"Neptūnas" laimėjo pirmąjį ketvirtfinalio mūšį

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai namuose, palaikomi savų sirgalių armijos, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalį pradėjo pergale – po įnirtingos kovos rezultatu 91:81 (24:28, 27:21, 22:20, 18:12) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo šiek tiek susikaustę ir pirmąjį kėlinį buvo besivejančiųjų vaidmenyje: po pasvaliečių žaidėjo Osvaldo Olisevičiaus dvitaškio ir tritaškio bei neptūniečio Jerry Johnsono baudos svečiai išsiveržė į priekį – 5:1 ir visą pirmąjį kėlinį 2-4 taškais pirmavo. Po pirmųjų dešimties minučių „Pieno žvaigždžių“ pranašumas buvo 4 taškai – 28:24.

Antrojo kėlinio pradžioje po Laimono Kisieliaus ir Tomo Delininkaičio dvitaškių rezultatas tapo lygus – 28:28, o dar po kelių akimirkų Brandonas Fieldsas tolimu metimu pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Neptūną“ į priekį – 33:32.

Netrukus po dvitaškį pridėjo Edgaras Želionis bei taškus su baudos metimu pelnė L. Kisielius ir klaipėdiečių pranašumas išaugo iki 4 taškų – 38:34.

Visgi, netrukus du iš eilės tritaškius pataikė vienas labiausiai patyrusių Pasvalio ekipos žaidėjų Steponas Babrauskas ir svečiai išlygino rezultatą – 40:40, o vėliau ir persvėrė – 49:45.

Klaipėdiečiai pavyzdingai (6:0) sužaidė ketvirtojo kėlinio pabaigą ir ilsėtis išėjo turėdami 2 taškų pranašumą – 51:49. Prieš didžiąją pertrauką keturis iš eilės taškus pelnė R. Seibutis ir dvitaškį pridėjo E. Želionis.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Švyturio“ arenoje susirinkusius sirgalius džiaugsmingai iš savo vietų pakilti privertė du iš eilės tritaškius į Pasvalio krepšį smeigęs R. Seibutis. Po šių akimirkų neptūniečių pranašumas išaugo iki 7 taškų – 59:52.

Tačiau Pasvalio krepšininkai kantriai mažino atsilikimą ir, dar neįpusėjus ketvirtajam kėliniui, po Trevoro Huhgeso tritaškio ir Viačeslavo Babrovo dvitaškio rezultatas tapo lygus – 77:77.

Neptūniečiai nepasimetė, žaidė drąsiai ir privertė pasvaliečius prasižengti – po 2 baudos metimus pataikė V. Šulskis ir L. Kisielius, 1 baudos metimą pridėjo Simas Galdikas ir neptūniečiai vėl atsidūrė per saugesnį atstumą – 84:79. Kitoje atakoje V. Šulskis pataikė dvitaškį – 86:79 ir Klaipėdos krepšininkai pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Pergalę įtvirtinantį tritaškį, likus 1 min. 40 sek., smeigė ir persvarą iki dviženklio skaičiaus padidino T. Delininkaitis – 89:79.

Taigi, Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Antrosios „Neptūno“ ir „Pieno žvaigždžių“ ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 14 dieną (pirmadienį) 18 val. Pasvalyje, trečiosios – gegužės 19 dieną (šeštadienį) 17 val. Klaipėdoje.

Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų serijos rungtynių, jos atitinkamai vyks gegužės 22 dieną (antradienį) ir 24 dieną (ketvirtadienį).

Priminsime, kad „Neptūnas“ LKL reguliariajame čempionate su 25 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų užėmė trečiąją vietą, o „Pieno žvaigždės“ (14 pergalių, 22 pralaimėjimai) liko šešti.