„Neptūnas“ baigė pasirodymą Čempionų lygoje

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai buvo labai arti skambiausios šio sezono pergalės - Prancūzijoje tik po pratęsimo pralaimėjo FIBA Čempionų lygos aštuntfinalį prieš turtingąją bei žvaigždžių būrį turinčią Strasbūro SIG ekipą. Prancūzijoje pralaimėta rezultatu 78:88 (19:13, 24:17, 14:21, 13:24, 8:13).

Pirmąją akistatą namuose „Neptūnas“ laimėjo 73:68, tačiau 5 taškų persvaros neužteko - teko žaisti pratęsimą, ir galiausiai buvo pralaimėta - bendras dviejų rungtynių rezultatas - 156:151.

Neptūniečiai Prancūzijoje didžiąją rungtynių dalį pirmavo dviženkle persvara, o vienu metu buvo susikrovę ir 15 taškų atotrūkį (36:21), tačiau ketvirtajame kėlinyje dėl penkių pražangų ribos aikštę turėjo palikti keturi Klaipėdos ekipos žaidėjai - Edgaras Želionis, Vytautas Šulskis, Simas Galdikas ir Laimonas Kisielius. Be jų neptūniečiai per pratęsimą nebeatsilaikė ir po dramatiškos bei itin įtemptos kovos yra priversti pralaimėjimu baigti savo pasirodymą šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre.

Nepaisant visko, neptūniečiams dėkojame už atsidavimą ir kovą iki paskutinių sekundžių. Deja, šįkart ilgesnis varžovų atsarginių žaidėjų suolelis ir prancūzų patirtis lėmė aikštės šeimininkų pergalę.

Turtingoji bei žvaigždžių būrį turinti Strasbūro SIG ekipa pelnė kelialapį į šio turnyro ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Atėnų AEK ekipa (aštuntfinalyje vos 1 tašku įveikė Nymburko ČEZ krepšininkus).

Tie, kas supranta krepšinį, žino, kad akivaizdūs šios dvikovos favoritai buvo prancūzai, tačiau neptūniečiai kovėsi širdimis ir metė išties rimtą iššūkį. Deja, šįkart Klaipėdos krepšininkams pačioje dvikovos pabaigoje pristigo jėgų.

Strasbūro komandoje rungtyniauja lietuviams gerai žinomi veidai – šį sezoną Kauno „Žalgiryje“ pradėjęs Dee Bostas bei pernai Vilniaus „Lietuvos ryte“ rungtyniavęs Davidas Loganas, taip pat po daugiau nei 10 taškų pelnantis Zackary Wrightas, po krepšiais karaliaujantis Prancūzijos rinktinės puolėjas Louisas Labeyrie ir dar būrys atletiškų žaidėjų, o SIG ekipą treniruoja ilgametis Prancūzijos rinktinės treneris Vincentas Collet.

Neptūniečiai Prancūzijoje nuo pat dvikovos pradžios demonstravo charakterį - po trijų rezultatyvių Edgaro Želionio atakų, Renaldo Seibučio tritaškio ir dvitaškio neptūniečiai jau pirmojo kėlinio viduryje trūktelėjo į priekį - 11:4. Pirmasis kėlinys baigėsi neptūniečių naudai - 19:13.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai užtikrintai kovojo po krepšiais dėl kiekvieno centimetro, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio ir tai davė vaisių - K. Maksvyčio auklėtiniai susikrovė dviženklę persvarą - 27:17, o dar po kelių akimirkų po E. Želionio galingo dėjimo komandas jau skyrė 15 taškų - 36:21.

Prancūzai po Davido Logano ir Zackary Wrighto baudos metimų buvo priartėję iki 9 taškų - 30:39, tačiau neptūniečiai greitai vėl atstato dviženklę persvarą, o Jerry Johnsonas antrąjį kėlinį užbaigia fantastišku tritaškiu - 43:30.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai ėmė šiek tiek strigti, o varžovai greitomis atakomis ir taikliais tolimais metimais sumažino atsilikimą iki 6 taškų - 51:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje neptūniečiai vėl atsigavo, žaidė agresyviau ir vėl susikrovė šiek tiek solidesnę persvarą - 66:57. Tada aikštės šeimininkai, į priekį vedami D. Logano ir Damienso Ingliso, sužaidė atkarpą 11:2 ir išlygino rezultatą - 68:68.

Prancūzai nemažino tempo ir iki kėlinio pabaigos sugebėjo išlyginti ir serijos rezultatą (75:70). Lemiama pagrindinio laiko ataka priklausė „Neptūnui“, tačiau Renaldo Seibučio tritaškis tikslo nepasiekė.

Pratęsimo metu klaipėdiečiams stigo jėgų, o antrąjį kvėpavimą įjungę SIG įrodė savo pranašumą ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

SIG: Damienas Inglisas - 17, Dee Bostas - 15, Miro Bilanas - 12.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis - 17, Simas Galdikas - 14, Jerry Johnsonas - 12, Renaldas Seibutis - 10, Vytautas Šulskis - 6, Tomas Delininkaitis - 5, Laimonas Kisielius ir Brandonas Fieldsas - po 3, Laimonas Chatkevičius ir Mindaugas Kačinas - po 2 tšk. Matas Jucikas ir Laurynas Beliauskas nerungtyniavo.

Klaipėdos krepšininkus skandino klaidos, ypač ketvirtajame rungtynių kėlinyje ir pratęsimą. Neptūniečiai suklydo 19 kartų, prancūzai - 11 kartų.

Jau penktadienį prie „Neptūno“ ekipos turėtų prisijungti 206 cm ūgio JAV krepšininkas Jameel’as McKay. Su šiuo 25-erių ketvirtoje ir penktoje pozicijose galinčiu rungtyniauti žaidėju sudaryta sutartis iki sezono pabaigos.

Naujokas į Klaipėdą atskristi ir prie komandos prisijungti turėtų jau penktadienį ir, jeigu spės atlikti medicininę apžiūrą ir viskas vyks pagal planą, jo debiutas turėtų įvykti jau kovo 18 dieną (sekmadienį) Vilniuje, kai „Neptūnas“ „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse susitiks su vietos „Lietuvos rytu“. Šių rungtynių, kurias tiesiogiai iš Vilniaus transliuos BTV televizija, pradžia - 17.20 val.