„Neptūnas“ pusfinalyje pralaimėjo „Lietuvos rytui“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai kovos dėl Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzos medalių. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo kaip reikiant patampyti Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos nervus, tačiau klaipėdiečiams prasibrauti į didįjį finalą nepavyko – lemiamose, penktose, pusfinalio serijos rungtynėse Vilniuje neptūniečiai nusileido tik pačioje dvikovos pabaigoje rezultatu 82:88 ir serija iki trijų pergalių pralaimėta 2:3.

Nepaisant visko, „Neptūno“ krepšininkai šioje pusfinalio serijoje pademonstravo kovotojų charakterį, pavydėtiną valią ir užsispyrimą – sugebėjo „Lietuvos rytui“ kaip reikiant kibti į atlapus ir buvo itin arti to, jog trečiąkart iškovotų kelialapį į didįjį finalą. Pritrūko išties labai nedaug…

Deja, ketvirtajame rungtynių kėlinyje neptūniečiai pristigo jėgų ir tenka tenkintis kova mažajame LKL finale. Čia „Neptūno“ jau laukia Panevėžio „Lietkabelis“, kuris kitoje pusfinali serijoje sausu rezultatu 0:3 nusileido Kauno „Žalgirio“ ekipai.

„Neptūnas“ (25 pergalės, 11 pralaimėjimų) LKL reguliariajame čempionate užėmė trečiąją vietą, o „Lietkabelis“ (20 pergalių, 16 pralaimėjimų) – ketvirtąją, tad klaipėdiečiai kovoje dėl bronzos medalių turi aikštės pranašumą.

Pirmosios LKL mažojo finao serijos rungtynės vyks jau birželio 10 dieną (sekmadienį) 17.20 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Antrosios rungtynės birželio 12 dieną (antradienį) 18.50 val. Panevėžyje, trečiosios – birželio 15 dieną (penktadienį) 18.50 val. Klaipėdoje.

Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų LKL mažojo finalo serijos rungtynių, jos atitinkamai vyks birželio 17 dieną (sekmadienį) 17.20 val. Vilniuje ir birželio 19 dieną (antradienį) 18.50 val. Klaipėdoje.

Paskutinėse pusfinalio rungtynėse

Penktosiose LKL pusfinalio serijos tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynėse virė išties nuožmi ir atkakli kova – nors pirmąjį kėlinį vilniečiai laimėjo 5 taškais – 27:22, tačiau netrukus klaipėdiečiai varžovams jau lipo ant kulnų – 31:32.

Antrojo kėlinio viduryje po neptūniečio Renaldo Seibučio tolimo metimo rezultatas jau buvo lygus – 35:35. Visgi, aikštės šeimininkai, į priekį vedami buvusio neptūniečio Mindaugo Girdžiūno, į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 4 taškais – 45:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Brandono Fieldso ir Tomo Delininkaičio taiklių tolimų metimų bei Simo Galdiko metimo iš po krepšio „Neptūnas“ persvėrė rezultatą – 49:48.

Dar po kelių akimirkų neptūniečiai dukart pirmavo 3 taškais – 53:50 (po R. Seibučio taiklių baudų) ir 57:54 (po L. Kisieliaus baudos metimų), o prieš lemiamą ketvirtį Klaipėdos ekipos pranašumas buvo minimalus – 61:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po ketvirtąją pražangą užsidirbo „Neptūno“ aukštaūgiai – Simas Galdikas ir Edgaras Želionis. Pastarasis, nepraėjus nė porai minučių nuo ketvirtojo kėlinio pradžios, užsidirbo ir penktąją pražangą ir buvo priverstas sėstis ant suolo. Negana to, trečiąją ketvirtojo kėlinio minutę penktaja pražanga buvo nubaustas ir „Neptūno“ komandos kapitonas bei emcinis Klaipėdos ekipos lyderis S. Galdikas. Tuo klaipėdiečių bėdos nesibaigė – „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis išreiškė emocijas ir gavo techninę pražangą, o vilniečiai pasinaudoję šiomis akimirkomis trūktelėjo į priekį – 71:64.

Tačiau klaipėdiečiai, net ir be dviejų savo komandos lyderių, sugebėjo priartėti iki 3 taškų – 70:73, tačiau pakreipti rungtynes į savo pusę jau nebepavyko.

Nepaisant visko, „Neptūno“ žaidėjai ir trenerių štabas nusipelnė pačių gražiausių žodžių ir pagyrų už atsidavimą ir kovą iš širdies iki paskutinių sekundžių. Klaipėdiečiai savo užsidegimu, noru ir ryžtu laimėti pavergė tūkstančius krepšinio sirgalių širdžių. Nors ir pralaimėta ši pusfinalio serija, tačiau neptūniečiai vis vien yra vadinami didvyriais.

Priminsime, kad neptūniečiai pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje laimėjo rezultatu 84:79, antrose serijos rungtynėse Klaipėdoje „Lietuvos rytas“ atsirevanšavo 67:49, trečiose serijos rungtynėse Vilniuje taip pat šiek tiek pajėgesni buvo „Lietuvos ryto“ krepšininkai – 74:67, o praėjusį pirmadienį Klaipėdoje „Neptūnas“ 74:70 išplėšė lemiamas pusfinalio serijos rungtynes.

Deja, Vilniuje žūtbūtinėje kovoje paskutinį kėlinį šek tiek sėkmingiau sužaidė ir kelialapį į finalą iškovojo „Lietuvos rytas“. Vilniečiai po trijų metų pertrakos grįžo į LKL finalą ir čia jau šeštadienį Kaune pradės seriją iki keturių pergalių su Kauno „Žalgirio“ ekipa.