LKL finalas prasidėjo "Žalgirio" pergale

Lietuvos vyrų krepšinio lygos (LKL) pirmosiose finalo rungtynėse ketvirtadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno "Žalgiris" namuose 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22) nugalėjo Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Kauniečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 24:18, po antrojo - 43:31. Svečiai iniciatyvą perėmė ketvirtajame kėlinuke, kurio metu sušvelnino atsilikimą iki vienintelio taško - 64:65. Tada žalgirietis Artūras Milaknis pataikė tritaškį metimą ir šeimininkai vėl susigrąžino saugesnę persvarą, kurią išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Artūras Milaknis, 13 - Džeimsas Andersonas (James Anderson), 12 - Robertas Javtokas (11 atk. kam.), 9 - Lukas Lekavičius, 8 - Symas Sanderis Venės (Siim-Sander Vene).

"Lietuvos ryto" gretose po 17 taškų surinko Kšištofas Lavrinovičius ir Antanas Kavaliauskas, 11 - Trevisas Lesis (Travis Leslie), 9 - Žygimantas Janavičius.

"Žalgiris" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 48-31. Žalgiriečiai pataikė 9 tritaškius iš 27 (33 proc.), o "Lietuvos rytas" - vos 2 iš 16 (13 proc.).

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį Vilniuje.