Klaipėdos studentai įveikė Europos čempionus

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pirmenybėse Klaipėdos universiteto (KU) studentai namuose 15 taškų skirtumu - 87:72 (19:15, 19:25, 28:21, 21:11) įveikė devyniskart LSKL ir penkiskart Europos studentų čempionus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus.

VDU ekipa šiemet itin buksuoja - patyrė jau trečiąją nesėkmę (turi ir dvi pergales) bei nusirito į septintąją LSKL turnyrinės lentelės vietą.

KU ekipa (2 pergalės, 3 pralaimėjimai) tarp dešimties ekipų žengia šešti.

Klaipėdiečiai dvikovą pradėjo šiek tiek geriau - pirmavo 6:2, 8:4, 19:15, tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir pirmavo tai viena, tai kita ekipa. VDU krepšininkai į didžiąją pertrauką iškeliavo būdami priekyje - 40:38.

Po atokvėpio minutėlių toliau virė žūtbūtinė kova, tačiau jau dažniau priekyje buvo aikštės šeimininkai. Po trijų kėlinių KU krepšininkai pirmavo 5 taškais - 66:61, o ketvirtąjį kėlinį pradėjo lyg ant sparnų ir, sužaidę atkarpą 20:4, gerokai atitrūko (86:65) bei atsipalaidavę, be jokios įtampos, pergalingai baigė rungtynes.

KU komandą į pergalę vedė Evaldas Lengvinas, pelnęs 23 taškus, Viktoras Chodosovskis pridėjo 17 taškų, Dainius Žvinklys - 10, Deividas Anužis ir Modestas Kumpis - po 8 tšk.

VDU ekipos gretose išsiskyrė 23 taškus pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Adomas Drungilas, Rolandas Jakštas pridėjo 13 taškų (8 atk. kam.), Ernestas Ežerskis - 9 tšk.

"Smagu nugalėti čempionus, bet norisi, kad pergalės būtų dažnesnės", - po dvikovos sakė nugalėtojų komandos treneris Dainius Miliūnas.

Jis pabrėžė, kad pergalę lėmė atlikti namų darbai gynyboje ir sugebėjimas varžovus priblokšti greitomis atakomis.

"Mūsų komanda varžovams nusileidžia ūgiu, tad stengėmės juos išvarginti: naudojome aikštės gynybą, o atsiradus progai, kontraatakuodavome greitais prasiveržimais. Tai pasiteisino", - džiaugėsi KU ekipos strategas.

Po pralaimėjimo VDU strategas Arūnas Juknevičius pripažino, kad šįkart jo komanda rungtyniavo prastai.

"Kas nutiko čempionams? Ogi nieko. Tiesiog šįkart buvome silpnesni. Mums trūksta bendrų treniruočių ir susižaidimo. Klaipėdiečiai rungtyniavo kaip tikra komanda, tiek gynyboje, tiek puolime. Mus iš vėžių išmušė aikštės gynyba. Ketvirtajame kėlinyje žaidėjai bandė gelbėtis po vieną, tačiau strigo. Pasekmė - pralaimėjimas", - teigė A. Juknevičius.

Kitos LSKL dvikovos

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai namuose užtikrintai 100:79 (32:13, 19:18, 26:18, 23:30) nugalėjo praėjusio sezono vicečempionus Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Pirmąją nesėkmę 2011-2012 metų LSKL sezone patyrė Lietuvos edukologijos universitetas (LEU, buvęs VPU). Pastarieji išvykos rungtynėse 85:96 (23:29, 25:30, 19:18, 18:19) nusileido turnyrinės lentelės kaimynams - Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovams.

Trečioje LSKL turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtinę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai namuose 91:62 (20:18, 28:14, 13:16, 30:14) sutriuškino absoliučius lygos autsaiderius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

I vaikinų grupės debiutantai Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai 73:60 (18:13, 13:16, 17:19, 25:12) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.