Krepšinis sugrįžo į „Žalgirio“ areną: „Žalgiris“ nugalėjo „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo „Žalgirio“ arenoje vykstantį „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyrą . Šeštadienį žalgiriečiai 81:74 (23:17, 20:21, 16:16, 22:20) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ komandą ir sekmadienį žais turnyro finale.

Žalgiriečiai rezultatyviai pradėjo rungtynes, kai Marius Grigonis sumetė baudas, Thomasas Walkupas pelnė 4 taškus, o Steve‘o Vasturios perimtą kamuolį taškais pavertė Nigelas Hayesas – 8:2. Po T.Walkupo perdavimų pasižymėjo Joffrey Lauvergne ir tritaškį pataikęs M. Grigonis – 13:6.

Nuo suolo pakilę Lukas Lekavičius ir Rokas Jokubaitis iškart atsidarė taškų sąskaitas, iš po krepšio taiklus buvo M.Grigonis – 19:10. Pirmąjį kėlinį uždarė L.Lekavičiaus 4 taškai – 23:17.

Antrojo kėlinio pradžioje lyg ant sparnų žaidė R. Jokubaitis, užbaigęs net dvi atakas su varžovų pražangomis. Prieš tai taip pat pasižymėjo Martinas Gebenas ir S.Vasturia, o po J. Lauvergne dvitaškio skirtumas buvo pasiekęs 10 taškų (37:27). J. Lauvergne pelnė dar 4 taškus, devintąjį tašką rinko M. Grigonis, bet „Panathinaikos“ prieš didžiąją pertrauką sumažino persvarą – 43:38.

Prasidėjus trečiajam kėliniui abiejose aikštės pusėse žibėjo T. Walkupas, perėmęs porą kamuolių ir pats įmetęs 5 taškus – 48:38. Savo dešimtąjį tašką pelnė J.Lauvergne, iš po krepšio pasižymėjo S.Vasturia ir įspūdingai varžovą suklaidinęs R. Jokubaitis – 54:42. Kėlinio pabaigoje žalgiriečių puolimas kiek apstojo: nors baudas sumetė R. Jokubaitis, o iš toli pataikė Artūras Milaknis, „Panathinaikos“ priartėjo 59:54.

Pastarasis duetas ir toliau buvo rezultatyvus: R. Jokubaitis pelnė 16-ąjį tašką, įsiterpusį tarp A. Milaknio 2 tolimų bombų – 67:59. Tada dviejų minučių tuščią atkarpą nutraukė M. Grigonio tritaškis ir T. Walkupo kamuolio užmetimas J.Lauvergne – 73:65. Netrukus šis tandemas pakartojo identišką ataką, o rungtynes uždarė T.Walkupo ir M.Grigonio taškai – 81:74.

„Žalgiris“: R. Jokubaitis 16 (2 per. kam.), J. Lauvergne 15 (13 atk. kam.), M. Grigonis 14, T. Walkupas 13 (8 rez. perd., 3 per. kam.), A. Milaknis 9, L .Lekavičius 6, S. Vasturia 4 (2 per. kam.), N. ayesas 2 (5 atk. kam.), A. Rubitas 0, P. Jankūnas 0.

„Panathinaikos“: N. Nedovičius 22, P. Jacksonas 18 (5 rez. perd.), G. Papagiannis 8.