Kova dėl bronzos: „Neptūno" revanšas Klaipėdoje

Klaipėdos „Neptūnas“ ketvirtadienio vakarą pradžiugino savo sirgalius - „Švyturio“ arenoje, stebint daugiau nei 5000 žiūrovų, rezultatu 83:70 parklupdė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino „Tete-a-Tete Casino – LKL” mažojo finalo serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Trečiosios serijos rungtynės vyks birželio 4 dieną (sekmadienį) 17 val. Vilniuje, ketvirtosios – birželio 7 dieną (trečiadienį) 18 val. Klaipėdoje. Jei reikės penktųjų serijos rungtynių, jos vyks birželio 10 dieną (šeštadienį) 17 val. Vilniuje.

Pirmieji šių rungtynių taškų kraitį atidarė neptūniečiai – Mindaugo Girdžiūno netaiklų tolimą metimą pataiso Arnas Butkevičius – 2:0.

Vėliau seka du taiklūs Deivido Gailiaus tritaškiai ir vilniečiai išsiveržia į priekį – 6:2. Dar po kelių akimirkų „Lietuvos ryto“ pranašumas buvo išaugęs iki 6 taškų – 14:8.

Visgi, netrukus prasidėjo „Neptūno“ atakų šou: kamuolį atkovoja ir į krepšį krauna A. Butkevičius, pasižymi M. Girdžiūnas, Jerai Grantas ir tritaškį smeigia Krisas Loftonas. Po šio spurto „Neptūnas“ priekyje - 25:19. Su lyg pirmojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena Rokas Giedraitis po greitos atakos dėjimu į krepšį sušvelnina skirtumą – 21:25.

Antrajame kėlinyje neptūniečiai ėmė dar agresyviau gintis ir „Lietuvos rytas“ sunkiai rinko taškus. Vis labiau įsibėgėjantys neptūniečiai sužaidė atkarpą 16:5 ir įpusėjus antrajam kėliniui susikrovė dviženklę persvarą - 41:26.

Vilniečiai sužaidė atkarpą 9:0 ir priartėjo iki 6 taškų - 38:44, tačiau tuoj pat greitoje atakoje tritaškį smeigė ir „Neptūno“ sirgalius šiek tiek nuramino Arvydas Šikšnius – 47:38, o dviženklį pranašumą atstatė Arnas Butkevičius – 51:38.

Trečiajame kėlinyje toliau siaučia A. Butkevičius – po jo dėjimo „Neptūno“ pranašumas išauga iki 17 taškų – 58:41.

Toks pat taškų skirtumas lieka ir po 3 kėlinių – 66:49.

Visgi, ketvirtajame kėlinyje intrigos išvengti nepavyko - iki rungtynių pabaigos likus 3,5 minutės nessportine pražanga nubaustas "Neptūno" legionieius Danielis Ewingas. Vilniečiai tuo pasinaudoja ir sugeba priartėti iki 5 taškų - 68:73.

Tuoj pat dvitaškį smeigia M. Girdžiūnas, tritaškį prideda K. Loftonas ir "Neptūno" pranašumas vėl dviženklis - 78:68.

Vilniečiai per likusį laiką pakreopti įvykių savo naudai nebesugebėjo ir Klaipėdos krepšinio sirgaliai triumfavo.