Lietuvos futbolininkai pralaimėjo anglams

2018 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos varžybų F grupės paskutiniojo - dešimtojo - turo rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė Vilniuje 0:1 (0:1) pralaimėjo Anglijos komandai.

Pusę pirmojo kėlinio lietuviai žaidė lygiai, bet nuo 25-os minutės aikštėje dominavo svečiai. Po lietuvių pražangos baudos aikštelėje, 27-ąją min. 11 m baudinį realizavo Anglijos rinktinė žvaigždė Haris Keinas (Harry Kane).

Antrajame kėlinyje taip pat aktyviau žaidė Anglijos futbolininkai, bet keletą progų susikūrė ir Lietuvos komandos žaidėjai. Vis dėlto iki finalinio teisėjo švilpuko rezultatas nepasikeitė.

Pirmajame rate lietuviai išvykoje Anglijos rinktinei pralaimėjo 0:2.

Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) užima 120-ąją vietą, o Anglija yra 15-a.

6 taškus surinkę lietuviai F grupėje užėmė penktąją vietą. Be pralaimėjimų šiame cikle žaidusi Anglija (8 pergalės, 2 lygiosios, 26 tšk.) tapo grupės nugalėtoja ir pelnė kelialapį į kitų metų pasaulio čempionatą Rusijoje.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 52 komandos, suskirstytos į devynias grupes. Į pasaulio čempionatą pateks grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užimsiančios rinktinės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.

Statistika.

LIETUVA - ANGLIJA 0:1 (0:1). Įvartis: Harry Kane (27 min. - iš 11 m).

Teisėjas - Orel Grinfeld (Izraelis).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Artūras Žulpa, Darvydas Šernas (Deivydas Matulevičius, 76), Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka (Karolis Chvedukas, 90+1), Edvinas Girdvainis, Ovidijus Verbickas, Valdemara Borovskis, Fiodoras Černychas, Vytautas Andriuškevičius.

Anglija: Jack Butland, Kieran Trippier, Aaron Cresswell, Michael Keane, Harry Maguire, John Stones, Harry Winks, Jordan Henderson, Harry Kane, Dele Alli (Jesse Lingard, 81), Marcus Rashford (Daniel Sturridge, 72).

F grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Anglija 10 8 2 0 18-3 26

2. Slovakija 10 6 0 4 17-7 18

3. Škotija 10 5 3 2 17-12 18

4. Slovėnija 10 4 3 3 12-7 15

5. Lietuva 10 1 3 6 7-20 6

6. Malta 10 0 0 10 3-25 1.