Lenktynininkas Antanas Juknevičius trečiajame Dakaro ralio etape - 20-as

Pietų Amerikoje vykstančio 38-ojo Dakaro ralio trečiajame etape trečiadienį lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas ("Toyota Hilux") automobiliu užėmė 20-ąją vietą.

Atkritimo etapas - taip trečiuosius etapus šiame maratone vadina sportininkai, po jų dažnai varžybas baigia nemaža dalis sportininkų. Šiemet organizatoriai pasistengė, kad šis išbandymas pateisintų savo vardą - pirmojoje greičio ruožo dalyje bekelėje tvyrojo tikras chaosas, daug lenktynininkų važiavo į skirtingas puses, trasoje vienas po kito klimpo automobiliai.

"Pirmi 70 km buvo tikra bekelė - "feš feš" smėlis, daug dulkių, krūmų ir kitų Pietų Amerikos gamtai būdingų elementų. Plotas buvo milžiniškas, o bolidai plačiai išsiskirstę visame lauke, čia gavome gausybę signalų, tokių, kuriuos gauni važiuojant kelių šimtų metrų atstumu nuo užklimpusio automobilio. Ir patys buvome trumpam užklimpę, vėliau dar ir prakirtom padangą, bet viskas gerai, reikia gi pajudėt, - įspūdžius iš greičio ruožo starto pasakojo A. Juknevičius. - Vėliau jau buvo daugiau klasikinio ralio trasos, gazas-dugnas ir važiuoji. Nebloga, sunki diena, tikrai verta visų epitetų, kuriuos kalbėjo lenktynininkai prieš startą".

Greičiausias buvo nugalėtojo titulą ginantis 12 kartų Dakaro ralio čempionas prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephan Peterhansel, "Peugeot"). Jis 364 km greičio ruožą įveikė per 4 val. 18 min. 17 sek.

Antrąją vietą užėmė ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz, "Peugeot" +1 min. 54 sek.), trečiąją - devyniskart pasaulio ralio čempionato (WRC) nugalėtojas prancūzas Sebastianas Loebas (Sebastien Loeb, "Peugeot", +3.08).

Aštuntą kartą Dakaro ralyje dalyvaujantis A. Juknevičius nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 13 min. 5 sek.

Kitiems Lietuvos ekipažams šis etapas buvo nesėkmingas. Nuvažiavęs vos 30 km nuo starto, Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozvadovskio (Sebastian Rozwadowski) ekipažas ("Toyota Hilux") sustojo dėl sankabos gedimo. Ekipažui bandė padėti "Boucou" komandos sunkvežimio vairuotojai, tačiau po valandos bendro darbo kolegos išskubėjo toliau.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ("Seat Leon") ekipažas dėl užsitęsusio automobilio remonto etapą pradėjo keliomis valandomis vėliau, bet tęsė lenktynes ir trečiajame kontrolės punkte buvo 68-as.

Bendroje įskaitoje pirmauja S. Loebas, antras yra K. Sainsas (+0.42), trečias - S. Peteranselis (+4.18).

A. Juknevičius ir D. Vaičiulis (+1:46.16) kol kas užima 22-ąją vietą.

Motociklų klasėje etapą laimėjo ispanas Choanas Bareda Bortas (Joan Barreda Bort, "Honda"). Jis finišavo per 4 val. 23 min. 41 sek. Antrąją vietą užėmė britas Semas Sanderlendas (Sam Sunderland, KTM, +12.29), trečiąją - prancūzas Pjeras Renė (Pierre Renet, "Husqvarna", +15.30).

Ch. Bareda Bortas tapo bendrosios įskaitos lyderiu. Jis antrąją vietą užimantį S. Sanderlendą lenkia 10 min. 20 sek.

Nugalėtojo titulą ginantis australas Tobis Praisas (Toby Price, KTM) trečiadienį finišavo devintas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į penktąją poziciją.

Tarp keturračių vairuotojų antradienį greičiausias buvo argentinietis Gastonas Gonsalesas (Gaston Gonzalez, "Yamaha") - 5 val. 58 min. 39 sek. Antras finišavęs čilietis Ignasijus Kasalė (Ignacio Casale, "Yamaha", +4.41) pakilo į pirmąją poziciją bendrojoje įskaitoje.

Sunkvežimių klasėje etapą laimėjo ir lenktynių lyderiu tapo rusas Eduardas Nikolajevas ("Kamaz").

Iš viso dalyviams trečiadienį reikėjo nuvažiuoti 780 km nuo San Migelio de Tukumo iki San Salvadoro de Chuchujo. Dalyviams teko pakilti iki beveik 5 km aukščio virš jūros lygio. Ketvirtadienį lenktynininkų lauks 521 km nuo San Salvadoro de Chuchujo iki Tupizos. Greičio ruožą sudarys 416 km.