“Neptūnas” palaužė galingąją “Chimki” ekipą

Eurolygos startui besiruošiantys Klaipėdos “Neptūno” krepšininkai “Švyturio” arenoje vykstančiame tarptautiniame Vlado Garasto taurės turnyre demonstruoja vis solidesnį žaidimą – Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 77:72 sugebėjo palaužti itin galingą Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ ekipą.

Neptūniečiai dvikovą pradėjo itin susikaupę ir greitai išsiveržė į priekį – 26:18, 34:24.

Antroje rungtynių pusėje „Chimki“ buvo atstatę pusiausvyrą ir keliais taškais persvėrę rezultatą – 45:37 savo naudai, tačiau klaipėdiečiai ketvirtajame kėlinyje pademonstravo tikrą kovotojų charakterį.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7 minutėms po Deivido Gailiaus atakos ir taiklaus tritaškio “Neptūnas” atitrūko 6 taškais. Dar po kelių akimirkų du taškus pelnė, o kitoje atakoje ir vieną iš dviejų baudos metimų pataikė Simas Galdikas ir neptūniečiai jau pirmavo 9 taškais – 71:62.

Rusijos krepšininkams, po Marko Popovičiaus taiklaus tritaškio dar buvo pavykę priartėti iki 3 taškų – 70:73, tačiau netrukus „Chimki“ žaidėjai neatlaikė įtampos, ėmė nervintis, įsivėlė į ginčą su teisėjais bei užsidirbo techninę pražangą. Tai galutinai palaidojo „Chimki“ trenerio Rimo Kurtinaičio viltis išplėšti pergalę.

“Neptūnui” iškovoti pergalės nesutrukdė ir tai, kad dar neįpusėjus ketvirtajam kėliniui dėl pražangų limito aikštę turėjo palikti Mindaugas Girdžiūnas ir Egidijus Dimša. Vėliau penkias pražangas surinko ir Simas Galdikas.

Sekmadienį – dvikova su “Lietuvos rytu”

Sekmadienį 15 val. “Švyturio” arenoje “Neptūnas” žais paskutines Vlado Garasto taurės rungtynes su Vilniaus “Lietuvos ryto” ekipa.

Jei klaipėdiečiai nugalės vilniečius, o Kauno „Žalgiris“ nusileis „Chimki“ ekipai (rungtynių pradžia - 17.30 val.), tada turnyro nugalėtojas paaiškės tik pagal taškų santykį. Tokiu atveju į nugalėtojų laurus pretenduotų „Neptūnas“, „Žalgiris“ ir „Chimki“.

Priminsime, kad neptūniečiai Vlado Garasto taurės turnyro grupės varžybose rezultatu 101:87 nugalėjo Valdemaro Chomičiaus treniruojamą Dnepropetrovsko „Dnipro“ ekipą ir po pratęsimo rezultatu 101:98  palaužė Ventspilio „Ventspils“ ekipą, tačiau kovoje dėl pirmosios vietos savo grupėje rezultatu 68:75 nusileido Lietuvos čempionui Kauno „Žalgiriui“.

Klaipėdoje Vlado Garasto taurės turnyras organizuojamas jau trečią kartą. Šįkart šis turnyras yra skirtas Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ 50-ies metų jubiliejui paminėti.

„Neptūno“ gretas šį sezoną papildęs Michailas Anisimovas dėl mamos ligos išvyko į Ukrainą ir Vlado Garasto taurės turnyrą praleis, Vytautas Šarakauskas atlieka reabilitaciją po vasarą atliktos kelio operacijos (manoma, kad jis visa jėga „Neptūnui“ galės padėti tik gruodžio mėnesį), o Egidijus Dimša šiandien aikštėje pasirodė tik išsigydęs kojos traumą.

Į Vlado Garasto taurės turnyro varžybas bilietus galima įsigyti "Bilietai LT" kasose ir internetu www.bilietai.lt.

STATISTIKA

„Neptūnas“ – „Chimki“ – 77:72 (18:16, 18:16, 19:26, 22:14).

Klaipėdos ekipą į pergalę vedė Valdas Vasylius, pelnęs 19 taškų (7 atk. kam.), po 12 taškų surinko Justas Sinica ir Deividas Gailius, 8 (12 atk. kam.) – Simas Galdikas, 7 – Egidijus Dimša, po 6 – Martynas Mažeika ir Arnas Butkevičius, 3 – Mindaugas Girdžiūnas, po 2 – Mustafa Shakuras ir Donatas Zavackas.

„Chimki“ gretose išsiskyrė Peteris Koponenas, pelnęs 24 taškus, James Augustinas pridėjo 14 (12 atk. kam.), Marko Popovičius – 12, Tyrese‘as Rice‘as – 9 tšk.