„Neptūnas“ Vilniuje užtikrintai palaužė „Rytą“

Klaipėdos „Neptūnas“ (8-1) pirmąjį „Betsafe–LKL“ ratą baigė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Uostamiesčio ekipa išvykoje 78:66 (19:16, 22:15, 18:12, 19:23) palaužė Vilniaus „Ryto“ (6-2) krepšininkus.

Tai buvo šeštoji Kazio Maksvyčio auklėtinių pergalės šalies čempionate paeiliui. Vienintelis pralaimėjimas pirmajame rate patirtas Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai prieš beveik penkias savaites – rugsėjo 30-ąją.

„Neptūnas“ savo sąlygas ėmė diktuoti nuo antrojo ketvirčio pradžios – Laurynas Beliauskas smeigė du tritaškius, po vieną pridėjo Kyle‘as Weaveris ir Gytis Masiulis, o 15:3 atkarpą sužaidusi Klaipėdos komanda atitolo per 15 taškų atstumą (34:19).

Po Arno Butkevičiaus dvitaškio „Rytas“ skirtumą prikirpo iki 7 taškų (43:36), tačiau tuomet Osvaldas Olisevičius pelnė penkis du taškus be atsako, Jerai Grantas pridėjo du baudų metimus, o „Neptūnas“ vėl įgijo saugų 14 taškų pranašumą (50:36).

Paskutinę trečiojo kėlinio minutę klaipėdiečiai įgijo rekordinį 19 (59:40) – J. Grantas pelnė keturis taškus iš eilės, Lorenzo Williamsas įmetė tritaškį bei pakėlė „Neptūno“ atsarginių žaidėjų suolelį ant kojų.

Ketvirtajame ketvirtyje vilniečiai kylo į lemiamą šturmą – Dominique‘o Suttono du tritaškiai paženklino „Ryto“ spurtą 10:4 bei likus trims minutėms „Neptūno“ persvara sumenko iki 8 taškų (71:63).

Vis dėlto paskutinius sostinės ekipos bandymus kabintis klaipėdiečiams į atlapus užgesino puikiai gynyboje dirbęs J. Grantas – pergalė rezultatu 75:66.

Jau trečiadienį uostamiesčio ekipa vyks į Liublianą, kur FIBA Čempionų lygos rungtynėse susitiks su vietos „Petrol Olimpija“.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 25 (10/11 dvit., 30 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 9, Laurynas Beliauskas 8, Lorenzo Williamsas 10 (7 rez. perd.), Simas Galdikas ir Gytis Masiulis – po 7.

„Rytas“: Dominique‘as Suttonas 23 (3/4 trit., 5 kld.), D.J. Seeley 12, E. Bendžius 9 (7 atk. kam.).