"Nafta-Uni-Akvaservis" nugalėjo NKL čempionus

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai dar kartą ne žodžiais, o darbais demonstruoja, kad šį sezoną yra pasiryžę pasiekti aukščiausių tikslų – Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Klaipėdoje vykusiose rungtynėse rezultatu 83:82 (26:21, 18:23, 23:14, 16:24) nugalėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus.

Klaipėdiečiai visas rungtynes demonstravo aukšto žaidimo lygį ir čempionams užkūrė tikrą pirtį. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai pirmavo 11 taškų skirtumu – 67:56.

34 dvikovos minutę komandas dar skyrė dviženklis skirtumas – 73:63, tačiau visgi patyrę marijampoliečiai paskutinėmis sekundėmis privertė Klaipėdos sirgalius pasinervinti: iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms rungtynių rezultatas jau buvo lygus - 78:78.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės narys Džiugas Slavinskas, pataikęs tolimą dvitaškį. Kitoje atakoje tritaškį pridėjo Deividas Anužis ir Klaipėdos ekipos pranašumas šoktelėjo iki penkių taškų - 83:78.

Netrukus Evaldas Šaulys pelnė keturis taškus paeiliui – 82:83, o likus 14 sek., kamuolys priklausė klaipėdiečiams. Visgi D. Anužis prarado kamuolį. Klaipėdiečių laimei Dominykas Domarkas prametė metimą iš po krepšio, paskutinę sekundę netaikliai atakavo ir E. Šaulys.

Taigi, „Nafta-Uni-Akvaservis“ iškovojo tryliktąją pergalę (yra patyrę 5 pralaimėjimus) ir NKL turnyro lentelėje susigrąžino antrąją poziciją.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys - 17, Benas Bagdonavičius - 13, Viktoras Chodosovskis, Ignas Ramašauskas, Edvinas Alunderis ir Deividas Anužis - po 12, Džiugas Slavinskas – 10, Aidas Einikis – 5, Ignas Ramašauskas – 2 tšk.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža - 20 (10 atk. kam.), Evaldas Šaulys - 19, Rytis Juknevičius – 17 (4 klaidos), Antanas Udras - 12.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 44:37, tačiau dažniau klydo – 16 ir 9 klaidos.

Klaipėdiečių pergalę apkartino atsinaujinusi Eriko Kubiliaus kelio trauma. Jam pirmadienį ruošiamasi atlikti magnetinį rezonanso tyrimą, po kurio paaiškės, ar žaidėjas ilgam iškris iš rikiuotės. Dėl traumos klaipėdiečiams padėti negalėjo ir Jonas Dumašius.

Artimiausias NKL rungtynes „Nafta-Uni-Akvaservis“ žais gruodžio 9 dieną (penktadienį) 18 val. išvykoje su vietos „Šilutės“ ekipa, o gruodžio 10 dieną (šeštadienį) 16 val. Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) susitiks su Kauno KTU ekipa.