Klaipėdos "Dragūnas" - LRF taurės finale

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) vyrų taurės finale sekmadienį 16.30 val. Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje susigrums Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ir Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai.

Penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas" pusfinalio susitikime 5 įvarčių skirtumu – 30:25 (17:9) nugalėjo Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Pirmąjį kėlinį klaipėdiečiai žaidė gana užtikrintai ir laimėjo 8 įvarčių skirtumu – 17:9, tačiau antrajame kėlinyje pajūrio atstovai ėmė klysti, o tuo pasinaudoję pasvaliečiai sugebėjo priartėti iki 5 įvarčių.

„Įtampos nebuvo, tačiau mes šiandien nedemonstravome tokio žaidimo, kokį turėtume. Antrąjį kėlinį net sugebėjome pralaimėti. Tai yra blogai. Rytoj finale teks kautis su ambicinga „Granito-Gajos-Kario“ ekipa ir tokio žaidimo mums pergalei nepakaks. Privalome kautis visai kitaip. Granitiečiai turi puikų trenerį ir sunkiai sustabdomą žaidėją Vaidą Drevinską, kuris vienas gali nulemti rungtynių baigtį. Jei neišnaudosime savo greitų atakų, tada bus labai blogai. Kauniečiai pasižymi gera gynyba, privalome žūtbūt pranokti juos gudrumu“, - pabrėžė „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas.

„Dragūno“ komandą į pergalę vedė po 6 įvarčius įmetę Edvinas Vorobjovas (4 iš 7 m) ir Igoris Kopišinskis, 4 pridėjo Karolis Stropus.

Iš Pasvalio komandos išsiskyrė 6 įvarčius įmetęs Simas Stankus, 5 (2 iš 7 m) – Tautvydas Tekutis, po 3 – Tomas Valiulis ir Vaidotas Krisiūnas.

Klaipėdiečių strategas dar prieš išvykdamas iš Klaipėdos į Pasvalį, teigė, jog šiemet jo komanda trokšta žūtbūt triumfuoti šiame turnyre.

„Norime į Klaipėdą parvežti nugalėtojų taurę. Trejus pastaruosius metus mums to padaryti nepavyko, tačiau šiemet privalome panašių klaidų nebekartoti“, - sakė jis.

Paskutinį kartą iškovoti LRF taurę (tada dar vadinosi LRT taurė) klaipėdiečiams buvo pavykę tik 2011 metais. 2012 ir 2013 metais šia taure džiaugėsi Vilniaus VHC „Šviesa“, 2014 metais – Varėnos „Ūla“. Šiemet į šio turnyro finalinio ketverto varžybas neprasibrovė nei „Ūla“, nei VHC „Šviesa“.

Varėniškius iš šio turnyro dar ketvirtfinalyje eliminavo „Dragūnas“ (Klaipėdoje dragūniečiai pergalę šventė vieno įvarčio skirtumu - 29:28, o Varėnoje penkiais įvarčiais - 30:25), o „Šviesos“ rankininkus nukovę kita sostinės ekipa – HC „Vilnius“ (pirmose rungtynėse rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC "Vilnius", antras rungtynes vos 1 įvarčio skirtumu – 29:28 laimėjo VHC „Šviesa“).

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“  šeštadienį kitame pusfinalio mače išeikvojo daug jėgų – po itin atkaklios kovos rezultatu 31:30 (15:14) iš tolimesnės kovos eliminavo HC „Vilnius“ rankininkus.