„Neptūnas“ Vlado Garasto taurės turnyre - antras

Klaipėdos „Neptūnas“ Vlado Garasto taurės turnyre liko antras. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sekmadienį šio tarptautinio keturių komandų turnyro finale rezultatu 82:94 nusileido šiemet gerokai atsinaujinusiam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Priminsime, kad „Neptūnas“ į turnyro finalą prasibrovė šeštadienį rezultatu 81:79 nugalėjęs Estijos pirmenybių bronzos medalininkus Tartu „Rock“ krepšininkus, o „Lietuvos rytas“ rezultatu 92:76 įveikęs FIBA Europos taurės ketvirtfinalio dalyvį Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija).

Finalo pradžia neptūniečiams susikostė nesėkmingai – „Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo spurtu 6:0, o pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu – 30:19. Antrojo kėlinio pabaigoje Klaipėdos krepšininkai buvo priartėję iki 6 taškų – 37:43, tačiau tuoj pat vilniečiai atsakė dviem taikliom atakom ir į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami dviženkliu skirtumu – 47:37.

Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ vėl pradėjo solidžiau ir trūktelėjo į priekį – 58:40. Tačiau „Neptūnas“ kelti baltos vėliavos nesiruošė – po truputį mažino atsilikimą, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po Edgaro Želionio dėjimo į krepšį priartėjo iki 10 taškų – 64:74.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms po Laimono Kisieliaus baudos ir Mindaugo Girdžiūno taiklaus reido po krepšiu skirtumas sumažėjo iki 7 taškų – 79:86.

Kitoje atakoje „Lietuvos rytas“ suklydo, o Laimonas Kisielius galėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų - laisvas metė tritaškį, tačiau nepataikė.

Neptūniečiai dvikovos pabaigoje savo sirgaliams suteikė intrigos, tačiau galiausiai pakreipti rezultatą savo naudai jau pritrūko sėkmės ir laiko. „Neptūnui“ įteikta antrosios vietos taurė.

„Rungtynes pradėjome pasyviai ir „Lietuvos rytas“ greitai susikrovė solidų pranašumą, kurio mums nepavyko panaikinti. Nuo trečiojo kėlinio vidurio pradėjome rungtyniauti agresyviau ir buvo pavykę šiek tiek priartėti. Visgi, reikia pripažinti, kad šiame turnyre „Lietuvos rytas“ atrodė solidžiau. Tai buvo draugiškas turnyras – bandėme, eksperimentavome. Mes daug dirbom fiziškai ir tikimės, kad per oficialias sezono rungtynes jau mūsų žaidimo vaizdas bus kitoks“, - po rungtynių kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Geriausiu „Neptūno“ šio turnyro žaidėju pripažintas Mindaugas Girdžiūnas. Jis šiose rungtynėse pelnė 21 tašką (5/8 dvit., 3/5 trit., 2/2 baudos). Renaldas Seibutis surinko 17 taškų (6/8 dvit., 0/4 trit., 4 rez. perd.), Tomas Delininkaitis – 14 (4/6 trit.), Juanas Palaciosas – 12 (7 rez. perd.), Edgaras Želionis – 6, Arnas Butkevičius – 5, Laimonas Kisielius ir Laurynas Beliauskas – po 3 tšk., Simas Galdikas – 1 tšk. Aidas Einikis, Arūnas Mikalauskas ir Matas Jucikas nerungtyniavo trenerių sprendimu.

„Lietuvos rytą“ į pergalę vedė Robertas Carteris, surinkęs 23 taškus, Travis Petersonas pridėjo 17, Jimmy Baronas – 13, Rokas Giedraitis – 11 tšk.

Priminsime, kad prieš metus šiame turnyre triumfavo „Neptūnas“, finale rezultatu 82:68 įveikęs būtent „Lietuvos rytą“.