„Neptūnas“ Klaipėdoje „Žalgiriui“ priešinosi iki paskutinių sekundžių

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai „Švyturio“ arenoje, palaikomi 5500 krepšinio sirgalių, metė itin rimtą iššūkį Eurolygoje įspūdingai rungtyniajantiems Lietuvos čempionams Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Neptūniečiai pirmajame kėlinyje prieš „Žalgirį“ kelis kartus pirmavo 9 taškais, o ketvirtojo kėlinio viduryje komandas teskyrė vos 1 taškas, tačiau „Žalgiris“ tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pergalę rezultatu 75:83.

Neptūniečiai rungtynes pradėjo galingai nusiteikę ir po Edgaro Želionio, Simo Galdiko dvitaškių bei Laimono Kisieliaus tritaškio Kazio Maksvyčio auklėtiniai trūktelėjo į priekį – 7:0. Dar po kelių akimirkų neptūniečių pranašumas buvo 9 taškai – 11:2, 13:4.

Tačiau netrukus žalgiriečiai atsakė įspūdinga atkarpa – 20:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 24:13. Pirmasis kėlinys baigėsi taip pat dviženkle žalgiriečių persvara – 26:16.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas buvo padidėjęs iki 12 taškų, tačiau tada neptūniečia sukruto – 30:18, atsakė atkarpa 12:0 ir išlygino rezultatą – 30:30. Prie šio neptūniečių spurto daugiausiai prisidėjo Vytautas Šulskis, Edgaras Želionis, Simas Galdikas ir Renaldas Seibutis, pelnęs ne tik dvitaškį bet ir smeigęs išlyginąmąjį tritaškį – 30:30 bei privertęs „Švyturio“ arenoje gausiai susirinkusius sigalius džiaugsmingai pakilti iš savo vietų.

Vėliau dvikova vyko apylygiai, tačiau į didžiąją pertrauką pirmaudami 5 taškais – 46:41 iškeliavo žalgiriečiai.

Po atkvėpio minutėlių „Žalgiris“, po Kevino Pangoso, Arono White‘o ir Edgaro Ulanovo atakų, vėl susikrovė dviženklę persvarą – 55:43. Netrukus klaipėdiečiai priartėjo iki 7 taškų ir kurį laiką komandas skyrė 7-10 taškų.

Neptūniečiams ketvirtajame kėlinyje, po Tomo Delininkaičio tolimo šūvio ir Brandono Fieldso atakos, buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 62:67.

Po kelių akimirkų Renaldas Seibutis pelnė du taškus, dar pataikė baudos metimą ir komandas beskyrė 2 taškai - 67:69.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui įtampa dar labiau išauga – po Edgaro Želionio taiklaus tritaškio komandas neptūniečiai priartėja iki mimimumo – 70:71.

Iki rungtynių pabaigos likus 1 minutei „Žalgirio“ pranašumas buvo 4 taškai – 79:75 ir neptūniečiai turėjo kamuolį savo rankose. Deja, Tomo Delininkaičio mestas tritaškis tikslo nepasiekė ir kalipėdiečiams pakreipti įvyių savo naudai jau nebepakako laiko.zn21

Neptūnas” – „Žalgiris” - 75:83 (16:26, 25:20, 16:21, 18:16)

„Neptūno” gretose vėl išsiskyrė Edgaras Želionis, per 37 minutes pelnęs 25 taškus (6/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 10/11 baudos), atkovojęs 6 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 33 naudingumo balus. Simas Galdikas pridėjo 13 taškų (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Renaldas Seibutis - 13, Vytautas Šulskis - 8, Jerry Johnsonas - 6, Laimonas Kisielius ir Tomas Delininkaitis - po 5, Brandonas Fieldsas - 2 tšk. Arūnas Mikalauskas ir Matas Jucikas per šiek tiek daugiau nei minutę taškų nepelnė. Laurynas Beliauskas aikštėje nepasirodė.

Mindaugas Kačinas dėl stuburo traumos, po to – operacijos ir reabilitacijos nerungtyniauja nuo sezono pradžios.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as - 15, Antanas Kavaliauskas - 12, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas ir Vasilije Micičius - po 11, Artūnas Milaknis - 6 tšk.

„Neptūnas” nežymiai pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 31:35, tačiau rečiau klydo - 10 ir 14 klaidų.
kazzzzzzzyyyyy

Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis po šį sezoną pralaimėtų pirmųjų „Betsafe-LKL“ rungtynių būtent Klaipėdoje prieš Kauno „Žalgirį“ (75:83) pernelyg nesikrimto, tačiau pabrėžė, kad   jo šio sezono tikslas nėra vien tik gerai žaisti su Kauno „Žalgiriu“ ir garbingai pralaimėti.

„Norisi pasiekti ir daugiau“, - pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie rungtynes, jis savo žaidėjams priekaištų neturėjo.

„Iš mūsų pusės buvo daug energijos. Kovėmės, tačiau gal kažkiek pritrūko kokybės ir meistriškumo. Savo žaidėjams priekaištų neturiu. Ruošėmės kaip reikės kovoti prieš „Žalgirio“ agresyvią gynybą, nors Simas Galdikas nėra pats geriausias rezultatyvių perdavimų atlikėjas, bet šiandien jis žaidė gerai - atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 13 taškų. Mums trūksta dar vieno aukštaūgio krepšininko, kuris daugiau duotų komandai. Mes dabar turime tik 11 žaidėjų, tad faktas, kad mums trūksta vieno žaidėjo, ir tai yra aukštaūgio. Kokio lygio žaidėją įsigysime - ar jauną, ar turėsime daugiau pinigų ir įsigysime pajėgesnį žaidėją - reikia kalbėti su komandos vadovais“, - sakė K. Maksvytis.kkkkkkaazzalgiris

Pasiteiravus apie SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtus ir tai, kad „Neptūnui“ ketvirtfinalyje atiteko Alytaus „Dzūkija“, kurią šį sezoną du kartus solidžiais skirtumai (Klaipėdoje – 98:58 ir Alytuje – 96:76) pavyko nugalėti, K. Maksvytis atsakė: „Kaip tik blogai, kad papuolė šis varžovas ir kad pergalės buvo iškovotos tokiais skirtumais. Juk žaisime iš vienerių rungtynių, tad yra didelis rizikos faktorius. Sunku spręsti, ar lengvas ar sunkus varžovas, reikės laimėti", - trumpai, bet aiškiai atsakė „Neptūno“ treneris.

Išsamesni Kazio Makvyčio ir Šarūno Jasikevičiaus video komentarai ČIA.  zeeeeeeeeeee

Prieš šias rungtynes „Betsafe-LKL” generalinis diretorius Romualdas Brazauskas apdovanojo neptūnietį Edgarą Želionį, kuris tapo gruodžio mėnesio naudingiausiu žaidėju.

NUOTRAUKŲ ALBUMAS ČIA

Ištraukti SIL–Karaliaus Mindaugo taurės burtai

Klaipėdos „Neptūno“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių ilgosios pertraukos metu buvo ištraukti SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro burtai.

Neptūniečiai ketvirtfinalyje susitiks su Alytaus „Dzūkija“. Tai lėmė klaipėdiečio olimpinio krepšinio prizininko Eurelijaus Žukausko ranka, ištraukusi klaipėdiečiams būsimąjį varžovą.

Ši akistata vyks vasario 13 dieną „Švyturio“ arenoje.brtai

Kitos ketvirtfinalio poros:  „Žalgiris“ - „Šiauliai“; Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Utenos „Juventus“; Panevėžio „Lietkabelis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverto kovos šiemet organizuojamas vasario 17–18 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Antradienį Klaipėdoje – akistata su italais

Pra­ėjus vos dviems die­noms, jau sau­sio 23 die­ną (ant­ra­die­nį), „Nep­tū­no“ krep­ši­nin­kai savų žiū­ro­vų aki­vaiz­do­je kils į FIBA Čem­pio­nų lygos dvi­ko­vą su sve­čiais iš Ita­li­jos - Lie­tu­vos krep­ši­nio talen­to Arnol­do Kul­bo­kos atsto­vau­ja­ma Kapo d'Orlando „Sike­liAr­chi­vi“ eki­pa. Rung­ty­nių „Švy­tu­rio“ are­no­je pra­džia - 19 val.

Nors nep­tū­nie­čiai šio sezo­no pra­džio­je - 2017 metų lap­kri­čio 7 die­ną Ita­li­jo­je Kapo d'Orlando „Sike­liAr­chi­vi‘ krep­ši­nin­kus nuga­lė­jo leng­vai - net 30 taš­kų skir­tu­mu - 90:60 (20:13, 23:15, 19:19, 28:13), tačiau var­žo­vai pasi­ry­žę Klai­pė­do­je mes­ti rim­tą iššū­kį ir žūt­būt sieks įro­dy­ti, kad toks pra­lai­mė­ji­mas Ita­li­jo­je buvo tik atsi­tik­ti­nu­mas.zazaza2

Šeštadienį į Klaipėdą atvyks „Lietkabelis“

Sau­sio 27 die­ną (šeš­ta­die­nį) „Nep­tū­no“ krep­ši­nin­kai kils į mūšį su pra­ėju­sių metų Lie­tu­vos vic­ve­čem­pio­nais Pane­vė­žio „Liet­ka­be­lio“ krep­ši­nin­kais. Pane­vė­žie­čių gre­to­se - būrys esa­mų ir buvu­sių Lie­tu­vos rink­ti­nės žai­dė­jų - Kšiš­to­fas ir Dar­ju­šas Lav­ri­no­vi­čiai, Simas Jasai­tis, Vai­das Čepu­kai­tis, o koman­dą tre­ni­ruo­ja buvęs Lie­tu­vos rink­ti­nės tre­ne­ris Ramū­nas Butau­tas.

„Nep­tū­no“ tre­ne­rių šta­be dir­ban­tys Kazys Mak­svy­tis ir Juri­ca Žuža bei fizi­nio pasi­ren­gi­mo tre­ne­ris Rober­ti­nas Vili­mas, taip pat „Nep­tū­no“ koman­dos kapi­to­nas Simas Gal­di­kas pui­kiai žino didžią­ją dalį „Liet­ka­be­lio“ eki­pos, kadan­gi prieš tai du sezo­nus atsto­va­vo „Liet­ka­be­liui“ ir per­nai padė­jo Pane­vė­žio eki­pai iško­vo­ti isto­ri­nį - LKL vice­čem­pio­nų titu­lą.

Tai­gi, ambi­ci­jos tiek dabar­ti­niams „Nep­tū­no“ atsto­vams, tiek „Liet­ka­be­lio“ klu­bo nariams įro­dy­ti, kad yra stip­res­ni - didžiu­lės.26814903 2047015211982911 6364524000518405099 n

Šį sezo­ną „Nep­tū­nas“ ir „Liet­ka­be­lis“ kovė­si jau du kar­tus ir pasi­da­li­jo po per­ga­lę - 2017 metų spa­lio 4 die­ną Pane­vė­žy­je rezul­ta­tu 88:76 lai­mė­jo "Liet­ka­be­lis", tačiau 2017 metų gruo­džio 2 die­ną „Nep­tū­nas“ Klai­pė­do­je atsi­re­van­ša­vo taip pat dvi­žen­kliu skir­tu­mu - 86:76.

Visi žino­me, kad „Nep­tū­nas“ namuo­se rung­ty­niau­ja kur kas agre­sy­viau ir geriau. „Švy­tu­rio“ are­no­je po „Nep­tū­no“ kojo­mis kri­to daug titu­luo­tų ne tik Lie­tu­vos, bet ir Euro­pos koman­dų.

„Tai­gi, mie­lie­ji „Nep­tū­no“ sir­ga­liai, labai rei­ka­lin­gas jūsų palai­ky­mas ir įkve­pian­čios skan­duo­tės. Pasi­puoš­ki­me „Nep­tū­no“ atri­bu­ti­ka, nuda­žy­ki­me „Švy­tu­rio“ are­ną mėly­na „Nep­tū­no“ spal­va ir visi kar­tu kil­ki­me į šį aud­rin­gą mūšį“, - ragi­no „Nep­tū­no“ admi­nist­ra­ci­ja.

Bilie­tus į „Nep­tū­no“ rung­ty­nes pla­ti­na Bilietai.LT ir Bilie­taiLT kasos.zn221