Klaipėdos studentams - kelialapis į LSKL atkrintamąsias

Po daugiau nei mėnesio pertraukos į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) kovas sugrįžę Klaipėdos universiteto (KU) studentai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 81:68 (18:20, 24:13, 28:16, 11:19) palaužė Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą. Po šios pergalės tapo aišku, kad KU reguliariajame LSKL čempionate Vakarų pogrupyje žemiau antros vietos jau nebenukris.

Pajūrio ekipos (5 pergalės, 2 pralaimėjimai) vedliu į pergalę tapo Eimantas Žilius. Jis per 28 minutes pelnė 21 tašką (6/7 dvit., 2/4 trit., 3/3 baudos), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų. Dvigubu dubliu - 18 taškų, 10 rez. perd. - išsiskyrė Ernestas Jonkus.

Iš KTU komandos (4 pergalės, 3 pralaimėjimai) 18 taškų pelnė Žygimantas Kerza, 13 taškų surinko Laurynas Bimba, 11 - Aristidas Lukas Končius.

Klaipėdiečiai šia pergale užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

"Pirmoje rungtynių pusėje vargome su KTU ekipa, tačiau vėliau pakeitėme gynybos sistemą ir tai pasiteisino - atsikovojome kamuolius, surezgėme keletą greitų atakų ir rungtynes pakreipėme savo naudai. Džiugu, kad jau nebenukrisime žemiau antrosios vietos", - džiaugėsi Klaipėdos universiteto ekipos treneris Mindaugas Stašys.

VDU nespėjo apšilti

Vakarų pogrupio vienvaldžiai lyderiai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU, 7 pergalės iš tiek pat galimų) studentai namuose 101:88 (18:26, 27:23, 27:18, 29:21) nugalėjo Kauno kolegiją (KK, 1 pergalė, 7 pralaimėjimai).

VDU komandą į priekį tempė 24 taškus pelnęs Simonas Kriaučiūnas, Rokas Ruškys prie pergalės pridėjo 19, Julius Liesis - 17 tšk.

KK gretose vienas geriausių savo rungtynių sužaidė Rytis Sasnauskas. Jo sąskaitoje - 25 taškai (12/15 dvit., 1/2 baudos),14 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 37 naudingumo balai.

"Šįkart taip jau susiklostė, kad būrys mūsų žaidėjų pateko į automobilių spūstį, tad rungtynes būrys mūsų žaidėjų pradėjo beveik be apšilimo. Taigi, pirmajame kėlinyje atsilikome, prireikė laiko, kol įsisiūbavome ir perėmėme iniciatyvą. Bet kai jau pajutome žaidimo ritmą, viskas klostėsi gana lengvai", - po dvikovos sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Kiti rezultatai

Vilniaus universiteto (VU, 5 pergalės, 2 pralaimėjimai) studentai, Rimanto Kaminsko auklėtiniai svečiuose net 46 taškų skirtumu - 102:56 (21:17, 25:17, 30:7, 26:15) sutriuškino Vilniaus kolegijos (VK, 2 pergalės, 5 pralaimėjimai) ekipą.

Solidžią pergalę iškovojo ir Edo Nickaus treniruojami Lietuvos sporto universiteto (LSU, 5 pergalės, 2 pralaimėjimai) studentai. Šįkart jie namuose 18 taškų skirtumu - 97:79 (32:20, 25:25, 18:16, 22:18) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU, 3 pergalės, 5 pralaimėjimai) ekipą.

Tai buvo saldus LSU revanšas už sezono pradžioje Vilniuje rezultatu 81:82 patirtą pralaimėjimą prieš VGTU ekipą.

Kitą savaitę bus sužaistas paskutinis LSKL reguliariojo čempionato turas, po kurio paaiškės atkrintamųjų dvikovų poros.