„Neptūnas“ paliko „Juventus“ be pergalių

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iškovojo penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate – Utenoje po permainingos kovos rezultatu 73:72 (17:10, 18:30, 29:15, 9:17) nugalėjo Utenos „Juventus“ atstovus.

Pergalingą baudos metimą, likus 1,5 sek., pataikė Edgaras Želionis.

Rungtynių pradžią neptūniečiai pradėjo galingai nusiteikę ir greitai po Arno Butkevičiaus, Renaldo Seibučio ir Juano Palacioso atakų trūktelėjo į priekį – 15:7. Pirmąjį kėlinį neptūniečiai laimėjo 17:10 ir jau atrodė, kad didesnių bėdų Klaipėdos ekipai Utenoje nebus.

Tačiau antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai, į priekį vedini buvusio neptūniečio Arvydo Šikšniaus įsibėgėjo ir pademonstravę puolimo bangą sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 40:35.

Po didžiosios pertraukos virė nuožmi kova, tačiau klaipėdiečiai sugebėjo atsitiesti ir net prieš lemiamą ketvirtį, su lyg sirena taikliu Tomo Delininkaičio tritaškiu, susikrovė 9 taškų pranašumą – 64:55.

Rungtynių momentas - Arno Butkevičiaus dėjimas

Intriga į rungtynes sugrįžo, kai lemiamą ketvirtį „Juventus“ pradėjo spurtu 8:2 ir priartėjo iki 3 taškų - 63:66. Dar po kelių akimirų po „Juventus“ po Larono Dendy baudos metimo išsiveržė į priekį – 72:70.

MB  9123

Tačiau neptūniečiai nepasimetė – kovėsi šaltakraujiškai: „Neptūno“ aukštaūgis Juanas Palaciosas netrukus baudų metimais išlygino rezultatą – 72:72.

„Juventus“ turėjo progą persverti rezultatą, tačiau prametė 2 metimus ir dar prarado vieną kamuolį. Arnas Butkevičius, perėmęs kamuolį, akimirksniu kilo į lemiamą šturmą – perdavė kamuolį po krepšiu atsidūrusiam A. Želioniui ir šis privertė varžovus prasižengti.

E. Želionis prametė pirmąją baudą, tačiau antruoju bandymu pataikė į krepšį ir privertė nutilti „Juventus“ ekipos sirgalius.

zeeeUtenos komandos treneris Gediminas Petrauskas dar paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jo komanda per likusias 1,5 sek. Suregzti rezultatyvios atakos jau nebeįstengė - Anthony Irelando tolimas metimas skriejo pro šalį.

Taigi, „Juventus“ liko be pergalių, visus mačus pralaimėjusi pirmojo penketuko lygos komandoms, o klaipėdiečiai į savo sąskaitą įsirašė jau penktąją pergalę ir „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje žengia antri.

STATISTIKA

„Juventus“: Arvydas Šikšnius ir Mindaugas Kupšas (7 atk. kam.) po 12, Anthony Irelandas ir LaRonas Dendy po 11, Laurynas Samėnas (5 rez. perd.) ir Karolis Guščikas (7 atk. kam.) po 8.

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas 20 (9/17 dvit., 5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 13 (8 atk. kam., 3 per. kam., 28 naud. bal.), Renaldas Seibutis ir Malcolmas Armsteadas po 9, Tomas Delininkaitis, Edgaras Želionis ir Simas Galdikas - po 6, Mindaugas Girdžiūnas 4 tšk. Laimonas Kisielius taškų nepelnė. Laurynas Beliauskas, Aidas Einikis ir Matas Jucikas aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu, o Mindaugas Kačinas vis dar gydosi nugaros traumą.

MB  9381

Neptūniečiai po šių rungtynių neturės laiko kada poilsiauti - jau spalio 10 dieną (antradienį) Klaipėdoje pradės 2017-2018 metų FIBA Čempionų lygos sezoną.

Pirmasis neptūniečių varžovas - Prancūzijos čempionas Šalono „Elan“ klubas. Šios dvikovos „Švyturio“ arenoje pradžia - 19 val.

Antrame FIBA Čempionų lygos ture, spalio 18 dieną, į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ klubas. Rungtynių „Švyturio“ arenoje pradžia - 19 val.

Būtent „Ventspils“ komanda praėjusių metų gruodį nutraukė sėkmingiausią neptūniečių startą europinio lygio turnyruose, kai klaipėdiečiai FIBA Čempionų lygoje buvo iškovoję 6 iš eilės pergales.

Atėjo laikas suvesti sąskaitas su broliukais!