Laurai Asadauskaitei - pasaulio taurės finalo sidabras

Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Vilniuje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo moterų varžybose šeštadienį iškovojo sidabro medalį.

33-ejų metų Londono olimpinių žaidynių čempionė kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį pradėjo iš 14-osios pozicijos, nuo lyderės vengrės Tamaros Aleksejev (Tamara Alekszejev) atsilikdama 1 min. 17 sek., tačiau puikus pasirodymas paskutinėje rungtyje leido lietuvei pakilti į antrąją poziciją.

„Puiki diena. Nors fechtavimas nebuvo sėkmingas, bet jojimas ir kombinuota rungtis pavyko puikiai. Labai džiaugiuosi sidabro medaliu“, - iš karto po finišo sakė mūsų šalies sportininkė.

L. Asadauskaitė laimėjo bėgimo ir šaudymo rungtį (11 min. 35,08 sek.; 605 tšk.) bei iš viso surinko 1369 taškus. Fechtavime lietuvė buvo 21-a , plaukime - 20-a, papildomame fechtavimo etape pelnė vieną tašką, o jojime užėmė aštuntąją vietą.

Nugalėjo T. Aleksejev (1384 tšk.). Trečiąją vietą užėmė Rusijos penkiakovininkė Gulnaz Gubaidulina (1365 tšk.).

27-erių metų Lina Batulevičiūtė (1318 tšk.) užėmė 14-ąją vietą, o 22-ejų metų Ieva Serapinaitė (1280 tšk.) tarp 36 finalo dalyvių liko 20-a.

Sekmadienį sportininkai varžysis mišrioje estafetėje.