Lietuvos rankininkai garbingai pasipriešino Kroatijos rinktinei

2012 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų antrosiose rungtynėse II grupėje Lietuvos rinktinė sekmadienį Vilniuje, "Siemens" arenoje, po atkaklios kovos 19:21 (10:8) nusileido pasaulio ir Europos vicečempionams Kroatijos rankininkams ir patyrė antrąjį pralaimėjimą.

Mūsų šalies komandai keturis įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, po tris - Aurelijus Sabonis ir Remigijus Čepulis, po du - Andrius Raškauskas ir Mindaugas Andriuška, po vieną - Rolandas Bernatonis, Augustas Strazdas, Gintaras Cibulskis, Robertas Švedas ir Vaidotas Grosas.

Antrąją pergalę iškovojusiai Kroatijos ekipai penkis įvarčius pelnė Vedranas Zrničius, keturis - Domogojus Duvniakas (Domogoj Duvnjak), po tris - Ivanas Ninčevičius ir Denisas Buntičius.

11-ąją min. Lietuvos rinktinė pirmavo 4:1, 21-ąją min. - 6:4, o 24-ąją min. įgijo penkių įvarčių persvarą - 9:4. Po pirmojo kėlinio komandas skyrė du įvarčiai - 10:8.

37-ąją min. kroatas D. Duvniakas išlygino rezultatą 12:12. 44-ąją min. Drago Vukovičius pirmą kartą išvedė Kroatijos komandą į priekį 14:13. 51-ąją min. rezultatas buvo lygus 16:16, tačiau po to svečiai laimėjo atkarpą 5:1 ir atitrūko 21:17. 59-ąją min. lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki dviejų įvarčių. Per paskutiniąją rungtynių minutę įvarčių nebuvo pelnyta.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju buvo išrinktas vartininkas Arūnas Vaškevičius, o Kroatijos komandoje geriausiu pripažintas V. Zrničius.

Rungtynes stebėjo 1600 žiūrovų.

Kitas dvejas Europos čempionato atrankos varžybų rungtynes lietuviai žais kitų metų kovo mėnesį su Rumunijos rankininkais.

Pirmąsias dvi vietas užimsiančios rinktinės pateks į finalinį dešimtojo Europos čempionato etapą, kuris vyks 2012 metų sausio 17-29 dienomis Serbijoje.