Klaipėdos jauniai sunkiaatlečiai - lyderiai

Klaipėdoje vyko Lietuvos jaunių (iki 17 ir iki 20 m.) ir jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionatai. Į uostamiestį buvo sugužėję net 13 Lietuvos miestų ir miestelių komandos. Klaipėdiečiai, kaip dera šeimininkams, rodė puikų pavyzdį - komandinėse įskaitose triumfavo tiek jaunių iki 17, tiek iki 20 metų čempionatuose.

Jaunimo iki 23 metų čempionate komandinė įskaita nebuvo skaičiuojama. Absoliučiu čempionu tapo šilutiškis Lukas Kordušas.

"Pasiteisino sprendimas tomis pačiomis dienomis organizuoti trijų amžiaus grupių čempionatus. Tiek septyniolikmečiams, tiek dvidešimtmečiams įdomu pamatyti vyresnius dalyvius, kai kuriems - savo būsimus priešininkus. Jauniams pasimokyti iš jaunimo amžiaus grupės dalyvių - naudinga", - pabrėžė Lietuvos sunkiosios atletikos prezidentas ir rinktinės vyr. treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Jis pabrėžė, kad birželio mėnesį Klaipėdoje vyks sunkiosios atletikos festivalis, kur vienu metu dalyvaus veteranai, jaunimas, taip pat vyks tarptautinis turnyras "Grand Prix" ir Lietuvos jaunių žaidynės.

B. Vyšniauskas pasidžiaugė Panevėžio sporto gimnazijos pasiekimais.

"Niekas nepamena, kada Panevėžio komanda Lietuvos čempionate buvo iškovojusi prizinę vietą, o Klaipėdoje vykusiame jaunių čempionate komanda tapo Lietuvos vicečempione. Tai didelis nuopelnas sporto mokyklos trenerio Egidijaus Čeponio, gimnazijos vadovybės", - sakė treneris.

Jis išreiškė susirūpinimą dėl valstybės politikos dėl jaunimo iki 23 metų sportininkų.

"Lietuvos miestuose akcentuojama, kad savivaldybės rūpinasi sportininkais iki 18 metų, o ką sportininkui daryti vėliau? Valstybė į sportininkus iki 18 metų investuoja, skiria lėšų jų treniruotėms, vežimui į varžybas, o vėliau matome spragą. Juk yra daug gabių ir talentingų sportininkų, vyresnių nei 18 metų, kurie ateityje galėtų papildyti olimpiečių gretas, tačiau pasigenda valstybės paramos, dėmesio ir, baigę mokyklas, eina dirbti arba išvyksta uždarbiauti į užsienio šalis. Nuo to didysis sportas nestiprėja. Nuo 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių buvo gerai sutvarkyta sistema, kai Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC) dirbo kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Sportininkai ir treneriai reiškia susirūpinimą, kad sąlyčio taškų neranda KKSD ir LTOK. Manau, kad reikia ne griauti, o tobulinti seną gana neblogai pasiteisinusią sistemą, kuri skatintų jaunus sportininkus. Turime augintis jaunus sportininkus, kurie ateityje olimpinėse žaidynėse mūsų šaliai gali iškovoti ir olimpinių medalių. Tiesiog reikia intensyviai dirbti, skatinti jaunimą, ir visko galima pasiekti", - pabrėžė B. Vyšniauskas.

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) čempionais atskirose svorio grupėse tapo trys klaipėdiečiai: Deividas Rudaitis (iki 50 kg, dvikovės rezultatas - 121 kg, treneris Regimantas Norvilas), Povilas Valskis (iki 69 kg, 238 kg, tr. Mantas Žvirblis), Darius Galdikas (iki 94 kg, 254 kg, tr. R. Norvilas).

P. Valskis pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę surinko 323 taškus ir tapo absoliučiu iki 17 metų čempionu.

Taip pat klaipėdiečiai iškovojo tris sidabro medalius (Lukas Švežas, iki 62 kg; Modestas Rimas, iki 77 kg; Astijus Kundrotas, iki 85 kg) ir vieną bronzos medalį (Gerardas Vainoras, per 105 kg).

Iki 20 metų čempionate nugalėtojais tapo du klaipėdiečiai - Mindaugas Rimkus (iki 96 kg, dvikovės rezultatas - 227 kg, tr. R. Norvilas) ir Vincentas Skirka (iki 77 kg, 244 kg, tr. B. Vyšniauskas ir Alvydas Kirkliauskas).

Vicečempionų laurus iškovojo Edvinas Mikalauskas (iki 85 kg, dvikovės rezultatas - 242 kg), bronzos medalius - Julius Cancingeris (iki 85 kg; 234 kg) ir Lukas Liulaitis (iki 94 kg; 257 kg).

Lietuvos jaunimo (iki 23 m.) vicečempionu tapo Klaipėdoje besitreniruojantis Laurynas Antanaitis (dvikovės rezultatas - 292 kg, tr. B. Vyšniauskas ir A. Kirkliauskas).