Kodėl „Neptūnas“ ir „Lietkabelis“ pasuko priešinga kryptimi?

Puikiai sezoną pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito į duobę ir per savaitę tris kartus paliko aikštę nuleista galva. Permainų supurtytas Panevėžio „Lietkabelis“ pakeitė komandos veidą ir atrodė atgijęs, o FIBA Čempionų lygoje per pirmąjį ratą iškovojo tiek pat pergalių, kaip ir klaipėdiečiai.

Net lažybininkai neabejojo, kad LKL rungtynėse šeštadienį Panevėžyje daugiau šansų laimėti turi šeimininkai, tačiau „Neptūnas“ ištaškė „Lietkabelį“ 100:76, o rungtynių metu pirmavo daugiau nei 30 taškų skirtumu.

Turėjo atsiprašinėti

Neseniai „Lietkabelį“ treniruoti pradėjęs serbas Nenadas Čanakas po rungtynių buvo sutrikęs.

„Tai buvo labai gėdingas mačas. Noriu atsiprašyti savo sirgalių, nes žaidėme labai blogai. Žaidė tarsi skirtingo meistriškumo komandos – suaugusiųjų ir jaunimo. Mes nesame ten, kur galvojome, jog esame“, – tyliai kalbėjo serbas.

Pirmajame rate dar Gintaro Kadžiulio treniruojamas „Lietkabelis“ sugebėjo laimėti Klaipėdoje ir tai buvo vienintelė per visą ratą „Neptūno“ nesėkmė. Tačiau dabar pralaimėjimas tokiu dideliu skirtumu gali skaudžiai atsiliepti, jei tektų skaičiuoti tarpusavio rezultatus surinkus vienodai pergalių.

„Lietkabelis“ su 7 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais lieka ketvirtas ir turi atsargoje atidėtas pirmojo rato rungtynes su Vilniaus „Rytu“. Šis mačas įvyks iškart po rinktinių pertraukos gruodžio 5-ąją.

„Turime panaudoti šį pralaimėjimą kaip pamoką, jog taptume daug geresni nei buvome šiame mače. Rinktinių pertrauka mums bus labai naudinga, kad suderintume žaidimą. Mes žaidėme gerų rungtynių, bet šįkart buvome be energijos. Mums reikia laiko sugrįžti į ritmą“, – sakė N.Čanakas.

Nuvargino S.Jasaitį

„Lietkabelio“ gretose varžovai pastebi ir aiškia sudėties spragą – komandoje yra tik vienas lengvasis puolėjas, todėl panevėžiečiai galbūt dar ieškos pastiprinimo.

„Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis tai akcentavo ir savo komandai, kuri dažnai atakavo per S.Jasaitį ir taip nuvargino žaidėją, kuris yra itin svarbus „Lietkabelio“ komandoje.

„Neptūno“ štabas irgi planavo daug nuveikti per beveik dviejų savaičių pertrauką, kai nebus LKL rungtynių, tačiau dabar aišku, kad revoliucijų nereikės.

K.Maksvytis net paskelbė, kad duos žaidėjams tris laisvas dienas, o ir pažvelgus į LKL tvarkaraštį jis atrodo palankus: iki Naujųjų metų klaipėdiečiai daugiau nežais su pirmojo ketverto komandomis ir turėtų papildyti savo sąskaitą keturiomis pergalėmis.

„Buvome trijų nesėkmių duobėje, turėjome pokalbį su komanda, nes jautėsi emocinis nuosmukis, todėl ši pergalė prieš lentelės kaimynus yra labai svarbi.

Buvo gerai įvykdytas rungtynių planas, pavyko varžovams primesti savo lėtą stilių pirmoje mačo pusėje. Manau, kad viską lėmė gera gynyba, kurios laikėmės visas rungtynes“, – po triuškinamos pergalės kalbėjo K.Maksvytis.

Teks vaišinti vakariene

Pagal klubo tradiciją 100-ąjį tašką komandai pelnęs žaidėjas – Džiugas Slavinskas – turės komandos draugus vaišinti vakariene.

„Turbūt pirks picas, – šypsodamasis sakė K.Maksvytis. – Tikiuosi, kad jam ranka netyčia sudrebėjo per tą baudos metimą, nes kamuolys įkrito pašokinėjęs ant lanko. Rungtynes užbaigėme geromis nuotaikomis.“

Klaipėdiečiai pergalingame mače puikiai dalinosi kamuoliu, atlikę net 32 rezultatyvius perdavimus.

Kitas rungtynes uostamiesčio ekipa po rinktinių pertraukos žais tik gruodžio 8-ąją, kai namuose priims Alytaus „Dzūkiją“.