Lietuvos krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos zonos atrankos varžybų trečiojo turo rungtynėse C grupėje penktadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22) įveikė Vengrijos komandą ir iškovojo trečiąją pergalę.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 19:19. Antrąjį ketvirtį mūsiškiai pradėjo spurtu 5:0 (24:19), o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 41:37. Trečiojo ketvirčio pradžioje lietuviai padidino savo pranašumą iki devynių taškų 46:37. Vis dėlto varžovams pavyko šiek tiek priartėti ir po 30 žaidimo minučių komandas skyrė tie patys keturi taškai (57:53). Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškiai vėl nutolo (64:55), bet vengrai nenuleido rankų ir vėl sumažino atsilikimą. Likus žaisti 1 min. 39 sek., lietuviai turėjo tik trijų taškų pranašumą 74:71, bet, likus 19 sek., Renaldas Seibutis padidino skirtumą iki septynių taškų (80:73) ir įtvirtino mūsų šalies komandos pergalę.

Lietuvos rinktinei Marius Grigonis pelnė 13 taškų, Rokas Giedraitis - 12, Renaldas Seibutis - 11, Eimantas Bendžius - 10.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Vengrijos ekipoje 17 taškų surinko Rosco Allen, 15 - Janosas Eilingsfeldas, 12 - Davidas Vojvoda.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-29.

Kitas rungtynes lietuviai žais vasario 26 dieną vėl Klaipėdoje su Kosovo komanda.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

Statistika.

LIETUVA - VENGRIJA 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Marius Grigonis 13, Rokas Giedraitis 12, Renaldas Seibutis 11, Eimantas Bendžius 10, Evaldas Kairys 9, Kšištofas Lavrinovičius 7, Mindaugas Girdžiūnas 6, Martynas Echodas ir Žygimantas Janavičius po 5, Adas Juškevičius 2 (Vaidas Če„pukaitis, Edgaras Želionis).

Vengrijos komandai: Rosco Allen 17, Janos Eilingsfeld 15, David Vojvoda 12, Zoltan Perl 9, Darrin Govens ir Andras Rujak po 6, Szilard Benke 5, Akos Keller 3, Peter Kovacs 2 (Balint Horti, Marko Filipovity, Norbert Toth).

Taiklumas: dvitaškiai - 13/31 (41,94 proc.) ir 2/5 (40,62), tritaškiai - 12/28 (42,86) ir 9/19 (47,37), baudos - 18/26 (69,23) ir 22/28 (78,57).

Atkovoti kamuoliai - 40 ir 29, rezultatyvūs perdavimai - 21 ir 19, perimti kamuoliai - 8 ir 4, klaidos - 10 ir 10.