"Neptūną" palaužė latviai

Krepšinis

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Geltonojo Jaučio metus pradėjo nesėkme - Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės rungtynėse išvykoje 84:89 pralaimėjo Gulbenės "ASK/Buki" komandai.

Po beveik aštuonių valandų varginančios kelionės klaipėdiečiai į svečių areną atvyko šiek tiek pavėlavę, todėl nespėjo tinkamai apšilti.

Tai akivaizdžiai atsispindėjo aikštėje. Kiek susikaustę rungtynes pradėje neptūniečiai nuo pat rungtynių pradžios buvo priversi vytis aikštės šeimininkus, o įpusėjus varžyboms latviai jau buvo atitolę ir dviženkle taškų persvara - 51:39.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi neptūnietis Valdas Vasylius, kuris per pirmąsias dvi trečiojo kėlinio minutes pelnė 8 taškus ir aikštės šeimininkų pranašumą sumažino daugiau nei perpus - iki keturių taškų (51:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškiams buvo pavykę 2-4 taškais persverti rezultatą savo naudai, tačiau visas pastangas ir užmojus aptemdė paskutinioji rungtynių minutė, kai klaipėdiečiams teko išgirsti kelis paeiliui nemažai kalbų ir ovacijų sukėlusius teisėjų švilpimus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę latvių ekipos lyderis Andrejus Jansonas pelnė du taškus, o Martynui Mažeikai įskaityta pražanga. Taip "ASK/Buki" krepšininkams pavyko įgyti penkių taškų pranašumą - 85:80.

Tiesa, klaipėdiečiai per likusį laiką dar sugebėjo sėkmingai užbaigti dvi atakas, tačiau varžovai jau nebeklydo ir nebepaleido pergalės iš rankų.

Įdomu pastebėti, kad šįkart neptūniečiams buvo sudėtinga su keitimais - dėl traumų negalėjo rungtyniauti Arvydas Eitutavičius ir Arvydas Vaitiekus, po penkias pražangas surinko Remigijus Trakimas, Martynas Mažeika ir Evaldas Dainys.

"Neptūnas" BBL Iššūkio taurės turnyre per trylika rungtynių patyrė penktąjį pralaimėjimą, tačiau savo sąskaitoje turi aštuonias pergales.

Gulbenės "ASK/Buki" - "Neptūnas" - 89:84 (24:20, 27:19, 16:22, 22:23).

"Neptūno" gretose išsiskyrė Valdas Vasylius - 23 taškai (atkovojo 8 kamuolius), Deivydas Gailius pridėjo - 17, Martynas Mažeika - 16, Evaldas Dainys - 13 taškų.

Nugalėtojų ekipoje nesustabdomas buvo net 28 taškus pelnęs Andrejus Jansonas, Artūras Bruninas pridėjo - 18, Edmundas Gabranis - 16 taškų.

"Rungtynes palaidojo teisėjai"

Rytis VAIŠVILA, "Neptūno" ekipos treneris

"Ilgai užtruko kėlionė, dar šiek tiek pavėlavome ir nespėjome tinkamai apšilti. Po dviejų pirmųjų nesėkmingų kėlinių sugebėjome atsitiesti, tačiau vėl smūgį sudavė teisėjų sprendimai. Gaila vyrų, jie stengėsi, atidavė visas jėgas, o viską palaidojo keli teisėjų švilpukai. Apmaudu, aštuonių valandų kelionė nuėjo perniek."