„Neptūnas“ namuose pralaimėjo „Lietuvos rytui“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Klaipėdoje vykusiose jubiliejinėse, 25-erių metų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sukakties rungtynėse , du kėlinius kaip reikiant kibo į atlapus principiniam savo varžovui – Vilniaus „Lietuvos rytui“, tačiau šįkart svečiai sėkmingiau sužaidė antrąją rungtynių dalį ir laimėjo rezultatu 90:72.

Pirmus du kėlinius vyko itin įnirtinga kova – pirmojo kėlinio viduryje po Jerry Johnsono dvitaškio ir Renaldo Seibučio tritaškio klaipėdiečiai buvo priekyje – 9:7, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 19:19.

Antrajame kėlinyje po Tomo Delininkaičio tritaškio neptūniečiai vėl buvo priekyje – 25:22, tačiau sėkmingiau sužaidę antrojo kėlinio pabaigą vilniečiai, į priekį vedini Louko Mavrokefalidžio ir Mindaugo Lukauskio, atitrūko 5 taškais – 45:40.

Trečiojo kėlinio taškų sąskaitą atidarė Simas Galdikas, priartinęs neptūniečius iki 3 taškų – 42:45, tačiau netrukus vilniečiai sužaidė įspūdingą atkarpą – 12:0 ir susikrovė 15 taškų persvarą – 57:42.

Neptūniečiams dar buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 11 taškų – 46:57, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė 17 taškų – 51:68.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje neptūniečiai parodė charakterį ir kilo į lemiamą šturmą – taškus po greitos atakos pelnė Edgaras Želionis, tritaškį smeigė R. Seibutis, du baudos metimus pridėjo Matas Jucikas ir dar du taškus su pražanga pelnė T. Delininkaitis – 65:71.

Negana to, vilniečiai neatlaikė Klaipėdos krepšininkų spaudimo ir prarado kamuolį, o skirtumą iki 4 taškų sumažino R. Seibutis – 67:71

Visgi, vilniečiai vėl greitai atstatė dviženklį pranašumą – 78:67 ir „Neptūnui“ šių rungtynių išgelbėti nebepavyko.

Tai, kad klaipėdiečiai gali įveikti „Lietuvos ryto“ ekipą, šį sezoną buvo įrodyta du kartus: 2017 metų lapkričio 18 dieną Klaipėdoje – 81:76 ir 2018 metų kovo 18 dieną Vilniuje – 99:86.

Du kartus pergales šventė ir „Lietuvos rytas“: 2017 metų spalio 14 dieną Vilniuje rezultatu 92:79 ir šįvakar Klaipėdoje rezultatu 90:72.

Nepaisant šio pralaimėjimo, „Neptūnas“ (23 pergalės, 10 pralaimėjimų) yra užsitikrinęs trečiąją „Betsafe-LKL“ turnyro lentelės vietą, ir nors dar liko trejos reguliariojo čempionato rungtynes, jau aišku, kad žemiau šios vietos nebenukris.

„Neptūno“ „Betsafe-LKL“ reguliariojo čempionato kelyje dar laukia Kėdainių „Nevėžis“ (balandžio 25 dieną Kėdainiuose), Prienų-Birštono „Vytautas“ (balandžio 28 dieną Prienuose) ir Alytaus „Dzūkija“ (gegužės 3 dieną Klaipėdoje).

„Lietuvos rytas“ (27 pergalės, 6 pralaimėjimai) dar kausis su Panevėžio „Lietabeliu“ (Panevėžyje), su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (Vilniuje) ir su Kėdainių „Nevėžiu“ (Vilniuje).