Klaipėdos šachmatų turnyre - net svečias iš Indijos

Baigėsi Klaipėdoje savaitę trukęs jubiliejinis, jau penkioliktasis, šachmatų festivalis "Jūros šventė 2018". Šįkart varžybos buvo skirtos ICCF didmeistriui, FIDE meistrui Borisui Rumiancevui atminti. Po atkaklių kovų paaiškėjo varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

Meistrų (IM) turnyre dalyvavo 10 žaidėjų. Nugalėtoju tapo tarptautinis šachmatų meistras Tomas Laurušas, surinkęs 7 taškus (iš 9 galimų). Antrąją vietą, surinkęs 6,5 taško, iškovojo svečias iš Indijos Delio miesto - tarptautinis šachmatų didmeistris Jha Sriram. Trečiąją vietą užėmė tarptautinis šachmatų didmeistris Jevgenijus Gleizerovas iš Rusijos.

A turnyre, kuriame varžėsi 31 dalyvis, nugalėtoju tapo Sigitas Kalvaitis, antroje vietoje liko Kipras Eigminas, trečias - Ditrijus Jablokovas. Visi jie surinko po 5,5 taško iš 7 galimų, tačiau nugalėtojai vietas pasidalino pagal papildomus rodiklius.

TURĖJO PASUKTI GALVAS. Dalyviai prie šachmatų lentos varžėsi visą savaitę.

B turnyre, kuriame varžėsi 32 dalyviai, nugalėtoja tapo Ana Borisovaitė, o antrą vietą užėmė Augustė Jaskūnaitė. Jos abi surinko po 6 iš 7 galimų taškų. Trečioje vietoje liko Olegas Zinojevas, surinkęs 5,5 taško.

Geriausia tarp moterų pripažinta buvo Luknė Lengvinaitė, tarp U8 - Arsenijus Derbenevas, tarp U10 - Neimantas Viliušis, tarp U12 - Motiejus Dudnikas, tarp mažiau nei 1500 taškų reitingo turinčių dalyvių - Aleksanderis Biveinis, tarp dalyvių be reitingo - Vilius Linkevičius.

Taip pat buvo organizuotos žaibo varžybos, kuriose dalyvavo 39 dalyviai. Nugalėtoju tapo Mindaugas Slušnys, kuris surinko 6,5 taško iš 7 galimų. Antras liko tarptautinis šachmatų meistras Tomas Laurušas, trečias - D. Jablokovas.

Tarp dailiosios lyties atstovių nugalėjo Olga Beliajava, U12 prizą iškovojo Glebas Pidlužnis, U18 nugalėtoju tapo Aleksandras Brikeris.

Greitųjų šachmatų varžybų, kuriose dalyvavo net 47 dalyviai, nugalėtoju tapo tarptautinis šachmatų didmeistris J. Gleizerovas, surinkęs 7 taškus iš tiek pat galimų. Antroje vietoje liko T. Laurušas, o trečiąją vietą užėmė Silvestras Armonaitis. Abu jie surinko po 5,5 taško.

Moterų prizą iškovojo O. Beliajeva, tarp senjorų (S50) laimėjo tarptautinis šachmatų meistras Juris Malininas, U10 grupės nugalėtoju tapo Danielas Šeras, U18 prizą laimėjo A. Brikeris.