LKL grandų dvikovoje - "Žalgirio" pergalė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno "Žalgiris" išvykoje 84:82 (14:14, 17:21, 23:20, 30:27) nugalėjo principinį savo varžovą - Vilniaus "Lietuvos rytą".

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmavo 6:2. "Žalgiris" greitai išlygino rezultatą ir po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo 14:14. Antrajame kėlinyje "Lietuvos rytas" įgijo aštuonių taškų pranašumą (35:27), bet įpusėjus rungtynėms "Žalgirio" atsilikimas jau buvo tik keturi taškai (31:35).

Trečiajame kėlinyje šeimininkų pranašumas po dviejų Gedimino Oreliko tritaškių išaugo iki 11 taškų (51:40). "Žalgiris" vėl geriau sužaidė kėlinio pabaigoje ir aptirpdė vilniečių pranašumą iki minimumo (54:55).

Ketvirtajame kėlinyje "Žalgiris" išsiveržė į priekį, o tris iš eilės tritaškius pataikęs Artūras Milaknis leido žalgiriečiams nutolti. Likus žaisti mažiau nei 3 min. "Žalgiris" pirmavo 8 taškais (77:69), bet "Lietuvos rytas" nepasidavė ir priartėjo iki 3 taškų (76:79). Tuomet sudėtingą metimą iš trijų taškų zonos pataikė traumą patyrusį Vaidą Kariniauską pakeitęs Lukas Lekavičius ir "Žalgiris" išsaugojo sau teigiamą rezultatą iki mačo pabaigos.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Paulius Jankūnas, 12 - Artūras Milaknis, po 10 - Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius, 8 - Džeimsas Andersonas (James Anderson), po 7 - Artūras Gudaitis ir Darius Songaila, 6 - Vaidas Kariniauskas, 5 - Robertas Javtokas (8 atk. kam.).

"Lietuvos ryto" gretose 23 taškus surinko Antanas Kavaliauskas (6 atk. kam.), 18 - Gediminas Orelikas, 15 - Adas Juškevičius, 10 - Artūras Valeika, po 6 - Martynas Gecevičius ir Trevisas Leslis (Travis Leslie), 4 - Mindaugas Lukauskis.

"Žalgiris" (6 pergalės/1 pralaimėjimas) turnyro lentelėje pasivijo "Lietuvos rytą" (6/1). Taip pat šešias pergales yra iškovojęs ir Klaipėdos "Neptūnas" (6/0).

Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 82:84 (14:14, 21:17, 20:23, 27:30).

"Žalgiriui" taškus pelnė: Paulius Jankūnas 17, Artūras Milaknis 12, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius po 10, James Anderson 8, Artūras Gudaitis ir Darius Songaila po 7, Vaidas Kariniauskas 6, Robertas Javtokas 5, Siim Sander Vene 2 (Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius).

"Lietuvos rytui": Antanas Kavaliauskas 23, Gediminas Orelikas 18, Adas Juškevičius 15, Artūras Valeika 10, Martynas Gecevičius ir Travis Leslie po 6, Mindaugas Lukauskis 4 (Michael Moser, Paulius Dambrauskas).

Taiklumas: dvitaškiai - 20/42 (48 proc.) ir 23/44 (52), tritaškiai - 9/24 (38) ir 8/19 (42), baudos - 15/17 (88) ir 14/17 (82).

Atkovoti kamuoliai - 28 ir 37, rezultatyvūs perdavimai - 16 ir 14, perimti kamuoliai - 9 ir 1, klaidos - 8 ir 15.