"Lietuvos rytas" pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis

Panaikinęs net 19 taškų deficitą Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose vis tik pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“. Viniečiams nepavyko grįžti į pergalių kelią, sostinės ekipa patyrė trečiąjį pralaimėjimą Eurolygoje.

Pirmieji taškų sąskaitą atidarė svečiai, pasižymėjo D.Smithas, netrukus kraitį papildė ir R.Hickmanas. Tuo metu „Lietuvos ryto“ ekipa strigo gynyboje bei ilgai negalėjo pelnyti taškų. Pirmąją rezultatyvią vilniečių ekipą surengė R. Seibutis, varžovų krepšį atrišo ir S. Babrauskas, įsmeigęs tritaškį. Po žaibiškos atakos 2 taškais dar kartą prisidėjo R. Seibutis. Vis dėlto, itin prasta buvo vilniečių zoninė gynyba, o įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo 16:7.

Kėlinio pabaigoje „Maccabi“ toliau skandino „Lietuvos ryto“ ekipą, itin pavyzdingai žaidė S.Schortsianitis, kelis kartus įmetęs iš po krepšio bei blokavęs vilniečių metimus. Po pirmojo kėlinio svečiai buvo priekyje – 26:18.

Antrąjį ketvirtį kiek sėkmingiau pradėjo vilniečiai – tritaškį pataikė M. Gecevičius, iš po krepšio taškų nepavyko pelnyti D.Smithui. Vilniečiai neblogai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau jiems niekaip nekrito iš toli. Įpusėjus kėliniui svečiai iš Izraelio toliau tolo, po D. Blu metimo svečiai pirmavo jau dviženkle taškų persvara – 34:23. Kėlinio pabaigoje toliau įspūdingai žaidė S.Schortsianitis, pasižymėjo ir D. Blu. Gelbėti „Lietuvos rytą“ mėgino O. Cookas, R. Seibutis bei M. Gecevičius. Įpusėjus varžyboms svečiai pirmavo 45:33.

Trečiąjį kėlinį abi komandos pradėjo sunkiai, praėjus trims kėlinio minutėms „Lietuvos rytas“ buvo įmetęs vos 2, o „Maccabi“ – 3 taškus. Netrukus svečiai nutolo rekordiniu – 19 taškų – skirtumu. Tuo metu antroje trečiojo ketvirčio pusėje „Lietuvos rytas“ įjungė aukštesnę pavarą – kelis kartus pasižymėjo D. Songaila bei O. Cookas. Gerokai ekipą truktelėjo R. Seibutis, per tris šių varžybų kėlinius įmetęs 15 taškų, ir šeimininkai sugrąžino intrigą – 55:59.

Paskutinio kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais metimais – „Lietuvos ryto“ ekipoje tris taškus įmetė M. Gecevičius, „Maccabi“ – D. Smithas. Įpusėjus kėliniui šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų: 64:67. Likus 2 kėlinio minutėms „Lietuvos ryto“ komandai pavyko skirtumą sumažinti iki dviejų taškų – 68:70, o vėliau dar ir apsiginti. M. Gecevičius puolime smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą – 71:70. Likus kiek mažiau nei 2 minutėms vilniečiai prasižengė ir „Maccabi“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai – 72:71.

Paskutinę minutę vilniečiams sunkiai sekėsi pelnyti taškus, galiausiai prasižengė prieš varžovus, o šie padidino taškų persvarą 3 taškais. Dvitaškį mėgino pataikyti D. Songaila, tačiau nesėkmingai. Visgi į kamuolys papuolė į M. Gecevičiaus rankas ir šis smeigė tritaškį bei išlygino rezultatą – 74:74. Paskutinę sekundę T. Rice'as įmetė du taškus, o „Lietuvos rytas“ nebesugebėjo pelnyti taškų. Svečiai Vilniuje nugalėjo 76:74.

Kitą savaitę Belgrade „Lietuvos rytas“ kovos prieš „Crvena Zvezda“.