Laurai Asadauskaitei - Europos čempionato auksas

Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė Bate (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo aukso medalį.

31-erių metų Londono olimpinių žaidynių čempionė finale sekmadienį surinko 1371 tašką. Ji po trijų rungčių buvo 11-a.

L. Asadauskaitė fechtavimo rungtyje buvo aštunta, plaukime - 20-a, jojime - ketvirta, o bėgimo ir šaudymo varžybose - pirma.

Sidabro medalį pelnė prancūzė Elodi Klouvel (Elodie Clouvel, 1368 tšk.), bronzos - vokietė Lena Šioneborn (Lena Schoneborn, 1361 tšk.).

20-metė Ieva Serapinaitė (1300 tšk.) užėmė 15-ąją vietą, o 21-erių metų Karolina Gužauskaitė (1262 tšk.) - 23-iąją.

Finale kovojo 36 penkiakovininkės.

Aštuonias pirmąsias vietas užėmusios sportininkės iškovojo kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. L. Asadauskaitė šią teisę jau buvo išsikovojusi laimėdama pasaulio taurę.

L. Asadauskaitė Europos čempionato auksą iškovojo ketvirtąjį kartą. 2008 metų pirmenybėse Maskvoje (Rusija) ji triumfavo komandų ir estafetės varžybose, o 2012 metais Sofijoje (Bulgarija) nugalėjo individualiose varžybose.