Lietuviai turėjo pripažinti latvių pranašumą

Prieš šias rungtynes startavo bilietų pardavimas į pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizono kovas Kaune, kuris įvyks balandžio 23-29 dienomis. Startą simboliniu mygtuko paspaudimu davė Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis.

Emilijus Krakauskas, Aivaras Bendžius ir Artūras Katulis įmušė po įvartį, tačiau Lietuvos ledo ritulio rinktinė Klaipėdoje vykstančiame „CROWNS Baltic Challenge Cup 2017“ turnyre po atkaklios kovos 3:5 (0:2, 1:1, 2:2) pralaimėjo Latvijos klubų rinktinei bei neatsirevanšavo jiems už pralaimėjimą rugpjūtį Taline vykusiame identiškame turnyre, kuriame pralaimėjo rezultatu 1:13.

Po rungtynių buvo surengta draugiška baudinių serija, kurioje taip pat laimėjo Latvijos klubų rinktinė. Vienintelis Edgaras Rybakovas antruoju bandymu nuginklavo varžovų vartininką, tuo tarpu Danieliui Nomanovui, Artūrui Katuliui, Pauliui Gintautui ir tam pačiam E.Rybakovui daugiau pasižymėti nepavyko, tuo tarpu latviai realizavo du baudos smūgius iš penkių.

Lietuvos rinktinėje geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas D.Nomanovas.

Rungtynes latviai pradėjo greitu įvarčiu: praėjus vos minutei Edgars Homjakovs (1:01 min.) greitoje atakoje pirmą kartą nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką Mantą Armalį.

Ilgą laiką pirmame kėlinyje lietuviams sunkiai sekėsi rasti kelių link latvių vartų, o iki pertraukos likus šiek tiek daugiau nei keturioms minutėms puikų išpuolį surengė Latvijos rinktinės trijulė, kurios smaigalyje atsidūręs Andris Siksnis (15:29) pergudravo M.Armalį ir padvigubino svečių persvarą (2:0).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai turėjo nuostabią progą pelnyti pirmą įvartį, tačiau prie pat vartų linijos čiuožiantį ritulį ištraukė Latvijos ekipos gynėjas.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei šešias minutes Darius Kasparaitis perdavė ritulį Nerijui Ališauskui, kuris atliko tolimą ir stiprų smūgį nuo mėlynos linijos, o ritulio skriejimo krypti pakeitęs Emilijus Krakauskas (34:46 min.) įmušė pirmą Lietuvos rinktinės įvartį (1:3) bei ant kojų pakėlė sausakimšą „Švyturio“ areną.

Kėlinio pabaigoje lietuviai dar įgavo kiekybinę persvarą, tačiau jos išnaudoti nesugebėjo.

Trečiame kėlinyje žiūrovai išvydo net keturis įvarčius. Devintą kėlinio minutę Roberts Mamčics (48:11 min.) ketvirtą kartą nuginklavo M.Armalį, tačiau jau po trijų minučių Aivaras Bendžius (51:58 min.) tiksliu smūgiu iš arti atidarė ir savo įvarčių sąskaitą šiame turnyre (2:4).

Deja, tačiau lietuviams dar rimčiau pasipriešinti varžovams nepavyko - N.Ališauskas grubiai suklydo prie savųjų vartų, o ritulį perėmęs Latvijos klubų rinktinės puolėjas įmušė penktą įvartį į lietuvių vartus.

Dar vieną įvartį Lietuvos rinktinei pelnyti pavyko grubiai suklydus ir latviams. D.Nomanovas iščiuožė vienas prieš vartininką, tačiau jo nepergudravo, o pirmasis prie ritulio suskubo Artūras Katulis (56:27 min.), kuris ir įmušė trečią lietuvių įvartį.

Paskutines turnyro rungtynes lietuviai žais sekmadienį nuo 16:30 val. prieš Ukrainos ekipą, kurios pagrindą sudaro ledo ritulininkai iki dvidešimt metų. Tuo tarpu latviai nuo 13:30 val. kausis su Estija.

Primename, kad penktadienį latviai 9:2 sutriuškino Ukrainos ekipą, o lietuviai 7:2 nugalėjo Estiją. Tuo tarpu šiandien pirmose dienos rungtynėse estai 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) nugalėjo ukrainiečius.

Trijų Baltijos šalių ledo ritulio federacijos prieš metus sutarė kartu rengti trijų etapų ledo ritulio turnyrą, kuris vyktų visose trijose valstybėse. „CROWNS Baltijos iššūkio taurės“ nugalėtojas bus paskelbtas kitų metų vasarį Latvijoje. Ketvirtoji, organizatorių nuožiūra pakviesta komanda varžosi dėl etapo taurės ir apdovanojimų, tačiau galutinėje įskaitoje ketvirtosios komandos rezultatai neskaičiuojami.

Pirmajame „CROWNS Baltijos iššūkio taurės“ turnyre Taline triumfavo Latvijos klubų rinktinė, tuo tarpu lietuviai liko ketvirti.