Lietuvos krepšininkai iškovojo Universiados auksą

Itin džiugia nata lietuviams baigėsi Taipėjuje (Taivanas) vykusi Universiada – antradienį Lietuvo studentų krepšinio rinktinė, treniruojama Tomo Masiulio, finale rezultatu 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18) parklupdė ne bet ką, o pačią JAV komandą. Taigi, Lietuvos krepšininkai pasidabino aukso medaliais ir dar kartą įrodė, kad yra vieni pajėgiausių pasaulyje.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms lietuvių pranašumas buvo dviženklis – 76:65 ir amerikiečiai pakreipti įvykių savo naudai jau nebesugebėjo, o lietuviai džiaugsmingai triumfuoja.

Pergalę pasiekti leido solidus tritaškių pataikymas – 8 iš 20 (40 proc.), o taip pat ir užtikrintai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 44:32. Net 17 kamuolių lietuviai sugriebė po varžovų krepšiu.

Lietuva: Ignas Vaitkus 15, Evaldas Šaulys 14, Donatas Tarolis 13 (12 atk. kam.), Martinas Geben 12, Justas Tamulis ir Tomas Dimša po 9.

JAV: Carsenas Edwardsas 23, Isaacas Haasas 17, Vincentas Edwardas 16.

Lietuvos studentai paskutinį kartą universiadoje buvo triumfavę 2007 metais. 2011 metais lietuviams dar buvo pavykę iškovoti bronzos medalius.

Bronzos medalius Taipėjuje iškovojo Latvijos krepšininkai, kurie rungtynėse dėl trečios vietos 81:74 nugalėjo Serbijos studentus.

Priminsime, kad Lietuvos studentų rinktinė grupės varžybose su 4 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu užėmė pirmąją vietą, vėliau ketvirtfinalyje rezultatu 72:70 nugalėjo Argentinos ekipą, o pusfinalyje po dramatiškos kovos rezultatu 77:75 įveikę kovingai rungtyniavusius latvius.

Šis mūsų krepšininkų medalis Taivane papildė lietuvių trofėjų kraitį iki septynių – tris medalius (du aukso ir vieną bronzos) iškovojo plaukikas Danas Rapšys, du (sidabro ir bronzos) dziudo atstovė Santa Pakenytė ir vieną (bronzos) lengvaatletė Airinė Palšytė.

„Ši Universiada Lietuvai – nuotabi. Mūsų sportininkai puikiai reprezentavo Lietuvą ir dar kartą įrodė, kad pasaulyje yra išties pastebimi, kovingi ir dėl savo šalies garbės kovoja iš visos širdies. Tai išties džiugina“, - pabrėžė Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas.