"Neptūnas" sutriuškino dzūkus 24 taškų skirtumu

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos “Neptūnas” trečiadienio vakarą “Švyturio” arenoje rezultatu 71:47 nukovė Alytaus “Dzūkiją” ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja – 2:1.

Rungtynes geriau pradėjo neptūniečiai – po penkių iš eilės pelnytų Simo Galdiko taškų, Martyno Mažeikos dvitaškio ir Mustafa Shakuro dėjimo į alytiškių krepšį klaipėdiečiai išsiveržė į priekį – 9:4. Dzūkams pirmuosius keturis taškus pelnė Artūras Jomantas.

Alytaus atstovai dar buvo persvėrę rezultatą – 10:9, tačiau tada “Neptūnas” sužaidė atkarpą 13:2 ir pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkle persvara – 22:12.

Antrojo kėlinio pradžią sėkmingiau (atkarpa 7:1) sužaidė svečiai ir trumam buvo priartėję iki 4 taškų – 19:23.

Netrukus Deividas Gailius pataikė tritaškį, Martynas Mažeika realizavo vieną baudos metimą, du taškus pridėjo Mindaugas Gidžiūnas ir “Neptūnas” vėl atstatė dviženklį pranašumą – 31:21.

Trečiojo kėlinio pabaigoje po keturių M. Mažeikos baudų komandas skyrė 15 taškų – 49:34. Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tik augo.

„Neptūnas“ – „Dzūkija“ - 71:47 (22:12, 9:12, 21:14, 19:9).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika - 19, Deividas Gailius - 13, Mustafa Shakuras - 9 (5 rez. perd.), Simas Galdikas - 7 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas - 7, Arnas Butkevičius - 6, Donatas Zavackas - 4, Valdas Vasylius - 4, Vytautas Šarakauskas - 2 tšk.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas - 17 (7 atk. kam., 4 per. kam., 10 išpr. praž.), Rytis Juknevičius - 8, Paulius Dambrauskas - 7, Simetas Sejfičius - 6, Giedrius Gustas - 4.

Kazys Maksvytis (“Neptūno” vyr. treneris): “Džiaugiuosi pergale. Šįkart mes alytiškius įveikėme jų pačių ginklu – gynyba. Dzūkai praėjusiose rungtynėse parodė mums puikų kovotojų charakterį, žinojome, kad negalime atsipalaiduoti. Ačiū Dievui, kad taip ir įvyko. Kai mums nesisekė atakuoti varžovų krepšio, mes atsakėme gera gynyba ir viskas susitvarkė. Džiaugiuosi pergale, tačiau darbas iki galo dar nepadarytas – serijoje yra rungtyniaujama iki trijų pergalių. Pasidžiaugėme ir turime pamiršti bei ruoštis kitoms rungtynėms. Šiandien aikštėje nepasirodė Justas Sinica ir Ivanas Neliubovas, kadangi šįkart pasirinkome kitus žaidėjus. Atkrintamosiose rungtynėse rotacija yra sumažėjusi, kadangi svarbus kiekvienas taškas”.
Andrejus Urlepas (“Dzūkijos” vyr. treneris): “Neptūnas” šįkart žaidė geriau ir pelnytai laimėjo. Mes pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių (29:44) ir dažniau klydome (23 ir 18 klaidų), leidome varžovams pelnyti per daug lengvų taškų, o patys strigome jų gynybos gniaužtuose. Mes neturime daug žaidėjų, rotacija - maža, krepšininkai pavargo”.

Priminsime, kad pirmąją ketvirtfinalio dvikovą klaipėdiečiai laimėjo 29 taškų skirtumu 88:59 (29:11, 24:14, 17:21, 18:13). Praėjusį sekmadienį Alytuje neptūniečiai po pirmos rungtynių dalies pirmavo 15 taškų skirtumu – 34:19, tačiau vėliau ėmė strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir galiausiai pralaimėjo rezultatu 56:65 (14:12, 20:7, 13:22, 9:24).

2014-2015 m. LKL reguliariajame čempionate "Neptūnas" iškovojo 31 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus bei užėmė trečiąją vietą. "Dzūkija" su 21 pergale ir 19 pralaimėjimų liko šešta.

Šios ekipos LKL reguliariajame susitiko keturis kartus. Iš jų tris kartus pergales šventė neptūniečiai: 2014 m. rugsėjo 24 d. Klaipėdoje rezultatu 82:72, 2014 m. lapkričio 23 d. Alytuje rezultatu 91:75 ir 2015 m. sausio 25 d. Alytuje - 72:66. Tačiau paskutinę tarpusavio dvikovą, vykusią 2015 m. balandžio 10 d. Klaipėdoje, rezultatu 70:62 laimėjo dzūkai.

Ketvirtosios šios poros LKL ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 9 dieną (šeštadienį) 19 val. Alytuje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks gegužės 11 dieną (pirmadienį) 18.15 val. “Švyturio” arenoje.