Klaipėdos „Dragūnas“ - BHL Iššūkio taurės nugalėtojas!

Penkių pastarųjų metų Lietuvos rankinio čempionas ir 2015 metų Lietuvos rankinio federacijos taurės nugalėtojas Klaipėdos „Dragūnas“ papildė savo trofėjų kolekciją dar vienu apdovanojimu – iškovojo Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio taurę.

Klaipėdiečiai sekmadienį savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 28:22 (16:8) parklupdė Latvijos rankinio čempionus Dobelės „Tenax“ (Latvija) atstovus.

Dragūniečiai rungtynes pradėjo galingai – 3:0, o 20 rungtynių minutę jau pirmavo dviženkliu įvarčių skirtumu – 13:3.

Visgi, antrajame kėlinyje latviai pademonstravo charakterį – priartėjo iki 2 įvarčių – 17:19 ir neleido Lietuvos čempionams pernelyg atsikvėpti.

Laimei, kad „Dragūno“ rankininkai turi daug panašios patirties ir nesutriko bei išsaugojo pergalę savo rankose.

„Dragūno“ gretose išsiskyrė 7 įvarčius įmetęs Karolis Stropus, 6 pridėjo Gediminas Vaitkus, 5 (1 iš 7 m) – Mindaugas Dumčius, po 4 – Igoris Kopišinskis (1 iš 7 m) ir Jonas Truchanovičius, po 1 – Jonas Geryba ir Lukas Jurys (1 iš 7 m).

Latvius bandė gelbėti 6 įvarčius įmetęs Oskars Arajs, 4 – Aleksandrs Krastins, po 3 – Gints Grandbergs ir Nils Kreicbergs.

Įspūdingai pasirodė "Dragūno" vartininkas Aistis Pažemeckas, pelnęs BHL Iššūkio taurės finalo naudingiausio žaidėjo apdovanojimą.

„Pirmąjį kėlinį, galima sakyti, sužaidėme idealiai, tačiau antrajame kėlinyje patys prisidarėme sau problemų ir negalėjome ramiai baigti rungtynių“, - iškart po rungtynių kalbėjo „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Anot jo, pirmasis kėlinys buvo vienas iš geriausių šį sezoną.

„Akivaizdžiai kontroliavome situaciją, o latviai nerado prieš mus priešnuodžių. Tačiau jau ne pirmas rungtynes mums taip nutinka, kad po idealaus kėlinio, antroji rungtynių pusė būna prasta. Tą vyrams akcentavau, tačiau situacija pasikartojo. Gerai, kad pabaigoje mes vėl parodėme charakterį. Apibendrinant rungtynes, galiu pasakyti, kad tai tikrai buvo verta finalo dvikova“, - pabrėžė A. Juškėnas.

Jis dėkojo savo komandos žaidėjams už kovingumą.

„Kalbėkime atvirai, mes šį sezoną nesame tokie stiprūs, kokie buvome prieš 2-3 metus. Juk, palyginti su praėjusiu sezonu, netekome net šešių pagrindinės sudėties žaidėjų, tačiau išlikome tarp lyderių. Klausiate, kokia mūsų pergalių paslaptis? Tikriausiai daug lemia komandinė dvasia ir didžiulis noras nugalėti. Vyrai – šaunuoliai. Šį sezoną iškovojome jau du titulus. Jei dar pavyks iškovoti trečiąjį titulą Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos čempionate, tada net peržengsime savo galimybių ribas. Tai būtų tiesiog super sezonas“, - sakė A. Juškėnas.

Priminsime, kad šeštadienį pusfinalio rungtynėse klaipėdiečiai rezultatu 32:26 (16:12) įveikė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ komandą, o latviai kitame pusfinalio susitikime rezultatu 32:28 (17:13) palaužė „Viljandi“ HC (Estija) ekipos rankininkus.

Bronzos medaliai - estams

Sekmadienį dėl bronzos medalių itin įnirtingai kovėsi granitiečiai ir „Viljandi“ HC rankininkai. Deja, kitai mūsų šalies komandai – Kauno „Granitui-Gajai-Kariui“ nepavyko iškovoti apdovanojimų – estams nusileista vos 1 įvarčio skirtumu – 24:25 (13:14).

Iš viso Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio taurės čempione varžėsi 6 komandos, tačiau po pirmojo etapo kovas baigė Minsko „HC Vitjaz“ (Baltarusija) ir Rygos „Celtnieks“ (Latvija) ekipos.

Įdomu pastebėti, kad finalinio ketverto komandos po lemiamų kovų liko tokiose pat pozicijose, kaip ir reguliariajame čempionate: I vieta - Klaipėdos „Dragūnas“ (reguliariajame čempionate iškovoto 8 pergalės ir patirti 2 pralaimėjimai), II vieta - Dobelės "Tenax" (6 pergalės, 1 lygiosios, 3 pralaimėjimai), III vieta - "Viljandi" HC ekipa (5 pergalės, 1 lygiosios, 4 nesėkmės), IV vieta - Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ (5 pergalės, 5 lygiosios).

Baltijos Iššūkio taurė - tai Baltijos vyrų rankinio lygos (BHL) čempionato antroji pakopa. Baltijos Iššūkio taurės varžybose varžosi sąlyginai silpnesnės varžovės, nei BHL pagrindiniame čempionate.

„Gali būti, kad bus rengiamos varžybos tarp Baltijos Iššūkio taurės abiejų pakopų nugalėtojų. Nors pirmenybės, kuriose mes šiemet dalyvavome, yra žemesnės pakopos, tačiau komandų lygiai ženkliai nesiskiria. Tikiu, kad mes atrodytume ne ką prasčiau, nei pagrindinio čempionato nugalėtojai“, - sakė „Dragūno“ vyr. treneris A. Juškėnas.