"Neptūnas" - "Karaliaus Mindaugo taurės“ pusfinalyje

laipėdos „Neptūno“ krepšininkai Vilniuje 38 taškų skirtumu - 96:58 sutriuškino principinį varžovą Šiaulių „Šiaulius“ ir užtikrintai prasibrovė į „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro pusfinalį.

Šįkart Dainiaus Adomaičio auklėtiniai su „Šiauliais“ nesiruošė juokauti – jau trečiąją dvikovos minutę trūktelėjo į priekį – 10:2. Spurto iniciatorius buvo „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika, pataikęs du tolimus metimus, pataisęs metimą iš po krepšio ir atlikęs rezultatyvų perdavimą Arnui Butkevičiui. Dar po kelių akimirkų po įspūdingo A. Butkevičiaus dėjimo komandas jau skyrė dviženklė persvara – 14:4.

Pirmajame kėlinyje komandas dažnai skyrė 12 taškų – 16:4, 21:9, 25:3, 26:14.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo neptūniečiams pirmaujant 15 taškų skirtumu – 52:37, o trečiojo kėlinio septintąją minutę komandas jau skyrė 26 taškai – 71:45. Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas šoktelėjo iki 36 taškų - 87:51 ir likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas. Ketvirtojo kėlinio viduryje sužibėjo jaunasis neptūnietis Laurynas Beliauskas, pataikęs du tolimus metimus ir skirtumą padidinęs iki 39 taškų - 93:54. "Neptūnas" akivaizdžiai triuškino "Šiaulių atstovus ir galiausiai džiaugėsi užtikrinta pergale.

Tai buvo saldus „Neptūno“ revanšas už praėjusiais metais LKF krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Kaune patirtą pralaimėjimą „Šiauliams“ – 71:73.

„Neptūnas“: Trentas Plaistedas - 14 tšk., Martynas Mažeika (8 rez. perd.), Travisas Baderis, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius - po 12 tšk., Danielis Ewingas ir Laurynas Beliauskas - po 8 tšk., Arvydas Šikšnius – 7 tšk., Jerai Grantas – 6 tšk., Vytautas Šarakauskas – 5 tšk.

„Šiauliai“: Davidas Dudzinski - 11 tšk., Arūnas Sajevičius ir Assemas Marei - po 8 tšk.

Statistikos palyginimas

Dainius Adomaitis (“Neptūno” vyr. treneris): “Neptūno” žaidėjai labai gerai susikaupė: puikiai reagavo ir žinojo, ką reikia daryti atitinkamose situacijose. Labai gerai, kad jie įvykdė pagrindinį rungtynių akcentą – laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. „Šiauliai“ buvo tokia komanda, kuri mus įveikdavo pagal šį žaidimo elementą. Taip pat džiugino gynyba ir perėjimas į puolimą. Amerikietis Trentas Plaistedas šiame susitikime buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas, tačiau jei kalbėtume apie gynybą, tai man yra pikta. Už tai jis gavo velnių. Klausiate, ar šiandien mes taupėme jėgas? Apie kai kurių žaidėjų jėgų pataupymą ėmėme galvoti tik antroje mačo dalyje. Tiesa, prieš kai kuriuos reikėtų nukelti kepurę, kad taip kovėsi vos išlipę iš lovos ar susižeidę. Šiandien puikų įspūdį paliko Laurynas Beliauskas. Manau kad jis gali būti ateities „Neptūno“ žaidėjas. Jis labai daug dirba treniruotėse.

Gediminas Petrauskas („Šiaulių“ ekipos vyr. treneris): „Atsiprašome ir sirgalių, ir organizatorių už tokį krepšinį. Toks žaidimas tikrai nepuošia krepšinio šventės. Apie neatkovotus kamuolius ir prastą pataikymą sunku ir kalbėti. Bandėme pasakyti, kad varžovai bus motyvuoti, bet dėjome į krūmus ir slapstėmės už kitų nugarų. Reikia turėti vieną vietą, kad galėtumei žaisti. Lemiamose rungtynėse mūsų žaidėjai dingsta. Čia kiekvieno žaidėjo psichologija, bet turi būti kažkoks kietumas. Reikia, kad būtų kažkoks kietumas, reikia, kad bent varžovą pastumtumei. Proto ribose. Šįkart to piktumo visai nebuvo.“

Artūras Jomantas („Šiaulių“ komandos žaidėjas): “Pritariu, kad tai buvo prasčiausios sezono rungtynės. Nežinau, ką ir pasakyti. Viskas buvo ne taip, ką planavome. Belieka atsiprašyti sirgalių, kuriems sugadinome krepšinio šventę. Varžovai nuo pat pradžių mus paėmė.“

Vasario 20 dieną (šeštadienį) 16 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje klaipėdiečiai turnyro pusfinalyje susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju. Sekmadienį rungtynės dėl 3 vietos vyks 13 val., o didysis finalas startuos nuo 17 val.

Pirmajame „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro ketvirtfinalyje Prienų-Birštonas „Vytautas“ rezultatu 88:86 įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, antrajame Kauno „Žalgiris“ rezultatu 77:63 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.