Klaipėdos studentai šventė pergalę Vilniuje

Po beveik dviejų mėnesių pertraukos į krepšinio aikšteles sugrįžo studentai. Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai išvykos rungtynėse 11 taškų skirtumu - 78:67 (14:14, 24:18, 19:23, 21:12) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms KU pranašumas buvo vos 4 taškai - 65:61, tačiau klaipėdiečiai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę dviženkliu taškų skirtumu.

KU gretose dviženklį taškų skaičių surinko vos du krepšininkai: Evaldas Lengvinas - 17 ir Modestas Kumpys - 13 (atkovojo 8 kamuolius), po 9 taškus pridėjo Domininkas Matutis ir Donatas Norkus (atkovojo 10 kamuolių).

VGTU komandoje išsiskyrė 20 taškų surinkęs Alfredas Lukaševičius, 12 - Karolis Alekna, 10 - Lukas Augustinas, 9 - Evaldas Rastenis.

"Klaipėdiečiai buvo šiek tiek greitesni ir tikslesni. Mes pastaruoju metu neturėjome rimtų rungtynių, buvome labiau atsidėję mokslams, o KU juk beveik tos pačios sudėties rungtyniauja NKL. Jų treniruočių ir varžybų procesas nenutrūko, tad jie labiau susižaidę. Mano vyrai stengėsi, tačiau kai kuriose situacijose pritrūko šalto proto ir sėkmės", - teigė VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Tačiau po kelių sekundžių jis pridūrė: "Jei iš 22 bandymų nuo baudų metimo linijos pataikai vos 10, tuomet pergalės sunku ir tikėtis".

KU atstovams iškovoti pergalės nesutrukdė ir tai, kad jie dažniau klydo - jų sąskaitoje 20 klaidų, o aikštės šeimininkai suklydo 13 kartų.

"Žaidėjų girti negalėčiau, tiesiog pavyko geriau sužaisti rungtynių pabaigą ir išplėšti pergalę", - sakė KU treneris Dainius Miliūnas.

KU LSKL turnyrinėje lentelėje žygiuoja šeštas (5 pergalės, 5 pralaimėjimai), VGTU - devintas (3 pergalės, 7 pralaimėjimai).

LSKL rekordas

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pirmenybėse užfiksuotas naujas rekordas - reto grožio rungtynėse tarp Šiaulių universiteto (ŠU) ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandų nugalėtojui išsiaiškinti prireikė net keturių pratęsimų. Pergalę po nervų karo rezultatu 100:96 (17:16, 16:16, 18:21, 16:14, 2:2, 6:6, 10:10, 15:11) išplėšė vos septyniese namuose rungtyniavę šiauliečiai.

Kitos LSKL rungtynės

Absoliutūs LSKL autsaideriai Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai savoje arenoje ilgai priešinosi Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkams, tačiau neišvengė eilinio pralaimėjimo - pergalę 86:72 (28:20, 11:21, 25:15, 22:16) šventė KTU ekipa.

Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai - Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai svečiuose ilgai vargo su LSKL I vaikinų grupės debiutantais - Vilniaus universiteto (VU) studentais. Pergalę VDU iškovojo tik po atkaklios kovos, geriau sužaidę paskutinį kėlinį, rezultatu 91:81 (20:27, 29:21, 18:17, 24:16).

Kaune neįvyko rungtynės

Dar Kaune, LKKA sporto salėje, turėjusios vykti vienerios LSKL rungtynės tarp pirmenybių favoritų - Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Kauno kūno kultūros akademijos (LKKA) net neprasidėjo dėl techninių kliūčių - aikštės šeimininkų salėje dėl nepalankių oro sąlygų telkšojo pelkės. Siekiant išvengti traumų, nuspręsta rungtynių net nepradėti.

LSKL direktoratas spręs šią susidariusią situaciją, gali būti net taip, jog LKKA komanda bus nubausta pinigine bauda, o rungtynės bus atkeltos. Galutinis sprendimas turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

LSKL I vaikinų grupės turnyrinė lentelė po X turo susitikimų (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):