Lietuvos tvirtarankiai sudrebino pasaulį

Lietuvos tvirtarankiai, tarp kurių būrys klaipėdiečių ir šilutiškių, Vilniuje vykusiame pasaulio rankų lenkimo čempionate iškovojo net septynis aukso medalius ir tarp 46 valstybių bendroje įskaitoje užėmė itin aukštą - aštuntąją vietą.

Iš viso pirmenybėse dalyvavo per tūkstantis tvirtarankių.

Būtent klaipėdiečiai ir šilutiškiai Lietuvai pelnė daugiausiai laurų.

Jau rašėme, kad iš klaipėdiečių aukso medalį iškovojo Vygantas Bubnys (svorio iki 100 kg meistrų klasė), bronzos medaliais pasipuošė Rima Martinkutė (iki 60 kg, jaunimo kategorija) ir Rokas Grigaliūnas (iki 70 kg, jaunimo kategorija).

Iš šilutiškių du aukso medalius iškovojo Eglė Vaitkutė (per 80 kg, suaugusiųjų grupė), vieną aukso medalį - Aleksandras Pancerovas (iki 90 kg, meistrų klasė).

Du kartus ant prizininkų pakylos laiptelio kopė Kuršėnų atstovė Santana Venckevičiūtė (iki 70 kg, jaunimo kategorija), vieną - šakiškis Kęstutis Tarnauskas (ik 80 kg, meistrų klasė).

Tarp meistrų iki 90 kg dalyvavęs klaipėdietis Vladas Kuizinas tarp 15 dalyvių liko šeštas.

Komandinėje įskaitoje daugiausia apdovanojimų iškovojo Rusijos sportininkai (26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai). Antrą vietą užėmė Ukraina (11 aukso, 10 sidabro, 15 bronzos), o treti liko Kazachstano sportininkai (12 aukso, 12 sidabro, 8 bronzos medaliai).

Trisdešimt šeštąjį kartą surengtose planetos pirmenybėse įvairiose svorio kategorijose dešinės, kairės rankų lenkimais išsidalijo 131 medalių komplektą.

Pasak Lietuvos rankų lenkimo federacijos Vydo Mikelionio, pasaulio pirmenybės lietuviams buvo sėkmingos.

"Mums čempionatas susiklostė labai gerai, namie iškovojome daug medalių ir dar kartą įrodėme, jog mūsų šalis šioje sporto šakoje yra tarp geriausių valstybių pasaulyje", - pabrėžė V. Mikelionis.