Klaipėdos studentai žibėjo SELL žaidynėse

Klaipėdos universiteto (KU) studentų pavardės skambėjo per Kaune vykusių SELL žaidynių apdovanojimo ceremoniją. Iš viso žaidynėse varžėsi per tūkstantį sportininkų iš 11 skirtingų šalių. Tarp 38 universitetų KU ekipa užėmė itin aukštą - aštuntąją vietą.

Klaipėdiečiai iš viso iškovojo 12 medalių - 3 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos.

KU studentai SELL žaidynėse dalyvavo jau šešioliktą kartą.

Čempionais tapo lengvaatlečiai Tomas Malakauskas (110 m barjerinis bėgimas - 14,3 sek.), Šarūnas Banevičius (rutulio stūmimas - 18 m 8 cm) ir sunkiaatletis Aurimas Didžbalis. Pastarasis jėgos trikovės varžybose pasiekė tris Lietuvos rekordus svorio iki 93 kg grupėje. Jis pritūpė su 290 kg sveriančia štanga, nuo krūtinės atkėlė 170 kg, nuo žemės atkėlė 320 kg ir antros vietos nugalėtoją aplenkė net 165 kg.

Jėgos trikovės varžybose KU komanda tarp dvidešimties universitetų užėmė antrąją vietą.

Prie komandos sėkmės prisidėjo sidabro medalį iškovojusi Aleksandra Stepanova (iki 63 kg, trikovėje surinko 252,5 kg), Sergejus Lichovojus (iki 105 kg, ketvirta vieta, 622,5 kg) ir Edvinas Širkus (iki 83 kg, ketvirta vieta, 485 kg).

Dar medalius iškovojo šie KU atletai: Tomas Baracevičius (graikų-romėnų imtynės, iki 66 kg, II vieta), Gvidas Rubežius (graikų-romėnų imtynės, iki 75 kg, II vieta), Mantas Kairys (graikų-romėnų imtynės, iki 85 kg, III vieta), Laurynas Gendvilas (100 m bėgimas, II vieta), Karolis Murašovas (rutulio stūmimas ir disko metimas, III vieta), Dovilė Zujevaitė (sportinė aerobika, III vieta).

Paskutinę žaidynių dieną KU futbolo komanda pusfinalyje tik po baudinių serijos nusileido žaidynių čempionams - Lietuvos edukologijos universiteto atstovams ir, įveikusi Maskvos sporto universitetą, iškovojo trečią vietą.

KU komandą į varžybas lydėjo ir sportininkais lyg savo vaikais rūpinosi KU Sporto klubo pirmininkė Genovaitė Avižonienė.