„Neptūnas“ išplėšė pergalę, lemiamas mūšis - Vilniuje

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serijos rungtynėse pademonstravo neeilinį charakterį – sav žiūrovų akivaizdoje panaikino net 16 taškų Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos pranašumą, 74:70 išplėšė pergalę ir lemiamas pusfinalio serijos rungtynes.

Taigi, dabar pusfinalio serijoje iki trijų pergalių yra lygybė – 2:2 ir nugalėtojas bei LKL finalo dalyvis paaiškės birželio 6 dieną (trečiadienį) Vilniuje. Šių rungtynių, kurias tiesiogiai transliuos BTV televizija, pradžia – 18.50 val.

Ketvirtųjų LKL pusfinalio serijos tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ pirmosios rungtynių minutės klaipėdiečiams susiklostė itin nesėkmingai – vilniečiai greitai trūktelėjo į priekį 9:0, o „Neptūno“ šių rungtynių taškų sąskaitą, tik praėjus 2,5 minutės, pirmasis atidarė Edgaras Želionis. Tuo klaipėdiečių bėdos nesibaigė – netrukus tritaškį smeigė Mindaugas Lukauskis, pasižymėjo Martynas Echodas ir „Lietuvos ryto“ pranašumas dar neįpusėjus pirmajam kėliniui buvo 15 taškų – 17:2.

Dar po kelių akimirkų po Beno Magdeno tritaškio komandas skyrė rekordinė 16 taškų persvara – 20:4.

Tada klaipėdiečaii tarsi pabudo ir ėmė po truputį mažinti atsilikimą – po „Neptūno“ komandos kapitono Simo Galdiko dviejų rezultatyvių atakų komandas skyrė 12 taškų – 10:22, o pirmąjį kėlinį svečiai laimėjo 27:13.

Antrąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo įspūdingu spurtu – 16:4, priartėjo per dvitaškį – 29:31 ir atkūrė rungtynių intrigą. Negana to, dar po kelių akimikų po Edgaro Želionio dvitaškio komandas beskyrė 1 taškas – 33:34 ir dar neptūniečiai galėjo persverti rezultatą savo naudai, tačiau Brandono Fieldso tolimas metimas skriejo pro šalį.

Po dviejų kėlinių neptūniečiai atsiliko vos 3 taškais – 37:40.

Trečiąjį kėlinį taikliomis atakomis pradėjo R. Seibutis ir S. Galdikas bei klaipėdiečiai pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą savo naudai – 41:40.

Trečiojo kėlinio laikui tiksint į pabaigą S. Galdikas „Neptūno“ pranašumą padidino iki 3 taškų – 48:45, tačiau tuoj pat tritaškiu atsakė Vilniaus ekipos žaidėjas M. Lukauskis ir rezultatas tapo lygus – 48:48.

Vėliau 2 taškus pelnė „Lietuvos ryto“ legionierius Travis Petersonas, dviem baudų metimais atsakė neptūnietis T. Delininkatis ir trečiasis kėlinys baigėsi esant lygiam rezultatui – 50:50.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms klaipėdiečių pranašumas buvo 4 taškai – 65:61, tačiau Rokas Giedraitis ir Mindaugas Girdžiūnas taikliomis atakomis išlygino rezultatą – 65:65.

Po kelių akimirkų prie baudų metimo linijos stojo neptūnietis Laimonas Kisielius, tačiau tik vienas jo metimas pasiekė tikslą – 66:65. Kitoje atakoje M. Lukauskis taikliu dvitaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 67:66.

Iki rungtynių pabaigos likus 58 sek. R. Seibutis taškais iš po krepšio atstatė minimalų klaipėdiečių pranašumą – 68:67. Tada neptūniečiai apsigynpavyzdingai apsigynė ir E. Želionis surengė puikų reidą po vilniečių krepšiu – 70:67 ir dar privertė varžovus prasižengti. Baudos metimas skriejo pro šalį, tačiau „Lietuvos rytas“ neatsikovojo kamuolio ir dar prasižengė prieš L. Kisielių. Šis pataikė abu baudos metimus, padidino pranašumą iki 5 taškų – 72:67 ir „Neptūnas“ pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Kiek neįprastos rungtynės. Turbūt pirmosios šį sezoną, kai iš tokio didelio minuso prieš aukšto lygio komandą sugebėjome laimėti. Nežinau, susikaustymas ar kas, kad dvikovą pradėjome 0:9, 4:20... Šiek tiek suaktyvinome gynybą, neleidome varžovams įžaisti kamuolio ir tas pasiteisino. O antroje rungtynių pusėje buvo nervų karas ir, ačiū Dievui, mes jį laimėjome. Džiaugiuosi savo komanda. Mes visos serijos metu, išskyrus kelias prastesnes atkarpas mes laikomės savo plano ir išties žaidžiame neblogai. Dabar LKL pusfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatas 2:2 ir viską vėl lems vienerios rungtynės. Taip kad važiuosime į Vilnių... Jei jau pasakėme A, bandysime pasakyti ir B. Šioje sezono stadijoje atsigavimas yra labai įdomus reiškinys. Atrodo, kad vienu metu komanda yra pavargusi, bet vienas geras sprendimas, vienas taiklus tritaškis ir užauga sparnai. Taip, kad tikrai nesame labiau pavargę už „Lietuvos rytą“. Nebuvome labiau pavargę ir paskutinėse rungtynėse Vilniuje, tačiau tąkart pritrūko gerų sprendimų, gerų metimų ir nepagavome to ritmo, o šiandien atvirkščiai - laikėmės“.

„Neptūnas“ - „Lietuvos rytas“ - 74:70 (13:27, 24:13, 13:10, 24:20)

„Neptūnas“: Simas Galdikas 15, Tomas Delininkaitis, Renaldas Seibutis ir Edgaras Želionis po 11, Vytautas Šulskis 8, Jerry Johnsonas 7, Brandonas Fieldsas 6, Mindaugas Kačinas 2. Matas Jucikas, Laurynas Beliauskas ir Džiugas Slavinskas nerungtyniavo trenerių sprendimu. Arūnas Mikalauskas dėl čiurnos traumos.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 18 (9 atk. kam.), Travisas Petersonas 11, Rokas Giedraitis 10, Mindaugas Lukauskas ir Mindaugas Girdžiūnas po 8, Chrisas Kremeris 6, Benas Magdenas 5, Martynas Echodas 4 tšk. Jimmy Baronas ir Artūras Jomantas taškų nepelnė.

Klaipėdiečiai šiek tiek rečiau klydo - 12 ir 16 klaidų, tačiau nežymiai pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 32:37.

Neptūniečiai neblizgėjo ir tritaškių taiklumu - pataikė 6 tritaškius iš 24 (25 proc. taiklumas), tačiau tai nesutrukdė iškovoti pergalės. Vilniečiai tritaškius metė šiek tiek taikliau - pataikė 7 iš 20 (35 proc.).