„Neptūnas“ kyla į antrąją vietą

Klaipėdos „Neptūnas“ (23-7) susigrąžino antrąją „Betsafe–LKL“ čempionato vietą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai klampiame mūšyje namuose 70:68 (20:23, 13:13, 16:16, 21:16) palaužė Alytaus „Dzūkijos“ (10-21) bei turnyrinėje lentelėje aplenkė Vilniaus „Ryto“ (23-8) krepšininkus.

Likus 150 sekundžių iki rungtynių pabaigos klaipėdiečių deficitas dar siekė 4 taškus (59:63), tačiau tuomet tolimą metimą pataikė Paulius Dambrauskas, kitoje atakoje dėjimą atliko Jerai Grantas, o spurtą 7:0 vainikavo dvitaškį pataikęs Osvaldas Olisevičius – 66:63.

Per paskutinę dvikovos minutę abi komandos pasinėrė į baudų metimų maratoną. Po Tomo Delininkaičio taiklios baudos aikštelės šeimininkų persvara siekė 2 taškus (70:68), Alytaus komandos įžaidėjas Elijah Brownas paskutinei atakai turėjo 2 sekundes, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Nors lėtai dvikovą pradėjusiam „Neptūnui“ greitai atiteko besivejančios ekipos vaidmuo (8:15), tačiau jau įpusėjus antrajam ketvirčiui, po įspūdingo J. Granto dėjimo greitoje atakoje, uostamiesčio krepšininkai įgijo 2 taškų persvarą (29:27).

Į ilgąją pertrauką klaipėdiečiai nusinešė 3 taškų deficitą (33:36), o prie to labiausiai prisidėjo tragiškas pataikymas iš žaidimo (realizuota 10 metimų iš 30) bei 9 padarytos klaidos.

Klampus žaidimas persikėlė ir į trečiąjį susitikimo kėlinį, kuriame nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei 5 taškų persvaros. Prieš lemiamas 10 mačo minučių „Neptūno“ deficitas laikėsi tie tais pačiais 3 taškais – 49:52.

Kitą susitikimą uostamiesčio krepšininkai žais jau artėjantį pirmadienį, kuomet Panevėžyje susigrums su „Lietkabelio“ ekipa.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15 (3/8 trit.), Tomas Delininkaitis 13 (2/5 trit.), Jerai Grantas 10, Gytis Masiulis 8.

„Dzūkija“: Elijah Brownas 15, Paulius Petrilevičius 14 (11 atk. kam.), Keremas Kanteris ir Paulius Danievičius – po 8.