„Neptūnas“ namuose nugalėjo „Lietkabelį“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai padovanojo puikią pergalę šiandien 41-ąjį gimtadienį švenčiančiam vyriausiajam treneriui Kaziui Maksvyčiui – Klaipėdoje rezultatu 79:71 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą. Po šios pergalės neptūniečiai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzinėje serijoje perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį – 2:1.

Jei klaipėdiečiams ateinantį sekmadienį Panevėžyje pavyks dar kartą įveikti „Lietkabelio“ komandą, tada „Neptūno“ kariai pasipuoš LKL bronzos medaliais. Sekmadienį Panevėžio „Cido“ arenoje rungtynių pradžia – 17.20 val.

Jei sekmadienį rungtynės neptūniečiams susiklostytų nesėkmingai, tada penktosios ir jau lemiamos bronzinės serijos rungtynės vyktų birželio 19 dieną (antradienį) 18.50 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

„Neptūnas“ LKL trofėjų kolekcijoje turi du vicečempionų titulus (2013-2014 m. ir 2015-2016 m. sezonai) bei kartą buvo pasipuošę bronzos medaliais (2012-2013 m. sezonas). Taigi, dar vieni LKL bronzos medaliai neptūniečiams išties nepamaišytų.

Rungtynių Klaipėdoje eiga

Trečiųjų LKL bronzinių rungtynių pradžioje Klaipėdoje dvitaškiais apsikeitė Brandonas Fieldsas ir Donatas Tarolis – 2:2. Tada klaipėdiečiai, į priekį vedami Renaldo Seibučio, sužaidė atkarpą 10:0 ir susikrovė dviženklę persvarą – 12:2.

Panevėžiečiai pirmąjį kėlinį akivaizdžiai strigo „Neptūno“ gynybos gniaužtuose – per daugiau nei 6 minutes buvo pelnę vos 2 taškus, o iš viso per pirmąjį kėlinį surinko 9 taškus.

Klaipėdiečiai devintąją dvikovos minutę pirmavo 14 taškų skirtumu – 18:4 ir tik pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje svečiams pavyko šiek tiek sušvelninti rezultatą – 9:20.

Negana to, antrojo kėlinio pradžioje Darjušas Lavrinovičius smeigė tritaškį ir komandas jau skyrė vienženklė persvara 12:20.

Tada neptūniečiai vėl surengė įspūdingą spurtą – 14:4 ir gerokai šovė į priekį – 34:16.

Visgi, iki didžiosios pertraukos svečiai skirtumą sumažino daugiau nei perpus – komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant – 36:28.

22-ąją dvikovos minutę D. Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga ir komandas beskyrė 7 taškai – 38:31. Tačiau greitai padėtį stabilizavo šįvakar sėkmingai komandai dirigavęs bei dvitaškį, o vėliau ir tritaškį smeigęs B. Fieldsas – 50:38.

Netrukus Vytautas Šulskis realizavo du baudos metimus, tolimą bombą pataikė Mindaugas Kačinas ir vėl komandas skyrė 17 taškų – 55:38.

Paskutinis kėlinys buvo daugiau formalumas – klaipėdiečiai ilgai diktavo sąlygas ir svečiams priartėti iki 5 taškų – 71:76 pavyko tik iki rungtynių pabaigos likus 40 sek. po dviejų iš eilės pataikytų tritaškių ir D. Tarolio dvitaškio. Netrukus baudos metimą pataikė V. Šulskis, o pergalę dėjimu iš viršaus įtvirtino Edgaras Želionis.

Priminsime, kad pirmąsias mažojo LKL finalo serijos rungtynes klaipėdiečiai namuose pralaimėjo rezultatu 69:83, tačiau Panevėžyje sugebėjo laimėti rezultatu 71:69 bei atkurti serijos pusiausvyrą – 1:1. Trečiose serijos rungtynėse intrigos buvo mažiausiai – visą laiką iniciatyvą jau priklausė klaipėdiečiams.