2019 m. kovo 21 d. 21:42 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdos regione – tarptautinės jachtų regatos dalyviai

2018-07-27, 13:05

Evelina Valaitytė

Klaipėdos regione – tarptautinės jachtų regatos dalyviai nuotrauka, foto

© Autorės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė – vieni iš pagrindinių partnerių kartu su Klaipėdos miesto, Neringos ir Šilutės rajono savivaldybėmis rinkodaros projekte „Pietų Baltijos krantas“, pagal kurį skatinami buriavimas ir laivyba pietinėje Baltijos jūros dalyje, o Klaipėdos regione populiarinamas maršrutas Kuršių mariomis. Birželio 23−28 dienomis pagal projektą jau trečią kartą įvyko tarptautinė buriuotojų regata „Gdanskas-Kaliningradas-Klaipėda 2018“.

Plaukė iš Lenkijos į Rusiją

Regatoje dalyvavo 22 jachtos, tarp kurių – jachtos iš Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos ir Maltos, kartu plaukė ir žurnalistai bei vokiškos NDR televizijos komanda, viso plaukimo metu filmavusi dokumentinį filmą. Regata prasidėjo Gdanske, Lenkijoje, ir ankstų birželio 24 d. rytą per stiprią liūtį jachtos išplaukė Rusijos link. Įplaukę į Rusijos teritoriją ir praėję Baltijsko pasų patikrinimo kontrolės punktą buriuotojai Aistmarėmis plaukė į Kaliningradą.

Kaliningradą jachtos pasiekė tik naktį, o čia specialiai joms įplaukti į uostą buvo pakeliamas dviejų aukštų tiltas. Regatos dalyvius praplaukus pro tiltą pasitiko gausus būrys susirinkusių žmonių, sveikinančių įplaukiančias jachtas. Vietiniams apie regatą ir retai pakeliamą tiltą buvo pranešta iš anksto, o žmonės itin džiaugėsi šiuo neeiliniu įvykiu ir miestą aplankiusiais tarptautinės regatos dalyviais.

Pažintis su Klaipėdos regionu

Aplankę Kaliningradą jachtos dalyviai birželio 27 d. ankstų rytą leidosi į beveik parą dėl stipraus vėjo jūroje trukusią kelionę į Klaipėdą, Smiltynės jachtklubą. Klaipėdos rajono savivaldybės iniciatyva organizuoto priėmimo Klaipėdos regione metu buriuotojai susipažino su krašto istorija, aplankė keletą lankytinų vietų. Regatos dalyviai vaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kuriame jiems buvo pasakojama apie Klaipėdą, istorinius pastatus, aplankė Ventės rago ornitologinę stotį. Iš Ventės svečiai vyko į Dreverną, keltu mariomis persikėlė į Juodkrantę ir keliavo po Kuršių nerijos kopas bei įspūdingą gamtą.

Birželio 29 d. svečiai turėjo unikalią galimybę plaukti senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine Dreverna – iš Smiltynės į Juodkrantę. Paskui laivą plaukė ir 4 regatos jachtos, taip parodydamos, jog laivyba gana sekliose Kuršių mariose yra įmanoma plaukiant farvateriu – laivų keliu. Prisišvartavę Juodkrantės prieplaukoje regatos dalyviai buvo vaišinami tradicine krašto žuviene, o vėliau jachtomis išplaukė į Nidą. Šia kelione ir baigėsi regata „Gdanskas−Kaliningradas−Klaipėda 2018“ – vieni buriuotojų leidosi į kelionę namo, kiti – pasiliko uostuose norėdami aplankyti ir pažinti daugiau Klaipėdos regiono.

Buriuotojams – uostų gidas

Vykusi regata – viena projekto „Pietų Baltijos krantas“ veiklų, kuriomis norima padidinti buriuotojų skaičių pietinėje Baltijos jūros dalyje. Šiais metais buriavimo parodose Diuseldorfe, Vokietijoje, ir Stokholme, Švedijoje, buvo pristatomas projektas ir pietinėje Baltijos jūros teritorijoje esančių uostų gidas. Šiame leidinyje pateikta informacija apie daugiau nei 180 teritorijoje esančių uostų ir prieplaukų. Informacija padeda buriuotojams planuoti savo keliones, supažindina su galimybėmis plaukti  ir uostų teikiamomis paslaugomis.

Taip pat išleistas ir atskiras Klaipėdos regiono uostus pristatantis gidas, kuriame randama pagrindinė informacija norintiems plaukti Kuršių mariose ir aplankyti Klaipėdos pilies uostą, Smiltynės jachtklubą, Nidos uostą, Šilutės mažųjų laivų uostą, Rusnės prieplauką, Mingės ar Uostadvario uostus, Drevernos mažųjų laivų uostą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Plaukikams - nauji medaliai nuotrauka, foto

Plaukikams - nauji medaliai (3) Laikraščio straipsnis

Klaipėdos "Gintaro" sporto centro baseine vyko Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės. Baseino...

Daugkartiniai Lietuvos čempionai Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, praėjusį savaitgalį prasibrovę į Baltijos rankinio...

Dragūniečiai trumpam rankinį iškeitė į vandensvydį nuotrauka, foto

Šių metų birželio 1 dieną (šeštadienį) Klaipėdoje vyksiančią Olimpinę dieną norima paversti...

Olimpinė ugnis Klaipėdoje keliaus vandens keliu nuotrauka, foto

Klaipėdos sunkiosios atletikos centre verda gyvenimas - čia nuolat stovyklauja įvairių Lietuvos...

Jaunajai kartai - sunkiaatlečių treniruotės nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė pergales Rygoje (Latvija), Alytuje ir Klaipėdoje...

"Gintaro" plaukikams - per 30 medalių nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...