„Neptūnas“ Kaune pralaimėjo „Žalgiriui“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams nepavyko pratęsti pergalių serijos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate – Kaune rezultatu 62:88 nusileista daugkartiniam Lietuvos čempionui Kauno „Žalgiriui“.

Priminsime, kad neptūniečiai šio sezono pradžioje, rugsėjo 28 dieną, Klaipėdoje „Žalgirį“ nugalėjo rezultatu 73:64 ir tai yra vienintelis kauniečų pralaimėjimas šiame „Betsafe-LKL“ čempionate.

Šįkart žalgiriečiai savo žiūrovų akivaizdoje jau pasiekė revanšą.

Rungtynių pradžią galingai pradėjo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, pelnęss septynis pirmusoius savo komandos taškus, o „Neptūno“ gretose taškų kraitį atidarė Edgaras Želionis ir tritaškį pelnęs Renaldas Seibutis – 7:5.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo diženkliu skirtumu – 26:15.

Jau pirmoje rungtynių pusėje pasipylė nesportinių ir techninių pražangų lietus – „Neptūno“ naujokas Jerry Johnsonas, stabdydamas po krepšiu Antaną Kavaliauską, buvo nubaustas nesportine pražanga. Šiek tiek vėliau Kaziui Maksvvyčiui teisėjai skyrė techninę pražangą, nesportinę pražangą užsidirbo ir „Žalgirio“ žaidėjas Axelis Toupane‘as. Kitoje atakoje nesportinę pražangą gavo ir Mindaugas Girdžiūnas, žaidybiniame epizode kyštelėjęs koją Kevinui Pangosui. Žalgiriečiams šios pražangas išėjo į naudą – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iki didžiosios pertraukos atitrūko 18 taškų skirtumu – 50:32.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnui“ pavyko priartėti iki 11 taškų – 44:55 ir dar Renaldas Seibutis galėjo metimu iš po krepšio sumažiti atsilikimą iki vienženklio skirtumo, tačiau kauniečiai sugebėjo apsiginti ir prieš ketvirtąjį kėlinį vėl atstatyti 18 taškų pranašumą – 69:51.

„Šiandien nesusitvarkėme su jų dideliais žmonėmis. Turime žaisti taip, kaip žaidžiam namie. Šiandien taip nežaidėme. Neužpuolėme taip, kaip norėjome. Leidome jiems pelnyti lengvus taškus ir jie tą pajautė. Sustabdyti namie Eurolygos komandą nėra taip paprasta“, - po rungtynių kalbėjo Laimonas Kisielius.

„Žalgiris“ - „Neptūnas“ - 88:62 (26:15, 24:17, 19:19, 19:11)
„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas - 15, Kevinas Pangosas - 13, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas - po 10, Paulius Jankūnas 9- .
„Neptūnas“: Renaldas Seibutis - 14, Juanas Palaciosas - 11, Arnas Butkevičius - 8, Tomas Delininkaitis - 7, Edgaras Želionis - 6, Laimonas Kisielius - 5, Mindaugas Girdžiūnas - 4, Simas Galdikas - 3, Matas Jucikas - 2 tšk. Laurynas Beliauskas taškų nepelnė.

Šiose rungtynėse debiutavo naujasis „Neptūno“ legionierius Jerry Johnsonas. Jis aikštėje praleido beveik 9 minutes, per kurias metė ir pataikė vieną dvitaškį ir du kartus suklydo.

„Jis tiesiai iš lėktuvo, – naujoko debiutą apibūdino K. Maksvytis. – Tikrai nepademonstravo tą, ką gali. Jam trūksta treniruočių ir pasirengimo. Vis dėlto, mes juo labai tikime.“
„Neptūnas“ pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 25:32 ir šiek tiek dažniau klydo - 17 ir 14 klaidų.

Nespėję atsikvėpti po rungtynių Kaune, neptūniečiai iškart kels sparnus į Italiją, kur jų jau antradienį (lapkričio 7 dieną) lauks FIBA Čempionų lygos rungtynės su Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ ekipa. Šias rungtynes tiesiogiai iš Italijos nuo 21.30 val. transliuos LRT Kultūros kanalas.

„Neptūnas“ sekmadienio vakarą iš Kauno vyks į Rygą, ten pernakvos ir rytoj iš Rygos oro uosto skris į Italiją.

Artimiausias rungtynes namuose, „Švyturio“ arenoje, „Neptūnas“ žais tik lapkričio 15 dieną (trečiadienį) 19 val. su Salonikų PAOK ekipa. Tai bus FIBA Čempionų lygos rungtynės.