LSKL: klaipėdiečiai patiesė čempionus ir vicečempionus

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate be pralaimėjimų lieka tik dvi ekipos ir jos abi iš Klaipėdos – LCC tarptautinis universitetas ir Klaipėdos universitetas (KU). Šiemet kol kas labai buksuoja praėjusio sezono čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, patyrę trečiąjį (iš tiek pat galimų) pralaimėjimą, ir vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai, suklupę antrą kartą.

LSU ekipai – kirtis per pratęsimą

LCC tarptautinio universiteto krepšininkai, treniruojami Mariaus Tamolio, iškovojo trečiąją iš eilės pergalę. Šįkart pajūrio atstovai, gausiai palaikomi savų sirgalių, per pratęsimą rezultatu 88:83 (20:25, 18:16, 16:17, 20:16, 14:9) nugalėjo LSKL vicečempionus Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkus.

Šios rungtynės vyko permainingai – antrojo kėlinio viduryje LSU susikrovė 14 taškų pranašumą – 34:20. LCC sugebėjo atsigriebti ir trečiojo kėlinio viduryje jau patys pirmavo dviženkle persvara – 54:43. Tada kauniečiai surengė atakų šou, sužaidė atkarpą 27:4, ir ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 12 taškų skirtumu – 70:58.

Visgi klaipėdiečiai, įkvėpti gausiai susirinkusių sirgalių šūksnių, rado jėgų atsitiesti ir išplėšti pratęsimą. Negana to, LCC ketvirtajame kėlinyje dar turėjo paskutinę ataką ir galėjo pakreipti rezultatą savo naudai. Per pratęsimą LCC žaidėjai jau buvo lyg ant bangos ir šventė pergalę.

Klaipėdiečius į pergalę vedė Justas Grikštas, pelnęs 24 taškus (5/7 dvit., 3/8 tri., 5/6 baudos, 11 atk. kam.), Mantas Montvila pridėjo 22 taškus, Vincentas Aleksandravičius – 16 (10 atk. kam.), Arvydas Kačinas ir Valentinas Mikalauskas – po 11 tšk.

LSU gretose išsiskyrė po 21 tašką pelnę Šarūnas Beniušis (13 atk. kam.) ir Taurantas Tamošiūnas (8 atk. kam.), Žygimantas Jocys surinko 13 taškų, Kristupas Žemaitis – 11 (8 atk. kam.).

„Man labai patiko vyrų kovingumas ir sirgalių sukurta atmosfera. Vyrų charakteris, emocijos, sirgalių sukurta namų komandos dvasia ir lėmė šią pergalę. Tokios rungtynės, manau, išties puošia mūsų studentiškąjį krepšinį. Mes rungtynių pabaigoje žaidėme tiksliau ir drąsiau ir štai teigiamas rezultatas“, - džiaugėsi LCC komandos treneris Marius Tamolis.

LSU treneris Edas Nickus pripažino, kad LCC ekipa šįkart buvo verta pergalės.

„Klaipėdiečiai rungtynių pabaigoje žaidė ramiau ir tiksliau – tiesiog įmetė savo metimus, o mes pernelyg daug klydome. Iš viso mes suklydome 23 kartus, o varžovai – 12 kartų. Tai daug ką pasako. Padarėme per daug neapgalvotų sprendimų ir pralaimėjome“, - sakė E. Nickus.

Čempionams – trečiasis pralaimėjimas

Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai pateko į dar gilesnę duobę. Juos Klaipėdoje 16 taškų skirtumu – 111:95 (23:24, 34:23, 23:27, 31:21) palaužė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, treniruojami „Neptūno“ komandos direktoriaus Osvaldo Kurausko.

VDU ekipa kol kas šį sezoną lieka be pergalių (3 pralaimėjimai), o KU krepšininkai į LSKL turnyro lentelę įsirašė trečiąją pergalę.

Klaipėdiečiai jau antrajame kėlinyje buvo priekyje dviženkliu skirtumu – 55:40, tačiau trečiąjį kėlinį VDU pradėjo pakiliai nusiteikę ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 55:60. Trečiojo kėlinio pabaigoje komandas teskyrė 4 taškai – 78:74 (KU naudai), tačiau netrukus aikštės šeimininkai surengė įspūdingą spurtą ir susirovę 22 taškų pranašumą – 107:85. Po šio šalto dušo VDU nebesugebėjo atsitiesti.

KU komandą į pergalę vedė Evaldas Šaulys, pelnęs 27 taškus (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Ernestas Bružas pridėjo 17 taškų, Laurynas Beliauskas – 16, Matas Jucikas – 15, Arūnas Mikalauskas – 14 (10 atk. kam.).

VDU gretose išsiskyrė Rytis Juknevičius, pelnęs 24 taškus, Gytis Masiulis ir Aurimas Urbonas surinko po 14 taškų, Lukas Grabauskas, Laurynas Birutis (10 atk. kam.) ir Matas Jogėla – po 13 taškų.

„Pavyko sėkmingai atakuoti varžovų krepšį: dvitaškius metėme net 58 procentų taiklumu (22/38), tritaškius – 46 procentų taiklumu (16/35) ir laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 40:32. Varžovams galbūt ir per daug leidome pelnyti taškų, bet kai laimi – nugalėtojų gi niekas neteisia. Šiandien džiaugiamės pergale“, - po rungtynių kalbėjo KU treneris Osvaldas Kurauskas.

Pasak VDU trenerio Arūno Juknevičiaus, jo dabartinei komandai trūksta jėgų ir noro laimėti.

„Turime traumuotų žaidėjų, kai kurių į LSKL rungtynes neišleidžia klubai, tad nesame pajėgiausios sudėties. Dar stiprinsimės, mąstome, kuriuos LKL žaidėjus užregistruoti, kad galėtų mums padėti, o ne tik jų pavardės būtų VDU komandos sąrašuose. Kaip parodė šios rungtynės, dabartiniai mūsų žaidėjai yra per minkšti – praleisti net 111 taškų – prastas rezultatas. Žaidėjai privalo gintis kur kas geriau. Bandysime taisyti klaidas“, - sakė VDU treneris.

Kiti LSKL rezultatai

Pirmąją sezono pergalę iškovojo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai. Šįkart jie išvykos rungtynėse rezultatu 75:66 (12:23, 22:10, 17:23, 24:10) nugalėjo iki šių rungtynių pergalingai žingsniavusius Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Kauno kolegijos (KK) krepšininkai, pasitelkę tolimų taiklių šūvių arsenalą, namuose net 32 taškų skirtumu – 114:82 (26:24, 29:23, 36:14, 23:21) sutriuškino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą.