"Neptūnas" tik po pratęsimo nusileido "Olympiacos"

Lietuvos krepšinio vicečempionė Klaipėdos "Neptūno" komanda Eurolygos varžybų trečiojo turo rungtynėse D grupėje penktadienį namuose po labai atkaklios kovos ir pratęsimo 81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21; 5:9) pralaimėjo Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) ekipai.

Netaikliai tritaškius pirmoje mačo dalyje mėtę klaipėdiečiai po pirmųjų 10 žaidimo minučių atsiliko 15:17, o prieš didžiąją pertrauką svečių persvarą padidėjo iki 8 taškų (38:30).

Trečiajame kėlinuke "Neptūnas" buvo išsiveržęs į priekį (49:48), bet svečiai greitai susigrąžino pranašumą (55:51). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie po Mindaugo Girdžiūno metimo išlygino rezultatą (55:55).

Ketvirtajame kėlinyje aistringai sirgalių palaikomas Klaipėdos klubas turėjo 4 taškų pranašumą (66:62). Vasilio Spanulio (Vassilis Spanoulis) vedamas "Olympiacos" klubas išlygino rezultatą (75:75), o nervų karas ketvirtojo kėlinio pabaigoje baigėsi lygiosiomis, todėl ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje "Neptūno" legionierius Mustafa Šakuras (Mustafa Shakur) dviem baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą, bet antrasis metimas skriejo pro šalį (81:82). Vėliau "Neptūnui" išsigelbėti nebepavyko.

Antrąją nesėkmę patyrusiam Eurolygos debiutantui "Neptūnui" (1 pergalė/2 pralaimėjimai) Deividas Gailius pelnė 16 taškų, Donatas Zavackas surinko 14, M. Šakuras ir Simas Galdikas (11 atk. kam.) - po 13, Martynas Mažeika - 11 taškų.

Pirėjo ekipai (3/0) net 34 taškus pelnė V. Spanulis, 13 - Kostas Slukas (Kostas Sloukas), po 10 - Metjus Lojeskis (Matthew Lojeski) ir Brajantas Danstonas (Bryant Dunston).

Klaipėdiečiai atliko trimis rezultatyviais perdavimais daugiau (25-22), tačiau pataikė vos 5 tritaškius iš 23 (21 proc.).

Simas Galdikas („Neptūno“ žaidėjas) : „Jie nėra robotai, o kamuolys yra apvalus. Trūko visiškai nedaug. Galėjome laimėti, bet atidavėme pergalę. Pradžioje mums sunkiai sekėsi, nes nepataikėme tritaškių, bet antroje rungtynių dalyje atsigavome. Pritrūko vieno metimo ar vienos apsigintos atakos. Turbūt daugiau tokių šansų neturėsime – Pirėjuje mums taip žaisti neleis. Gaila, kad nepavyko pasinaudoti tokia proga.“

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Nepaisant to, su kokia lygio komanda žaidėme, esame nusivylę dėl baigties. Koją pakišo prastas startas. Didžiąją rungtynių dalį pavyko laikytis nurodymų, ketvirtame kėlinyje turėjome persvarą, gaila, kad jos nepavyko išlaikyti. Paskutinėje pratęsimo atakoje buvome numatę derinį, kuris nepasiteisino, kadangi varžovai keitėsi ginamaisiais ir neleido įgyvendinti savo sumanymų. Bet kuriuo atveju džiaugiuosi savo komanda. Gaila dėl pralaimėjimo, bet kovingumu, nusiteikimu esu patenkintas. Pratęsime trūko jėgų, jos seko. Gal reikėjo šviežesnių jėgų ir leisti kitus žaidėjus, bet bijojome tą daryti, kadangi tie žaidėjai, kurie buvo aikštėje, neblogai tvarkėsi. Nepamirškime, kokius jie sunkius tritaškius pataikė. Sėkmės buvo ir varžovų pusėje. Nepavyko išspręsti Vassilio Spanoulio problemos, kadangi jis įmetė 34 taškus. Būtų įmetęs bent 20 taškų, jau būtų gerai.“

Milanas Tomičius („Olympiacos“ vyr. treneris): „Šios rungtynės žiūrovams turėjo būti labai gražios, visi jomis mėgavosi. „Neptūnas“ pralaimėjo, tačiau toks krepšinis. Kažkas turi pralaimėti. Mes gynyboje labai gerai gynėmės prieš jų pozicinį puolimą, bet negerai gynėmės prieš greitą puolimą, tad greitomis atakomis „Neptūnas“ pelnė 31 tašką. Rengėmės tam, bet nesugebėjome to parodyti aikštėje. Mano žaidėjai parodė charakterį ir nugalėtojų dvasią. Jie išliko kartu iki dvikovos pabaigos. Klausiate, ar mes tikėjomės tokio nervų karo ir atkaklios dvikovos? Be abejo, mes tikėjomės tokio „Neptūno“ žaidimo, tai gera komanda. Mes neturėjome Printezio, Dardeno, Petway žaidė, kęsdamas nugaros skausmus. Į tokias netektis mūsų komanda tinkamai sureagavo, žaidėme kaip komanda. Tikėjomės tokių rungtynių. Jeigu būtume sustabdę jų greitą puolimą, tai būtų buvusios lengvesnės rungtynės.“

Priminsime, kad "Neptūnas" praėjusią savaitę istorijos metraščiuose įsirašė pirmąją pergalę prestižiškiausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre – Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai praėjusį ketvirtadienį „Švyturio“ arenoje rezultatu 83:81 palaužė dviejų pastarųjų metų Serbijos taurės laimėtojus Belgrado "Crvena Zvezda telekom" (Serbija) krepšininkus. Pergalingus taškus likus 3,2 sek. pelnė Valdas Vasylius.

„Neptūno“ rungtynių maratonas tęsiasi - lapkričio 2 dieną (sekmadienį) 16.15 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje klaipėdiečiai kausis su Lietuvos čempionu Kauno „Žalgiriu“.

Kitas Eurolygos rungtynes "Neptūnas" žais lapkričio 7 dieną svečiuose su Stambulo "Galatasaray" (Turkija) komanda.