„Neptūnas“ po atkaklios kovos palaužė „Nevėžį“

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-0) liko viena iš dviejų „Betsafe–LKL“ komandų, kartu su Vilniaus „Rytu“, šį sezoną dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. Uostamiesčio krepšininkai pirmadienio vakarą namų tvirtovėje 76:70 (21:20, 15:21, 19:15, 21:14) pranoko Kėdainių „Nevėžio“ (2-1) krepšininkus.

Kėdainių komanda Klaipėdoje nėra laimėjusi nuo 2012-ųjų. Rungtynių likimas išsisprendė mačo pabaigoje, kai du tritaškius trumpoje atkarpoje varžovams atskaičiavo Žygimantas Janavičius ir Martynas Mažeika.

Būtent M.Mažeika tapo rezultatyviausiu mačo krepšininku, surinkęs 19 taškų. Kapitono taškai pirmajame ketvirtyje leido „Neptūno“ įgyti 9 taškų persvarą, tačiau vaizdas aikštelėje pasikeitė prieš ilgąją pertrauką, kai šeimininkų tolimi metimai skriejo pro šalį, o sėkmingiau kėlinį užbaigęs „Nevėžis“ po dviejų kėlinių pirmavo 41:36.

Pirmoje susitikimo pusėje „Neptūną“ stabdė netaiklūs tritaškiai (3 iš 14 – 21 proc.) bei klaidos, kurių padarė net 10. Rungtynes mėlynai balti suklydę 19 kartų, tačiau kovą dėl atšokusių kamuolių laimėję 44:35.

Problemų su klaidomis Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai ypatingai turėjo trečiajame ketvirtyje. Septynios klaidos per kėlinį lėmė, jog prieš lemiamas 10 mačo minučių „Neptūnas“ turėjo minimalų deficitą – 55:56.

Evaldo Šaulio ir Beno Griciūno kombinacija „žemė-oras“ po ilgos pertraukos išvedė šeimininkus į priekį. Klaidos Metrikio tolimas metimas ketvirtinio kėlinio viduryje padidino „Neptūno“ persvarą iki septynių taškų.

Sėkmingai keletą kartų klaipėdiečių krepšį užpuolęs „Nevėžis“ vėl ėmė alsuoti „Neptūnui“ į nugarą, tačiau tuomet tritaškį iš devynių metrų įsūdė M.Mažeika, o po kelių akimirkų dar vieną bombą pridėjo ir įžaidėjas Žygimantas Janavičius, taip išsprendęs mačo likimą.

Šiose rungtynėse jau žaidė pasveikęs vidurio puolėjas Simas Galdikas, tuo metu nugaros reabilitaciją tęsiantis Aidas Einikis žaisti dar nėra pasiruošęs.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 19 (7/7 baud., 21 naud. bal.), Džiugas Slavinskas 12 (9 atk. kam.,  21 naud. bal.), Benas Griciūnas ir Žygimantas Janavičius (5 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 9, Evaldas Šaulys 7.

„Nevėžis“: Panagiotis Kalaitzakis 15, Vaidas Kariniauskas 14, Vaidas Čepukaitis 12, Julius Kazkauskas 11, Justas Tamulis 10.

Artėjantį šeštadienį uostamiesčio krepšininkai keliaus į Panevėžį, kur jų lauks vietos „Lietkabelio“ testas.