LKL pusfinalyje - sunki "Lietuvos ryto" pergalė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato pirmosiose pusfinalio rungtynėse penktadienį reguliariojo sezono nugalėtojas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 90:85 (18:20, 24:19, 25:26, 23:20) įveikė nugalėtojo titulą ginantį Kauno "Žalgirį" ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Žalgiriečiai po 10 žaidimo minučių pirmavo 20:18. Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 8:0 ir nutolo 28:18, o netrukus įgijo 11 taškų pranašumą 31:20. Vilniečiai atsakė pelnydami šešis taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų 27:31, o ketvirčio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 42:39.

Trečiajame kėlinyje "Lietuvos rytas" ėmė tolti nuo varžovų ir įgijo aštuonių taškų pranašumą (50:42), tačiau kauniečiai nenuleido rankų ir, likus 23 sek. iki ketvirčio pabaigos, išlygino rezultatą 65:65. Kėlinį dvitaškiu užbaigė "Lietuvos ryto" žaidėjas Steponas Babrauskas.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti 1 min. 44 sek., rezultatas buvo lygus 83:83. Dariaus Songailos ir Omaro Kuko (Omar Cook) dvitaškiai suteikė aikštės šeimininkams keturių taškų pranašumą 87:83. Likus 6,6 sek., Martynas Gecevičius pataikė du baudų metimus (90:85) ir įtvirtino vilniečių pergalę.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Darius Songaila. Jis pelnė 28 taškus, 24 iš jų - per pirmuosius tris kėlinius. Renaldas Seibutis surinko 15 taškų, M. Gecevičius - 9, O. Kukas - 8, S. Babrauskas ir Stevanas Jelovacas - po 6, Chuanas Palasijus (Juan Palacios) - 5, Tautvydas Lydeka ir Antanas Kavaliauskas - po 4, Zabianas Daudelas (Zabian Dowdell) - 3, Gediminas Orelikas - 2.

"Žalgiriui" 15 taškų pelnė Paulius Jankūnas, 13 - Džastinas Dentmonas (Justin Dentmon), 12 - Robertas Javtokas, 10 - Martynas Pocius, 8 - Tadas Klimavičius, po 7 - Artūras Gudaitis ir Vytenis Lipkevičius, po 5 - Šarūnas Jasikevičius ir Artūras Milaknis, 3 - Vytenis Čižauskas.

Kauniečiai pataikė 12 tritaškių iš 23 (52 proc.), o vilniečiai - 3 iš 8 (38 proc.).

Antrosios pusfinalio rungtynės vyks gegužės 12 dieną Kaune.