2020 m. kovo 30 d. 16:01 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdos sporto bendruomenė susitelkė - tiesia pagalbos ranką medikams

(1)

Klaipėdos sporto bendruomenė susitelkė - tiesia pagalbos ranką medikams nuotrauka, foto

NAUDINGA VEIKLA. Štai taip Metų klaipėdietis kikboksininkas Sergejus Maslobojevas su žmona Airine leidžia karantino dienas - savo rankomis siuva apsaugines kaukes. Jie jas gabens į Klaipėdą, kad aprūpinti mūsų medikus. "Siuvimo mašina dvejus metus buvo neliesta, teko nupūsti dulkes. Tiesa, dėl intensyvaus darbo net buvo sugedusi, bet rankų nenuleidome, sutaisėme ir siuvame toliau", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Sergejus Maslobojevas.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Lietuvą ir pasaulį užvaldęs koronavirusas pasėjo ne tik baimę, tačiau ir suvienijo geriems darbams. Prie jų aktyviai prisideda ir Klaipėdos sporto bendruomenė - vieni iš jų neatlygintinai į savo nuomojamus butus įsileido gyventi medikus, kiti savo rankomis siuva kaukes, treti renka aukas gydymo įstaigoms, ketvirti po karantino siūlo nemokamus metinius abonementus į savo sporto klubus, baseinus ir SPA zonas Klaipėdos infekcinių lygų skyriaus darbuotojams.

Tokiais ir panašiais būdais norima atsidėkoti mūsų medikams, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu pasiaukojamai dirba net viršvalandžius.

Dovanoja sporto klubo abonementus

"Medikai dabar dirba išsijuosę. Be to, jie dėl mūsų visų gerovės rizikuoja savo sveikata. Tai kilnus darbas, tad raginame visus, kurie gali, prisidėti, padėkoti medikams įvairiausiais būdais. Mes visiems Klaipėdos infekcinių ligų skyriaus darbuotojams dovanojame metinius abonementus į Klaipėdos "Central Gym" sporto klubą "Amberton" viešbutyje. Po karantino jie galės pas mus nemokamai sportuoti, pailsėti baseine ir SPA zonose. Medikų ir šio skyriaus darbuotojų, pagalbininkų gali būti ir per šimtą. Mes pasižadame jiems visiems padovanoti metinius abonementus", - "Vakarų ekspresui" sakė sporto klubo "Central Gym" vadovai Tadas ir Rasa Vilkai.

Jie ragino ir kitus prisidėti prie medikų gerovės tuo, kuo kiekvienas gali.

"Paskatinkime visi medikus. Jie tikrai to nusipelnė", - akcentavo T. ir R. Vilkai.

GRAŽUS GESTAS. Rasa ir Tadas Vilkai pasiūlė visiems Klaipėdos infekcinių ligų skyriaus darbuotojams po karantino padovanoti metinius abonementus į sporto klubą. Jie ragino ir kitus prisidėti prie medikų gerovės tuo, kuo kiekvienas gali. "Paskatinkime visi medikus. Jie tikrai to nusipelnė", - akcentavo sporto pasaulyje žinomi klaipėdiečiai. Asmeninio archyvo nuotr.

Be to, Tadas Vilkas pasiūlė gražią idėją: Klaipėdoje planuojamą pasodinti sakurų parką pavadinti Medikų parku ir taip pagerbti pasiaukojamai dirbančius mūsų medikus.

Neatlygintinai apgyvendino medikus

Orientavimosi sporto klubo "O! Klaipėda" vadovas Justinas Liubinskas viso sezono metu turistams ir šiaip visiems norintiesiems paromis nuomojamus tris savo butus paskyrė kovai su koronavirusu. Klaipėdietis nusprendė į juos neatlygintinai įsileisti medikus, kuriems karantino metu yra būtina saviizoliacija.

"Paskaičiau istoriją, kad Klaipėdoje reikia vietų žmonėms saviizoliuotis. Tiesa, tuomet dar nebuvo minties izoliuoti visus atvykstančius į Lietuvą. Nusiunčiau Savivaldybei informaciją apie savo butus, - istoriją ima pasakoti J. Liubinskas. - Man paskambino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė ir pasakė, kad vienai medikei reikia izoliuotis nuo šeimos. Ji atliko apendikso operaciją žmogui, kuris galimai serga COVID-19. Sakau, duokit telefoną, tiesiogiai susitarsim, be jokių ten formalumų su mokėjimais ar sąskaitomis. Medikė skambina, pavargus po operacijos, situacija stresinė, bet sako, "kokie jūs žmonės faini, padedat, vežat kaukes čia mums". Be abejo, sakau, mes medikus mylim. Po valandikės ji jau bute, patenkinta, nes prieš tai buvo įkurdinta gana pobaisiame viešbutyje. Kaip vyko raktų perdavimas? Apsimoviau pirštinę, papurškiau raktus dezinfekciniu skysčiu ir palikau kieme ant automobilio rato. Medikė atvyko, pasiėmė raktus, pamojavome rankomis per langą, o toliau bendravome telefonu. Gal po kažkurio laiko galės ir grįžt namo pas šeimą, kai bus aiškūs testai", - akcentavo J. Liubinskas.

ŠAUNUOLIS. Orientavimosi sporto klubo "O! Klaipėda" vadovas Justinas Liubinskas, kurį ne karantino metu Klaipėdoje kone kasdien galima išvysti ant paspirtuko, pademonstravo savo gerumą - neatlygintinai trijuose savo nuomojamuose butuose apgyvendino medikus. Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Jis teigė, kad trečiadienį jis neatlygintinai medikus įsileido ir į dar du nuomojamus savo butus.

"Jau visi mano butai užimti, tačiau vienas butas yra trijų kambarių, tad dar yra galimybių saugiai apgyvendinti kokį mediką laisvame kambaryje. Galbūt taip ir bus pasielgta. Išeičių yra, tiesiog reikia kitiems padėti", - akcentavo jis.

Klaipėdiečio teigimu, per televiziją pamatęs, kas darosi Vilniuje, kai priverstinai izoliuojami lietuvaičiai ir koks ten sąmyšis vyksta, tiesiog pakraupo.

"Priverstinai izoliavus žmones net kilo muštynės. Tai pamatęs negalėjau užmigti visą naktį. Aš pats neseniai su šeima grįžau iš Tailando, bandžiau įsivaizduoti, jei mane taip su mažamečiais vaikais būtų izoliavę. Būtų tragedija. Tiesiog yra kitų išeičių ir reikia kuo skubiau jų ieškoti", - pabrėžė J. Liubinskas.

Vaikai tuština savo taupykles

Aktyviai į įvairias socialines akcijas nuolat įsiliejantis "Klaipėdos Kovo" regbio klubo pirmininkas Donatas Streckis neliko nuošalyje ir koronaviruso pandemijos metu. Jis paskelbė gerumo akciją "Facebook" paskyroje ir renka lėšas mūsų medikams.

"Siekiam surinkt pinigų, nupirkt kaukių ar dezinfekuojančio skysčio ir juos padovanoti Klaipėdos ligoninėms. Kas kiek galite prisidėkite ir pasidalinkite su draugais. Sąskaitos numeris: LT584010051004737123, "Klaipėdos Kovas", paskirtyje parašykite, kad tai auka "COVID19"", - "Facebook'e" ragino D. Streckis.

Reklama

Dienraščio žurnalistams su juo susisiekus telefonu, D. Streckis pasidžiaugė, kad tiek jo auklėtiniai, tiek jų tėveliai, tiek visa regbio bendruomenė yra gana aktyvi ir susitelkusi.

"Tėveliai man pasakojo, kad jų vaikai puikiai supranta pandemijos esmę ir net iš savo asmeninių taupyklių ima pinigėlius, duoda juos tėveliams ir prašo, kad pervestų paramą į minėtą sąskaitą. Tokie dalykai išties jaudina ir žavi. Mes šį virusą įveikti galime savo gerumu ir susitelkimu", - akcentavo D. Streckis.

Su žmona siuva kaukes

Pasaulio kikbokso čempionas, Metų klaipėdietis Sergejus Maslobojevas karantino metu taip pat veltui laiko neleidžia - su žmona Airine siuva apsaugines kaukes ir artimiausiomis dienomis pristatys jas Klaipėdos medikams.

"Socialiniuose tinkluose paraginau žmones prisidėti prie šios akcijos medžiagomis, o mano žmona jas siuva. Pakarpyti medžiagą padedu ir aš. Taip ir vyksta šis procesas. Dar yra minčių paskelbti sąskaitą, kad žmonės galėtų teikti finansinę paramą. Tada galėtume nupirkti apsauginių kaukių iš Baltarusijos. Kiek man teko domėtis, ten jų galima gauti. Pažįstami galėtų jas pargabenti į Klaipėdą. Norisi kuo daugiau prisidėti prie savo gimtojo miesto - Klaipėdos - gerovės", - sakė tituluotasis sportininkas.

Jis ragino visus klaipėdiečius ir lietuvaičius būti itin budrius ir atsargius.

Reklama

"Laikykimės karantino taisyklių. Plaukime rankas, laikykimės saugaus atstumo, dėvėkime kaukes. O jei įmanoma, geriau išvis kol kas nekiškime nosies iš namų, juk sveikata - didžiausias mūsų turtas", - kalbėjo S. Maslobojevas.

Be to, netrukus jis pridūrė: "Netgi kinuose nebūna viskas tik balta! Gyvenimas susideda iš daug įvairių sudėtingų detalių. Nemėgstu skųstis, bet dar labiau nemėgstu veidmainiauti. Kartais gyvenimas būna tikrai š...! Bet ar jis toks ir liks, priklauso tik nuo mūsų pačių."

Nenuleiskime rankų, būkime kantrūs ir stiprūs, padėkime artimajam ir būkime dėkingi už kiekvieną dieną. Nes viskas, ką gyvenimas mums siunčia, yra dovana", - pabrėžė S. Maslobojevas.


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Davė raktus ir paliko: vieni 17 aukštų viešbutyje nuotrauka, foto

Davė raktus ir paliko: vieni 17 aukštų viešbutyje

Argentinos futbolo klubo „Godoy Cruz“ gynėjas iš Paragvajaus Danilo Ortizas karantiną leidžia...

Kovo 16 dieną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje buvo paskelbtas karantinas. Dėl šios...

M. Kuklys: jausmas toks, tarsi visada yra savaitgalis nuotrauka, foto

Tarptautiniuose turnyruose besikaunanti Prienų „CBet“ Gaming ekipos esporto komanda neleidžia...

Į esportą žengusi Prienų ekipa: „Kol kas parodėme tik apie 40 proc savo žaidimo" nuotrauka, foto

Ketvirtadienį įvyko Lietuvos futbolo A lygos asociacijos valdybos narių susirinkimas, kurio metu...

J.Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“ nuotrauka, foto

Atletai, sėkmingai įveikę atranką į Tokijo olimpines žaidynes, gali lengviau atsipūsti. Jiems...

Olimpinę atranką įveikę sportininkai gali būti ramūs nuotrauka, foto

Lietuva prašo paskolos sumažinti krizės pasekmėms nuotrauka, foto

Euras, Lietuva derasi su Šiaurės investicijų banku (ŠIB, Nordic Investment Bank) dėl...

Naglis Puteikis: "Prezidentūra toliau nurodinėja Seimui" nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentūra toliau nurodinėja Seimui, tik šį kartą ne dėl teisėjų skyrimo, o...

V. Grubliauskas: KUL likusios 4-5 laisvos palatos nuotrauka, foto

Klaipėda, Koronaviruso pacientus gydančioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje liko vos kelios laisvos palatos,...

Nuotolinis mokymas - pirmas blynas prisvilo nuotrauka, foto

Švietimas, Pirmadienio rytą Klaipėdos Vydūno gimnazijos fizikos mokytoja Roma Pociutė, kaip ir daugelis...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...