Lietuvos krepšininkai sutriuškino Kosovą

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos Europos zonos C grupės pirmosiose rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė 99:61 (20:21, 15:14, 25:12, 39:14) nugalėjo Kosovo komandą.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 14:8. Prastai besigindami lietuviai pralaimėjo pirmąjį ketvirtį 20:21. Po atkaklios antrojo kėlinio rezultatas buvo lygus 35:35.

Antroji mačo pusė prasidėjo dviem Gedimino Oreliko tritaškiais (41:35). Vėliau mūsiškiai įgijo dviženklę persvarą (45:35). Nors Kosovas dar sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki 3 taškų (44:47), vėliau aikštėje dominavo svečiai. Ketvirtajame kėlinyje net 39 taškus pelnę lietuviai buvo įgiję net 41 taško persvarą (99:58).

Lietuvos rinktinei 16 taškų pelnė Adas Juškevičius, 12 - G. Orelikas, po 11 Deividas Gailius ir Eimantas Bendžius, 10 - Evaldas Kairys (7 atk. kam.), po 8 - Renaldas Seibutis ir Vaidas Čepukaitis (7 atk. kam.), po 7 - Kšištofas Lavrinovičius ir Mindaugas Girdžiūnas, 6 - Arnas Butkevičius, 3 - Rokas Giedraitis. Šarūnas Vasiliauskas taškais nepasižymėjo.

Kosovo komandoje 19 taškų surinko Dardanas Beriša, 17 - Skotas Bemfortas (Scott Bamforth), 10 - Lisas Šošis (Lis Shoshi).

Kovą dėl atšokusių kamuolių lietuviai laimėjo 51-24.

M. Girdžiūnui, E. Kairiui, V. Čepukaičiui, G. Orelikui, A. Butkevičiui ir R. Giedraičiui tai buvo pirmosios oficialios rungtynės Lietuvos rinktinės sudėtyje.

Antrąsias rungtynes lietuviai žais sekmadienį Klaipėdoje su Lenkijos komanda. Lenkai penktadienį namuose 70:60 įveikė Vengrijos ekipą.

Pasaulio čempionato atrankos Europos zonoje rungtyniauja 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Į kitą etapą pateks po tris stipriausias grupių ekipas. Antrajame etape 24 rinktinės bus suskirstytos į keturias grupes, o po tris stipriausias komanda pateks į planetos pirmenybes.