"Neptūnas" įveikė "Vytautą" su garsiaisiais Ballais

Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate rezultatu 73:65 pranoko Prienų-Biršnono „Vytautą“ su garsiaisiais broliais amerikiečiais – LiAngelo ir LaMello Ballais. Kazio Maksvyčio auklėtiniai didžiąją rungtynių dalį pirmavo 15-19 taškų skirtumu, tačiau antroje pusėje svečiams pavyko sumažinti atsilikimą ir sutriuškinimo buvo išvengta.

Neptūniečiai į „Betsafe-LKL“ turnyro lentelę įsirašė devynioliktąją pergalę (yra patyrę 6 pralaimėjimus) ir dar tvirčiau įsitaisė trečioje turnyro lentelės vietoje. „Vytautas“ su 5 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų užima paskutinę – dešimtąją vietą.

Šįkart „Vytauto“ gertose rungtyniavo tik vienas iš garsiųjų brolių Ballų – vyresnėlis LiAngelo, o jaunėlis LaMelo sėdėjo ant atsarginių žaidėjo suolelio, kadangi jaučia nugaros skausmus.

Į Klaipėdą atvyko ir daug dėmesio sulaukė ir garsusis Ballų tėtušis LaVaras. Jis sėdėjo šalia „Švyturio“ arenos parketo ir sulaukė ne tik būrio krepšinio sirgalių, bet ir Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko dėmesio. Garsūs vyriškiai persimetė keliomis šmaikščiomis frazėmis, o netrukus prie LaVaro rikiavosi vaikų eilė, norinčių gauti jo parašą.

LaVarui stebėti rungtynių pradžią nebuvo itin malonu: „Neptūno“ vyrai nesiruošė juokauti ir po Jerry Johnsono tolimo šūvio, Simo Galdiko dvitaškio ir Renaldo Seibučio baudos metimų trūktelėjo į priekį – 7:0. Dar po kelių akimirkų po Edgaro Želionio ir Mindaugo Kačino rezultatyvių atakų komandas jau skyrė dviženklė persvara – 16:3.

Pirmasis kėlinys baigėsi akivaizdžia „Neptūno“ persvara – 24:7. „Vytautui“ sunkiai sekėsi stabdyti neptūniečius, o klaipėdiečiai, palaikomi maždaug 5000 sirgalių armijos, toliau smaginosi ir akivaizdžiai kontroliavo situaciją – 30:11. Antrajame kėlinyje K. Maksvytis jau leido dublerių – „Neptūno-Akvaservis“ ekipoje dažniau rungtyniaujančius žaidėjus – Arūną Mikalauską ir Aidą Einikį.

Nors ir aikštėje buvo jaunimas, tačiau „Neptūnas“ užtikrintai ir drąsiai kovėsi bei į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaujant rezultatu – 40:22.

Visgi, trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ ėmė strigti – per beveik šešias minutes pelnė vos 5 taškus, o „Vytutas“ per tą laiką surinko 19 taškų ir klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki 4 taškų – 45:41.

Tada neptūniečiai kiek sukruto – du baudos metimus pataikė Vytautas Šulskis, tritaškį smeigė J. Johnsonas, dar du baudos metimus realizavo Tomas Delininkaitis, tolimą šūvį smeigė Laimonas Kisielius ir „Neptūno“ sirgaliai vėl galėjo ramiau atsikvėpti – 55:42. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 55:43.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje svečiai vėl surengė spurtą – sužaidė atkarpą 17:2 ir pirmą kartą šioje dvikovoje persvėrė rezultatą – 59:58.

Negana to, stipriai kelį susitrenkė ir aikštę šlubuodamas paliko E. Želionis.

Reikiamu metu iniciatyvos ėmėsi neptūnietis Vytautas Šulskis, patailęs du baudos metimus pataikė, o vėliau pridėjęs dvitaškį ir tritaškį ir sugrąžinęs „Neptūno“ pranašumą – 66:60. Simas Galdikas pridėjo du baudos metimus – 68:60 ir klaipėdiečiai pergalės iš rankų jau nebepaliedo.

„Neptūnas“ - „Neptūnas“ - 73:65 (24:7; 16:15; 15:21; 18:22)
„Neptūnas“: Vytautas Šulskis - 16, Tomas Delnininkaitis - 12 (2/8 dvit.), Simas Galdikas - 9 (9 atk. kam.), Jerry Johnsonas ir Laimonas Kisielius - po 7, Renaldas Seibutis - 6, Mindaugas Kačinas - 4, Laimonas Chatkevičius ir Aidas Einikis - po 2, Arūnas Mikalauskas - 1 tšk. Matas Jucikas taškų nepelnė.
„Vytautas“: Justas Sinica - 16 (4/6 trit.), LiAngelo Ballas - 12 (3/12 trit., 1 n.b.), Eigirdas Žukauskas - 9 tšk.

„Neptūnas“ - „Vytautas“ - 73:65 (24:7; 16:15; 15:21; 18:22)

„Neptūnas“: Vytautas Šulskis - 16, Tomas Delininkaitis - 12 (2/8 dvit.), Simas Galdikas - 9 (9 atk. kam.), Jerry Johnsonas ir Laimonas Kisielius - po 7, Renaldas Seibutis - 6, Mindaugas Kačinas - 4, Laimonas Chatkevičius ir Aidas Einikis - po 2, Arūnas Mikalauskas - 1 tšk. Matas Jucikas taškų nepelnė.

„Vytauto“ gertose šįvakar nerungtyniavo ne tik LaMelo Ballas, bet ir dar du traumas patyrę žaidėjai – Denisas Lukašovas ir Paulius Ivanauskas. Pastarasis dėl stresinio pėdos lūžio nerungtyniaus dar apie dvi savaites, o D. Lukašovui yra įtariamas čiurnos raiščių įplyšimas. „Neptūno“ gretose nebuvo registruoti traumas patyręs Laurynas Beliauskas ir Brandonas Fieldsas.

Prieniškiai nuo brolių atvykimo „Betsafe-LKL“ čempionate laimėjo tik kartą per septynerias rungtynes.

„Neptūnas“ ir „Vytautas“ šį sezoną jau susitiko jau trečią kartą ir visus kartus pergales iškovojo klaipėdiečiai. Tai „Neptūnas“ dar padarė 2017 metų spalio 1 dieną Prienuose rezultatu 94:78 ir 2017 metų gruodžio 27 dieną Klaipėdoje rezultatu 104:83.

Į Prancūziją – antradienį

Antradienį neptūniečiai išvyksta į Strasbūrą, kur trečiadienį 21.30 val. (Lietuvos laiku) žais atsakomąsias FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes su Starsbūro SIG ekipa. Pirmąją aštuntfinalio dvikovą, vykusią kovo 7 dieną Klaipėdoje, „Neptūnas“ laimėjo 5 taškų skirtumu – 73:68. Taigi, jei klaipėdiečiai nori patekti į ketvirtfinalį, Prancūzijoje nėra būtina tik pergalė. Galima ir pralaimėti, tačiau nedidesniu nei 5 taškų skirtumu.

Laimėjusi komanda FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalyje kausis su Atėnų AEK ir Nymburko ČEZ poros nugalėtoja.

Priminsime, kad „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos B grupėje su 7 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais užėmė ketvirtąją vietą, o Strasbūro SIG krepšininkai su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais C grupėje buvo pirmi.