„Nafta-Uni-Akvaservis“ –  tarp keturių stipriausių ekipų

„Nafta-Uni-Akvaservis“ – tarp keturių stipriausių ekipų

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai prasibrovė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalį. Ryčio Vaišvilos treniruojami klaipėdiečiai ketvirtose NKL ketvirtfinalio rungtynėse Šilutėje rezultatu 83:75 (21:18, 19:18, 25:13, 18:26) nukovė „Šilutę“ ir seriją laimėjo rezultatu 3:1.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ vyrai dvikovą pradėjo galingai ir greitai susikrovė dviženklę persvarą – 15:5. Tiesa, šilutiškiai netrukus mynė ant kulnų – 16:18, o komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo klaipėdiečiams pirmaujant 4 taškais – 40:36.

Trečiajame kėlinyje „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos spurtą iniciavo vienas labiausiai patyrusių klaipėdiečių Mindaugas Stašys. Jis trečiajame kėlinyje pelnė 10 taškų ir „Nafta-Uni-Akvaservis“ prieš lemiamą kėlinį atitrūko 16 taškų skirtumu - 65:49.

Visgi šilutiškiai sugebėjo atkurti rungtynių intrigą, kai 36 dvikovos minutę priartėjo vos per vieną metimą – 68:70. Tuomet vėl iniciatyvos ėmėsi M. Stašys, pelnęs keturis taškus, Deividas Anužis pridėjo tritaškį ir klaipėdiečiai susigrąžino saugų pranašumą - 77:68 bei pergalės iš rankų jau nebepaleido.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ gretose Mindaugas Stašys iš viso pelnė 29 taškus (6/9 dvit., 2/2 trit., 11/11 baudos, 3 rez. perd., 39 naud. balai), Deividas Anužis prie pergalės pridėjo 14 taškų, Džiugas Slavinskas - 12 (9 atk. kam.), Edvinas Alunderis - 10, Benas Bagdonavičius – 8, Ignas Ramašauskas – 6, Erikas Kubilius – 2, Viktoras Chodosovskis – 2 (7 atk. kam., 3 rez. perd.). Evaldas Lengvinas per aikštėje praleistą 1 min. 22 sek. taškų nepelnė. Andrius Skvarčinskas aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu, o Jonas Dumašius nežaidė dėl traumos.

„Šilutės“ komandą bandė gelbėti Brianas Wanamakeris, surinkęs 19 taškų, Aurelijus Pukelis pelnė 15, Arvydas Eitutavičius - 14, Ulysses Thomas - 12, Darius Kibildis - 8 tšk.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 39:30 ir rečiau klydo – 11 ir 17 klaidų.

Priminsime, kad klaipėdiečiai po nervų karo pralaimėjo tik pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes, kai Klaipėdoje rezultatu 83:86 nusileido „Šilutei“. Vėliau sekė trys iš eilės „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkų pergalės – 69:66 (Šilutėje), 83:62 (Klaipėdoje) ir galiausiai triumfuota 83:75 (Šilutėje).

„Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vadovas Dainius Vaitelis nuoširdžiai dėkoja „Vakarų bangos“ ir visiems Klaipėdos krepšinio sirgaliams, kurie atvyko į Šilutę ir aktyviai palaikė savo miesto komandą.

„Jūsų palaikymas suteikė žaidėjams papildomų jėgų ir motyvacijos. Sirgaliai, Jūs esate tarsi papildomas mūsų komandos žaidėjas. Nuoširdus Jums ačiū“, - sakė komandos direktorius.

Pusfinalio varžovas – „Vytis“

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai NKL pusfinalyje iki trijų pergalių kausis su Šakių „Vyčio“ ekipa, kuri kitoje ketvirtfinalio serijoje taip pat rezultatu 3:1 nukovė Telšių „Telšius“.

Pirmosios NKL pusfinalio rungtynės vyks kovo 25 dieną (šeštadienį) 16 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Antrosios rungtynės – kovo 28 dieną (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios – kovo 30 dieną (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje. Jei serijoje prireiks ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos atitinkamai vyks balandžio 1 d. (šeštadienį Šakiuose) ir 4 d. (antradienį Klaipėdoje).