LSKL pergalingai žingsniuoja KU komanda

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate be pralaimėjimų toliau žingsniuoja tik trys komandos: čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai, vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai ir praėjusiame sezone net finalo ketverto varžybose nerungtyniavę Klaipėdos universiteto (KU) atstovai.

Klaipėdiečiai palaužė debiutantus

Klaipėdiečiai šįkart savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 77:72 (20:13, 16:13, 26:21, 15:25) nugalėjo pajėgiausios LSKL vaikinų grupės pirmenybėse debiutavusius Kauno kolegijos (KK) studentus.

Klaipėdiečiai po 3 kėlinių pirmavo 15 taškų skirtumu – 62:47, tačiau kauniečiai nenuleido rankų ir rungtynių pabaigoje, sužaidę atkarpą 12:2, priartėjo iki 5 taškų – 72:77, tačiau pakeisti įvykius savo naudai svečiams jau pristigo laiko.

Klaipėdos komandą į pergalę vedė Tadas Maželis, pelnęs 17 taškų, Deividas Anužis ir Valentas Tarolis pridėjo po 11 taškų, Ovidijus Kaminskas ir Laurynas Liubinskas surinko po 8 tšk.

Iš kauniečių išsiskyrė Eivydas Mološčiakas, pelnęs 12 taškų, Paulius Gružauskas pridėjo 11, Mantvydas Stašelis – 10, Arminas Kelmelis – 9, Antanas Bertašius – 8 (16 atk. kam.).

Kauniečiai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 50:32, tačiau dažniau klydo – 22:12.

„Apmaudu. Rungtynių pabaigoje sukūrėme intrigą, priartėjome iki 5 taškų ir likus 48 sekundėms dar turėjome kamuolį savo rankose. Vilties, kad galime užsikabinti buvo, tačiau tuoj pat suklydome ir patys palaidojome savo šansą. Mums reikia išmokti šaltakraujiškiau sužaisti rungtynių pabaigas. Dabar mūsų sąskaitoje – 1 pergalė ir 5 pralaimėjimai, o galėjo būti atvirkščiai. Juk kiek rungtynių pralaimėjome paskutinėmis akimirkomis... Stengsimės pasimokyti iš savo klaidų. Tikrai nežadame nukabinti nosies“, - pabrėžė KK ekipos treneris Rolandas Rakutis.

ŠU namuose neatsilaikė prieš čempionus

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai suklupo savo žiūrovų akivaizdoje – rezultatu 84:97 (18:25, 23:24, 24:24, 19:24) nusileido LSKL čempionams – Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkams.

Praėjusio LSKL sezono bronzos medalių laimėtojai ŠU krepšininkai visas rungtynes neleido vilniečiams atsipalaiduoti – nuolat kvėpavo į nugarą: iki dvikovos pabaigos likus 8 minutėms komandas teskyrė 5 taškai – 68:73, netrukus MRU trūktelėjo į priekį – 83:72 ir jau pergalės iš rankų nebepaleido.

MRU gretose Tadas Rinkūnas pelnė 24 taškus, Dovis Bičkauskis – 20, Edvinas Jazukevičius – 18, Julius Kazakauskas – 14 (10 atk. kam.).

ŠU komandai Šarūnas Kulevičius pelnė 21 tašką, Ignas Ramašauskas – 17 (10 atk. kam.), Modestas Kumpys – 13 (10 atk. kam.), Karolis Babkauskas – 13, Arvydas Gydra – 13 tšk.

„Smagu, kad nugalėjome rimtą pretendentą į finalinę ketveriukę. Šiauliečiai mums neleido lengvai kvėpuoti, surinko gana pajėgius žaidėjus ir turbūt planavo mus pamokyti. Džiaugiuosi savo vyrų kovingumu, nusiteikimu ir parodytu charakteriu. Jie šįkart be priekaištų vykdė trenerio Mindaugo Sakalausko nurodymus“, - džiaugėsi vienas MRU komandos vadovų ir trenerių Vytas Poteliūnas.

VDU sutriuškino ASU studentus

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai savo žiūrovų akivaizdoje net 44 taškų skirtumu - 118:74 (31:15, 23:22, 26:20, 38:17) sutriuškino Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) komandą.

VDU jau per pirmąjį kėlinį susikrovė 16 taškų pranašumą – 31:15, o po trijų kėlinių pirmavo 23 taškų skirtumu – 80:57. Nugalėtojas jau niekam nekėlė abejonių, tačiau VDU nemažino tempo, o tiesiog užgulė ASU ekipos krepšį ir ėmė triuškinti savo varžovus.

VDU gretose nesulaikomi buvo po 23 taškus pelnę Donatas Tarolis (11/14 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 37 naudingumo balai) ir Paulius Petrilevičius (14 atk. kam.), Lukas Grabauskas pridėjo 21 tašką, Donatas Sabeckis – 16 (13 rez. perd.), Marijus Užupis – 10 tšk.

Iš ASU komandos išsiskyrė po 15 taškų surinkę Vladislovas Razumnovas ir Karolis Šarukas, po 9 pridėjo Rokas Janickis ir Domantas Senda.

VDU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 64:29.

„ASU studentai pabaigoje nuleido rankas. Mūsų nebuvo tiek jau ir daug, leidau visiems pažaisti ir pasimėgauti krepšiniu. Dėjimų ir gražių epizodų netrūko“, - šypsodamasis po dvikovos kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

LEU namuose gavo antausį nuo VGTU

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 60:84 (20:26, 11:24, 13:24, 16:10) pralaimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipai.

VGTU dar iki didžiosios pertraukos susikrovė 19 taškų persvarą – 50:31, o po trijų kėlinių pirmavo ir 30 taškų skirtumu – 74:44. Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas.

VGTU komandai 21 tašką pelnė Andrius Juknevičius, 14 – Lukas Augustinas, 12 – Andrius Garadauskas, 10 (10 atk. kam.) – Steponas Markus.

LEU gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik Algirdas Palaima (11) ir Ernestas Leipus (10). Andrius Čybas ir Justinas Gečas pelnė po 8 taškus.

VGTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 53:37.

VU suklupo namuose prieš KTU

Šį sezoną nesėkmingai rungtyniaujantys Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą. Šįkart Rimanto Kaminsko auklėtiniai namuose net 30 taškų skirtumu – 52:82 (9:20, 13:25, 21:19, 9:18) nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams.

KTU jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą – 20:9, o antroje kėlinio viduryje jau pirmavo ir 20 taškų skirtumu – 38:18. VU po šio antausio atrodė sutrikę ir antroji rungtynių pusė jokios intrigos nebekėlė.

KTU komandą į pergalę vedė Paulius Valinskas, surinkęs 19 taškų (10 atk. kam.), Evaldas Aniulis pridėjo 13 taškų, Mindaugas Jakšas ir Gintautas Kybartas (11 atk. kam.) – po 10 tšk.

VU komandą bandė tempti Tautvydas Pipiras, tačiau jo pelnyti 19 taškų nuo sutriuškinimo neišgelbėjo, Simonas Lekys surinko 9, Tautvydas Pauliukėnas ir Dominykas Palšis – po 7 tšk.